pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Den Dé

Autor: Tomáš Dvořák | zařazeno: 21. 11. 2004 | přečteno 10033

V sídle pardubického občanského sdružení (o. s.) Klub hurá kamarád se v pátek 19. listopadu konala tisková konference, na které byli novináři seznámeni s novým projektem DEN D.

Jde o společný projekt pardubických o. s. Klub hurá kamarád a SKP-CENTRUM, který si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o činnosti dobrovolníků v regionu. „Podobnou aktivitu vyvíjí pražské občanské sdružení Hestia, ovšem v Pardubickém kraji nikdo tímto způsobem dobrovolnictví nepropaguje,“ uvedl předseda o. s. SKP-CENTRUM Jan Vojvodík. „Proto jsme se jako dvě krajská dobrovolnická centra rozhodli spojit svoje síly a vymysleli projekt, který by v očích veřejnosti pomohl zviditelnit dobrovolnictví jako takové,“ řekl Jan Vojvodík.

„Naším záměrem je ocenit práci dobrovolníků, upozornit veřejnost na to, že jsou mezi námi lidé, jichž si velmi vážíme a bez nichž by například většina neziskových organizací vůbec nemohla existovat,“ prohlásil ředitel Klubu hurá kamarád David Matýsek.

„Část veřejnosti bohužel stále ještě bere dobrovolníky jako nadšence, kteří jsou hloupí, protože dělají nějakou práci bez nároku na odměnu. Tento postoj bychom chtěli změnit,“ poznamenal ředitel Klubu hurá kamarád. „Proto máme v plánu každoročně pořádat slavnostní galavečer, na němž budou oceňováni nejlepší dobrovolníci z nejrůznějších oblastí, jako je například sociální práce, ekologie či kultura,“ pokračoval David Matýsek.

„Na toto ocenění může dobrovolníka navrhnout kdokoliv. Nominace očekáváme do 15. 1. 2005 na e-mailových adresách den_d@skp-centrum.cz nebo den_d@khk.cz, případně na poštovní adrese Den D, P.O.BOX č. 21, 530 09 Pardubice, a to v oblasti zdravotní, sociální, kulturní a ekologické. Protože se však tato akce koná poprvé, může se stát, že přijdou i nominace, které do těchto sfér nebudou patřit. To může přispět i k dalšímu rozšíření obzoru dobrovolnictví,“ přemítal ředitel Klubu hurá kamarád.

O tom, kteří dobrovolníci prestižní ocenění získají, rozhodne začátkem příštího roku výběrová komise složená ze zástupců ministerstva vnitra, Pardubického kraje, Magistrátu města Pardubic, neziskových organizací a podnikatelské sféry.

„Je nutné si uvědomit, že dobrovolníkem nemusí být jen student, jak je tomu u nás běžně zvykem. Mohou jím být i lidé středního věku nebo senioři, prostě kdokoliv, kdo bez nároku na odměnu poskytuje svůj čas, energii či vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí a společnosti,“ sdělil Jan Vojvodík. „Může jít o lidi z různých sociálních vrstev, kterým dobrovolnická centra poskytnou potřebné vzdělání, pojištění i supervizi. Jsou tedy určitými garanty kvality jejich služby,“ vysvětlil šéf o. s. SKP-CENTRUM.

Finančním partnerem Dne D je společnost Provident Financial.

Bližší informace o projektu je možné získat na internetových adresách http://www.khk.cz a http://www.skp-centrum.cz.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+