pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Ledová Praha 2005 připravena

Autor: Pionýr - tisková zpráva sdružení | zařazeno: 2. 2. 2005 | přečteno 10568

Ledová Praha 2005

ORGANIZÁTOŘI HLÁSÍ: VŠECHNO PŘIPRAVENO! PŘIJEĎTE, TĚŠÍME SE!
Prodloužený víkend nabízí v našem hlavním městě akci Ledová Praha 2005. V jejím rámci je možnost navštívit nejznámější pražské instituce zcela zdarma či s výraznou slevou. Díky sdružení Pionýr a Nadaci Dětem 3. tisíciletí získalo mnoho mimopražských dětí možnost ubytování na tři dny, prodloužený víkend, v některé z pražských škol.

V letošním roce přijíždí na celé tři dny do Prahy přibližně 1.800 dětí (tj. 83 skupin) ze všech koutů naší vlasti (např. Dětský domov a speciální škola z Krompachu, skupiny z Dětských domovů ze Zlína, Mostu, Pardubic, Budišova, Valašských Klobouk a řada školních tříd, oddílů a kroužků). Ubytování mají zajištěno díky snaze organizátorů a pochopení ředitelů pěti pražských základních škol (ZŠ Květnového vítězství, ZŠ Chodov, ZŠ Mikulova, ZŠ Plamínkové a ZŠ Mendelova).

Akce se však nepořádá pouze pro organizované děti z celé republiky ale také pro rodiče s dětmi. Pokud stále nemáte vstupenku na tuto akci, lze si ji vyzvednout a strávit alespoň jeden den prohlídkou Prahy. Tento lístek opravňuje ke slevě či volnému vstupu do řady zajímavých institucí sídlících v hlavním městě republiky.
Mezi nejzajímavější patří bezesporu Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, které se nachází na Novém městě nedaleko Betlémské kaple.

Pokud by někoho lákaly múzy, může na Novotného lávce navštívit muzeum Bedřicha Smetany nebo ve středu Nového Města Muzeum Antonína Dvořáka.

Kdo chce, může spojit prohlídku Strahovské knihovny s návštěvou muzea miniatur, neboť obě instituce sídlí v těsné blízkosti.

Pokud vás láká trochu dobrodružství, doporučujeme vám navštívit Muzeum Policie ČR, sídlící nedaleko mostu přes Nuselské údolí.

Mezi neméně zajímavé instituce stojící za zhlédnutí patří také pražské Lapidárium, kde se nachází expozice kamenosochařství v Čechách 11. – 19. století.

Vstupenky je stále možno vyzvednout na Ústředí Pionýra v ČR, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1.
Bližší informace získáte na www.ledovapraha.zde.cz.
Procházka dějinami Lucie SeifertovéReportéři Dětské tiskové agentury pravidelně muzea navštěvují nejen v době Ledové Prahy. A tak vám nabízíme odkazy na články, v kterých se dozvíte mnohé o tom, co v tom či onom muzeu stojí za vidění.

Náprstkovo muzeum - aktuální výstava Tajemství pouště a pyramid. O muzeu samotném se více dočtete v článku Jsou tam lebky

Muzeum miniatur

I malá muzea zaujmou (expozice historických lékáren a poštovní muzeum - ZDE

Národní muzeum Dějiny 70 metrů dlouhé

O život dvorní dámy nestojí

Národní muzeum Výlet do třetihor

Lobkovický palác - Kterak se knihovní sluha s císařem sešel ZDE

Národní muzeum – kabinet drahých kamenů

Národní muzeum – Fotbal v Národním muzeu?


Související články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+