pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Vánoce v Peci

Autor: Malý princ | zařazeno: 30. 12. 2004 | přečteno 9786

Malý princPozvánka nás potěšila. Vánoční besídka s dětmi z dětského domova Vysoká Pec musí být ohromný zážitek. Poznali jsme je na Človíčkovi pomocníčkovi na hradě Haunštejně. Skvělá parta společně s dvěma tetami. Kluci z našeho klubu jim můžou jenom závidět.
Nasedli jsme do auta a jeli. Před námi se objevily chomutovské kopečky a my vystoupali k vilce položené na svahu nad vesnicí. Rozzářený domov nás uvítal dobrou náladou a teplem nejen z topení, ale i od srdce.

Sedli jsme si do velikého pokoje. Vytáhl jsem foťák a začal dokumentovat náladu kolem sebe. Je to jen zlomek toho, co jsme zažili. Do krabičky digitálu se tohle schovat opravdu nedá.

Krásná konferenciérka nás upoutala svým šarmem i vystupováním, malé děti recitovaly a zpívaly, tancovaly a smály se. Větší kluci a holky tancovali, recitovali, hráli a zpívali. Sledovali jsme a poslouchali a moc se nám to líbilo.

Ke konci se všechny děti domova shromáždily se svícemi a v melodii písničky o mámě zaznělo moc nádherných slov o tetách a celém domově. Viděli jsme, jak jedna báječná teta mačká slzu, když slyšela, že až jednou bude čas, zazpívají tuhle píseň o mámě a místo mámy tam bude teta. Představte si, tak se jim v domově líbí, že by ho někteří nevyměnili ani za vlastní rodinu.

Je jen málo dětských domovů, kde se mohou pyšnit tak krásným vztahem dětí a vychovatelů. Vysoká Pec k nim bezesporu patří a my děkujeme, že jsme se mohli tak trochu stát vzdálenými příbuznými téhle úžasné rodiny nad Chomutovem.

Na úplný konec se objevil ještě místní hejtman a rozdal dětem pěkné dárky a několik slovíček plných povolební nálady.
Na sklonku odpoledne jsme zasedli k bohatému vánočnímu stolu. Na kraj padla tma, ale uvnitř našich těl kolovala vánoční nálada a pokoj.
Tak opravdu z hlubokého srdce děkujeme.

TAMP - Tisková agentura Malého prince
Více fotek a hlavně krátké video závěrečné písně najdete na
www.zaskolak.malejprinc.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+