pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Andělská slavnost

Autor: Andrea Hanzlová, Lucie Kokrdová | zařazeno: 17. 12. 2004 | přečteno 11466

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří Kokrda ANDĚLSKÁ SLAVNOST (4. - 5. prosince 2004)
5. ročník adventního setkání v Krompachu u Cvikova

„Po špičkách mezi nás vstoupil čas prosincových dlouhých nocí. Celá krajina už tu a tam oblékla bělostně nadýchané slavnostní šaty. Přišel čas pohádkový, jako stvořený pro andělská setkání…"

Kdesi daleko v Lužických horách, uprostřed lesů, na konci tenounkých cest, v čase tajemného adventu, se už mnoho let dějí andělské zázraky.
I letos ze tmy zazářilo světlo, bylo slyšet šustění andělských křídel, tóny písní a rozpustilý smích těch nejmenších andílků.

A právě o té letošní Andělské slavnosti Vám chceme vyprávět:

Na prahu setmění před kostelem Čtrnácti svatých pomocníků se andělé rozezpívali v doprovodu kytary, flétny a houslí. Za zvuku koled vstoupili všichni spolu s malými i velkými, místními i vzdálenými, do kostela, který na chvíli zahalilo šero přicházejícího večera. Světlo se po roce opět rozžehnulo příchodem vyvoleného anděla. Ten uvítal všechny milé hosty a posléze rozsvítil světla andělská. A nejen to. Přivítal i kapelu Ensemble terrible & hosté, která rozezpívala a rozezněla tiché kostelní zdi. Po adventním koncertu na děti čekalo světelné a jiskřivě barevné překvapení, malý andělský ohňostroj. Potom se andělé rozloučili a pozvali vzácné hosty k dalšímu kouzelnému setkání do dětského domova.

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří KokrdaCinkání trianglu svolalo všechny bělostné bytosti do nebeského hlavního sálu. Každý anděl prošel nebeskou branou, kterou chránili andělští strážci. Brána se otevřela všem malým, velkým, větším i největším andělům.
Přípitkem jsme oslavili páté jubilejní výročí této milé slavnosti.
Na hostinu nás pozvali andělští číšníci a kuchaři. U nazdobených stolů, plných všelijakých dobrot, jsme se opravdu mohli cítit jako v nebi.
Celý večer byl provázen vánočním a letnědomním zpíváním. Děti z dětského domova rozehrály veselé divadelní představení Čert a Káča, přidaly básničky, říkanky a písničky. V další části večera nás pohladilo po duších křehké, něžné a hravé dětské taneční představení „Předvánoční život Mariin". Zpíváním se celý večer slavnostně uzavřel.

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří KokrdaDruhá adventní neděle všem, kteří se nechali zlákat našim pozváním, přinesla tvořivý dopolední čas. Celý dětský domov se proměnil v umělecké dílničky. Vznikaly andělé z ovčí vlny a hedvábného papírů, odlévaly se svíčky z včelího vosku, malovaly se perníčky, vytvářela se zajímavá vánoční přání a spousta dalších věcí.
Nedělní odpoledne bylo pohádkově loutkové a vesele rozezpívané. Z Prahy za námi pod nebesa přijeli Milan Forman a Petr Vacek.

Možná se i vy napřesrok proměníte v andělské bytosti a společně se setkáme…

ANDĚLSKOU SLAVNOST podpořili: SODEXHO - společné stravování a služby, Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Nadace Naše dítě a další vzácní dárci.

ANDĚLSKOU SLAVNOST přichystali, provázeli a hostili:
Občanské sdružení LETNÍ DŮM, Senovážné náměstí 24/977, 116 47 Praha 1, www.letnidum.cz
Dětský domov a Speciální školy, 471 57 Krompach 47

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří Kokrda

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří Kokrda

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří Kokrda

Andělská slavnost, foto: Martin Andrle, Jiří Kokrda

foto: Martin Andrle, Jiří Kokrdavytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+