pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Čtěte ADAMa prostřednictvím RSS - 1. díl

Autor: Petr Molka | zařazeno: 2. 4. 2005 | přečteno 13753

Logo programu TrackerNe, nebojte. Všichni ti, kteří byli dosud zvyklí sledovat informace na serveru Adam běžným způsobem, nebudou nuceni k žádným zvláštním trikům. Kouzlo oněch pro mnohé možná dosud tajemných RSS kanálů je - velmi laicky řečeno - v tom, že při určitém nastavení máte informace o dění na vámi sledovaných stránkách i ve chvíli, kdy je právě nemáte otevřeny. A přitom vám nikdo nezahlcuje poštu maily o dalších a dalších zveřejněných článcích. Odkazy na články se díky speciálním programům přidávají automaticky. Jak může vypadat aplikace takového programu v praxi si můžete prohlédnout v levém spodním sloupci hlavní stránky. Jakmile se na stránkách ČRDM objeví nový text, automaticky naskočí odkaz na něj i na této stránce.

Redakce ADAMa připravila pro sdružení dětí a mládeže i další zájemce informační kanál RSS ADAM.CZ (RSS je zkratka Really Simple Syndication). Prostřednictvím programu RSS Tracker od firmy ForCom Software a RSS Point od Michala Řepáseka můžete číst nejnovější články uveřejněné na www.adam.cz. Využití těchto programů (nebo jiných pro čtení RSS) otevírá nové možnosti zejména v rychlosti, s níž se informace dostává ke čtenářům.

V jednom programu tak můžete najít nejnovější informace o nových článcích na nejrůznějších informačních serverech. Nenajdete-li v seznamu stránky, z nichž čerpáte informace nejčastěji, můžete informační kanál snadno přidat, ovšem pokud takovou službu příslušný server nabízí. Takže chcete-li mít nejnovější informace od ADAMa mezi prvními, sledujte naše zpravodajství na kanále RSS ADAM.CZ (http://www.adam.cz/rss.php) a ke čtení použijte program RSS Tracker nebo RSS Point.

Informování prostřednictvím kanálu RSS má ještě další výhody:
* Sami si určujete, které informace (ze kterých serverů) chcete dostávat.
* Pro odběr informací nezadáváte nikde e-mail nebo jiné údaje.
* Pro zjištěni nových informací tedy nemusíte dělat každý den "kolečko" po oblíbených serverech.


Logo programu Tracker Program RSS Tracker (http://www.rsstracker.forcom.cz) od firmy ForCom Software (http://www.forcom.cz) si můžete zdarma stahnout na TÉTO stránce, nebo přímo ZDE a bezplatně zaregistrovat ZDE.

Program Tracker

Po jednoduché instalaci spustíte program a prostřednictvím tlačítka "Import" a v nově otevřeném okně tlačítkem "Stahnout" získáte seznam informačních kanálů, mezi nimiž najdete i ADAM. Po zaškrtnutí políčka u ADAMa a případně dalších stiskněte tlačítko "Přidat" a už můžete sledovat nejnovější zprávy. V případě problému můžete RSS kanál ADAMa přidat zadáním adresy http://www.adam.cz/rss.php do formuláře, který najdete pod tlačítkem "Přidat".


Logo programu RSS Point Program RSS Point RSS Point - čtečka Atom a RSS zdrojů dat pro prostředí Win32 je další výborným programem, který je šířen ve dvou verzích:

RSS Point 1 Lite jde o verzi čtečky, která je volně šiřitelná a také zcela zdarma! Oproti verzi Professional, zde nejsou některé funkce dostupné.

RSS Point 1 Professional je plná verze čtečky RSS Point, která je šířena v rámci licence "vyzkoušej a pak kup!". Po stažení máte 30 dní na vyzkoušení a pak se teprve rozhodujete, zda-li si program koupíte!

Čtečka je podporována Katalogem RSS - Topindex, v němž nalezneme více než 6 000 zdrojů zpráv. Zprávy totiž můžete označovat a filtrovat, zdroje lze snadno přidávat a nastavovat. Pomocí diskusního fóra a FAQs na stránkách najdete odpovědi na použití programu. Zdá se, že vývoj čtečky byl ale již ukončen. Obě verze programů najdete ke stažení ZDE.

Přidaní RRS kanalu do programu RSSPoint

I zde můžete při (nebo po) instalaci programu prostřednictvím tlačítka "Nástroje / Katalog zdrojů" získáte obsáhlý katalog informačních kanálů, mezi nimiž najdete i ADAM. V případě problému můžete RSS kanál ADAMa přidat zadáním adresy http://www.adam.cz/rss.php do formuláře který najdete pod tlačítkem "Soubor / Nový / Zdroj", nebo použijete tlačítko označené jako +, či jednoduše stisknete klávesy "CTRL + N" a do formuláře zadáte adresu RSS ADAMa. Po stisknutí tlačítka "Načít info" a "Zapsat" můžete pohodlně sledovat zpravodajství serveru ADAM.

Pokračování příštěSouvisející články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+