pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: rozhovory

     QR kód této stránky ->

Bude to fakt pecka...

Autor: Pavel Hofrichter | zařazeno: 12. 9. 2004 | přečteno 11925

V listopadu se v Českých Budějovicích uskuteční tradiční setkání vedoucích dětských kolektivů - CVVZ 2004. V této souvislosti server www.borovice.cz oslovil náčelníka letošní cvvz - Wikiho, Vladimíra Kubáta. Rozhovor přinášíme v plném znění. - Jak jsi prožil léto, podepsalo se na něm nějak to, že šéfuješ takové akci jako je CVVZ?
Letošní léto jsem prožil nejvíc dní v přírodě o prázdninách asi za celý život. Celkem jsem byl venku 56 dní a tak se mi nyní těžce adaptuje na ten kolotoč v pracovním procesu. Vzhledem k tomu, že jsme udělali spoustu práce na CVVZ v předstihu, tak mne nijak pomyšlení na tuto akci nedeprimovalo. Až po příjezdu do kanceláře RADAMBUKU jsem s podivem četl e-maily jako, že kdy to bude? a co je nového? a bude to vůbec?.......... a tak. To mne trochu udivilo.
Teprve, když jsme se začali scházet a dávat dohromady co a kdo - tak se zjistilo, že naše odeslané materiály na provozovatele webu se na tom webu neocitly a tak chápu tu obecnou starost.
- V jakém stavu jsou nyní přípravy CVVZ?
Já myslím, že všechno co bylo k úspěšné přípravě potřeba jsme v zásadě učinili. Je zajištěno financování a částečně i spolufinancování, zajištěna obrovská škola (pověstné bludiště ZŠ Máj), která nám bude "domovem", zapykáno Budějovické náměstí na zahájení, seznámili jsme s akcí všechny městské i krajské instituce. Na CVVZ v Praze 2002 i v Brně 2003 jsme měli své "špehy", kteří nasbírali spoustu poznatků, oslovili jsme již některé lektory a s dalšími vstupujeme do jednání, rýsují se programové linie, jednotliví šéfové sekcí dávají dohromady své v týmy a potřeby.......prostě je to v čilém běhu
- Je něčím odlišná letošní CVVZka?
Tak jako v roce 2000 - kdy u nás byla CVVZ naposledy - se bude lišit zejména jednou věcí. Nebude sešněrovaná. Tu volnost ve volbě programů již ocenili účastníci minule a chceme se jí opět přidržet. Je to sice strašná "pakárna" v přípravě programů, ale už minule se ukázalo, že to jde.
- Můžeš prozradit některé programové lahůdky, které jste pro účastníky připravili?
No asi největším trhákem mi letos přijde ZAHRANIČNÍ sekce. Na tu jsme zahájili přípravu samostatným projektem už na jaře a na CVVZ bude jeho vyvrcholení sérií přednášek o odlišnosti způsobů práce s dětmi v Rakousku, Německu a u nás. A je to zaměřeno zejména na ty, kteří by chtěli udělat nějaký společný projekt s dětmi či mládeží a netuší jaká překvapení je mohou čekat například v hygienických předpisech nebo bezpečnostních pravidlech...atp.
Dalším neméně zajímavou sekcí bude programová linie pro KRAJSKÉ RADY a KRAJSKÉ ÚŘEDNÍKY. Zanedlouho půjdou zvací dopisy od ředitele našeho krajského úřadu na pracovníky KÚ z příslušného oddělení, aby to šlo tou správnou úřední cestou. Tenhle program připravujeme ve spolupráci s naším Krajským úřadem se kterým máme již dlouhodobě vynikající vztahy.
- Navazuješ nějak na zkušenosti z pořádatelství CVVZ před několika lety?
Samozřejmě se vše pořádá daleko snadněji, když si umíte představit co všechno to obnáší. Navíc je tu stále ještě mnoho těch, kteří se na akci podíleli minule a tak je to obecně snazší. Jediná noční můra je ta, že to co minule šlo jak po másle letos pro tu zdánlivou snadnost podceníme. Ale snad to klapne.
- Kdy budou žít stránky www.cvvz2004.cz?
Stránky již od dnešního dne žijí!! (psáno 12.9. 2004). Ještě jednou se omlouvám, za tu prodlevu. Doteď pořádně nechápu proč se základní informace odeslané ostatně i na BOROVICI (25.6.) nedokázaly objevit i na našem oficiálním webu. Asi nějaký informační šum. V dalších dnech se zde postupně budou nabízet další informace.
- Uvidí se s tebou účastníci ze Slovenska na VVS v říjnu v Bratislavě?
To nevidím momentálně jako reálné. Kříží se mi to zásadně s jinou akcí pořádanou v pátek 8.10., ale chtělo by se mi tam a tak nikdy neříkej nikdy.
- Kolik lidí na CVVZ bude pracovat a kolik očekáváš návštěvníků?
Na CVVZ předpokládáme celkem asi 250 různých organizátorů. Od těch tzv. PTPáků - čili těch, kteří vystěhují a zase nastěhují učebny, přes techniky zajištující přípravu vybavení prostor, pracovníky bufetů, informační servis, spojové techniky, šatnáře až po různé lektory a "záchranáře" v dílnách a "atrakcích". Předběžně počítáme s účastí asi 1000 lidiček, ale klidně vás může dorazit i dvojnásobek. Nás to neděsí.
- Mohou se již někde hlásit zájemci?
Přihlašování spustíme do konce září. A vzhledem k tomu, že není nutné se závazně přihlašovat do programů, tak si myslím, že to bohatě stačí.
- Co bys vzkázal zájemcům o CVVZ?
Tak se na vás těšíme a věřím, že si uděláte čas a přijedete již na slavnostní zahájení. To bude letos opravdu velmi netradiční. Bude totiž probíhat na velkém náměstí v Budějicích už od 20,00 a to bude to fakt PECKA. Zúčastní se i členové Budějických oddílů a tak nás myslím bude SÍLA, která se bude snažit ukázat všem, že sakra JSME TADY - ty děti a mládež a máme co nabídnout a musí s námi počítat. Vždyť nás přeci není zrovna málo. Každý z vás se promění v bubeníka a před zraky představitelů Ministerstva a krajského úřadu a města a veřejnosti si zabuší ten svůj názor.
Velmi ti děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdaru při přípravách této velké akce!
Ptal se Pavel Hofrichter v rozhovoru pro www.Borovice.cz, mediálního partnera CVVZ 2004. Stránky s informacemi o letošní CVVZ naleznete i na www.borovice.cz/cvvz.


Související články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+