pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

ODVRÁCENÁ STRANA DĚTSTVÍ

Autor: redakce | zařazeno: 17. 11. 2004 | přečteno 9483

18 – 20. listopadu 2004
Hrané filmy i dokumenty, které se dotýkají týrání, zneužívání a zanedbávání dětí, šikany i života na ulici, představí Dětské krizové centrum ve dnech 18. až 20. listopadu v kině Praha Art. Druhý ročník přehlídky Odvrácená strana dětství chce o těchto tématech veřejnost nejen informovat, ale také upozornit na jejich možná řešení. Součástí programu jsou diskuse s odborníky i s tvůrci.

„Výběr data konání není náhodný, devatenáctého si totiž celý svět připomíná Světový den prevence týrání a zneužívání dětí a 20. listopadu byl v roce 1989 přijat důležitý dokument pro ochranu dětí, Úmluva o právech dítěte“, říká Tomáš Přenosil z Dětského krizového centra.

Programová skladba pro veřejnost je každý den rozdělena na 3 bloky. Dopolední projekce jsou věnovány žákům základních škol a odpolední a večerní promítání je určeno pro veřejnost. Součástí dopoledních a některých odpoledních a večerních projekcí budou diskuse s tvůrci a také s pracovníky Dětského krizového centra.

V rámci přehlídky proběhne i pražská premiéra videodokumentu Pavla Linharta Příběh Milady G. (19.11. od 20 hod.) „Autorka knihy Děti na zabití v něm popisuje svých sedm let utrpení, hladu, zimy, izolace, ponižování, nadávek, bití a odpírání lékařské péče i vzdělání, které přežila“, dodává ke snímku Přenosil. Projekce se zúčastní nejen režisér, ale i samotná protagonistka.

Ve třech sálech Kina Praha nabídne přehlídka po dobu trvání celkem 15 hraných snímků a dokumentů . Ke shlédnutí bude mimo jiné i trezorový film Hynka Bočana Pasťák či Fílův Král zlodějů. Bohatě budou zastoupeny i dokumenty z dílny České televize a filmového archivu Festivalu Jeden svět Člověka v tísni, při ČT. Na projekci svého snímku Řekni mi něco o sobě – René (19.11. 20hod.) přislíbila účast i jeho režisérka Helena Třeštíková. „ I Letos bude v provozu loni velmi oblíbený „Kinoautomat“ (18 a 20,15 hod.), kdy si diváci sami z nabízených dokumentů vyberou to, co chtějí vidět“, uvádí Přenosil.
Více informací na www.dkc.cz.

Světový den prevence týrání a zneužívání dětí
Světovým dnem prevence týrání a zneužívání dětí byl vyhlášen 19. listopad, jako den předcházející výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte, kterou Valné shromáždění OSN přijalo 20. listopadu 1989. Tento světový den vyhlásila The Women’s World Summit Foundation (Nadace ženského světového samitu) se sídlem v Ženevě zabývající se ochranou ženských a dětských práv ve spolupráci s dalšími 112 organizacemi ze 49 zemí, aby zvýšily všeobecné povědomí o prevenci zamezující zneužívání dětí. Cílem je pomoci dětem a jejich rodinám získat vědomosti a znalosti, které by pomohly předcházet zneužívání, zacházet s jeho následky a ukončit takové praktiky.

Tomáš Přenosil
tiskový mluvčí
Dětské krizové centrum, o.s.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+