pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Otevřený dopis představenstvu ČRDM

Autor: Slávek Hrzal | zařazeno: 21. 12. 2004 | přečteno 9840

Vážení členové představenstva ČRDM,

tento otevřený dopis se týká jednoho konkrétního bodu, ale myslím si, že zapadá do celkové atmosféry, kdy představenstvo ČRDM jedná bez koordinace s těmi, o kterých jedná a o kterých rozhoduje. To se projevilo v poslední době například při diskusích o asignacích či výši členských příspěvků. Toto je jen další kamínek do pomyslné mozaiky.

S překvapením jsem si přečetl bod 3.2. zápisu z vašeho jednání dne 25. listopadu 2004, který byl elektronickou poštou 20. prosince 2004 rozeslán sdružením ČRDM. Píše se v něm, že „představenstvo otevřelo některé publikační aktivity současného šéfredaktora serveru Adam.cz, s nimiž členové představenstva vyjádřili nespokojenost“.
Vážení členové představenstva ČRDM, jako současného šéfredaktora serveru Adam.cz mě zaráží, že jsem nebyl k tomuto jednání přizván. Myslím si, že jsem tou nejpovolanější osobou, která může podat patřičná vysvětlení. Rád bych podal vysvětlení vám i členským sdružením ČRDM třeba teď, v otevřeném dopise. Nemohu. Zápis z vašeho jednání je tak nekonkrétní, že nevím, o jaké publikační aktivity se jedná.
Dále se v zápise uvádí: „prodloužení smluv s pracovníky redakčního centra s ohledem na limitované prostředky na rok 2005 – členové představenstva se seznámili s představou předsedy a většinově podpořili jeho návrh.“ Neříká se, jakou představu pana předsedy členové většinově podpořili. Škoda. Navíc takto nekonkrétní zápis rozeslaný sdružením ČRDM může vyvolávat fámy. Nepodceňuji schopnosti pana předsedy ČRDM, ale troufám si tvrdit, že znám práci jednotlivých členů redakčního centra mnohem lépe než on. Opět mě udivuje, že se nikdo neptal na můj názor.
Dovolte mi ještě, abych celou věc doplnil stručným konstatováním:
1. Před rokem, přesně to bylo 29. prosince 2003, jsem podával písemný návrh na koncepci redakčního centra. Dodnes mi nikdo neopověděl. Když pominu fakt, že je to přinejmenším neslušné, byla tím porušena i příkazní smlouva, kterou se mnou ČRDM (zastupoval ji Jiří Zajíc) podepsala.
2. V zápise z redakční porady 5. května 2004, které se zúčastnil i současný předseda ČRDM Pavel Trantina, stojí: „Původně očekávaná diskuse na téma podoby a směřování serveru Adam z pohledu vedení ČRDM se nekonala a odsunula se do času po Bambiriádě.“ Bohužel nebylo řečeno, po které Bambiriádě. Dodnes se taková diskuse nekonala.
3. Nechápu, že se představenstvo zabývá mou publikační činností a vůbec si nevšimne toho, jak veřejně a nespravedlivě napadl server Adam.cz pan Jiří Zajíc. Psal jsem o tom na stránkách www.adam.cz v článku nazvaném „K neúspěšnosti Adama“.
4. Mnohé problémy by se mohly diskutovat v neveřejné diskusi. Jenomže ta na webových stránkách ČRDM neexistuje a díky uspěchanosti kanceláře ČRDM při zavádění nového redakčního systému dosud neexistuje ani na stránkách www.adam.cz.
5. Kdyby představenstvo ČRDM včas a v součinnosti s redakčním centrem jasně formulovalo požadavky na server Adam.cz, nemuselo by se dnes zabývat „některými publikačními aktivitami současného šéfredaktora“.

Závěrem vás, vážení členové představenstva ČRDM a osobně Vás, pane předsedo, žádám, aby na nejbližší jednání představenstva ČRDM byl opět zařazen bod jednání o některých publikačních aktivitách současného šéfredaktora serveru Adam.cz a na toto jednání jsem byl přizván. Věřím, že tím společně přispějeme k otevřenější a sdílnější atmosféře v ČRDM a mnohé se tím vysvětlí.

Slávek Hrzal
současný šéfredaktor serveru Adam.cz


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+