pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Dotkni se přírody na VEVP Lednice 2005

Autor: Martin Kříž | zařazeno: 23. 8. 2005 | přečteno 8786

rosničkaNejen oddíloví a skupinoví vedoucí mají potřebu se scházet, pravidelně se na konferencích a seminářích potkávají i zubaři, horníci, správci konkurzních podstat, ředitelé škol, železáren, bank i zoologických zahrad. A scházejí se i lidé, kteří se starají o výchovu dětí k přírodě a trvale udržitelnému rozvoji, lidé, kteří bojují za to, aby se nám žilo lépe nejen po stránce hmotných statků, lidé, kteří se profesně či ve svém volném čase zabývají ekologickou čili environmentální výchovou.

Stát na nás pamatuje a ve svém meziresortním materiálu Koncepce EVVO v ČR (ekologická výchova, vzdělávání a osvěta) a to nejen na děti, ale i na veřejnost a podnikatelský sektor.

Díky tomu, že dnes u nás existuje celkem dobře propojená síť středisek ekologické výchovy, Pavučina (sídlící v kanceláři na stejné chodbě jako ČRDM), lektoři ekologické výchovy (nebo chcete-li ekopedagogové) se pravidelně jednou ročně schází na své malé CVVZetce, na Veletrhu ekologických výukových programů (6. - 9. září 2005).
Nejde o akci, kterou bychom dělali jen sami pro sebe, je otevřena všem, kteří dělají něco podobného jako my. To znamená, že se snaží děti odtrhávat od počítačů a videí a vláčí je do lesů, luk a mokřadů.

Lidí, kteří se zabývají ekologickou výchovou dětí není tolik co oddílových či družinových vedoucích, ale jak jsem měl možnost si všimnout, tyto funkce se často prolínají. Já sám jsem začal jako vedoucí oddílu, pak dětské organizace a dnes se profesionálně zabývám ekopedagogikou. Pokud chcete na výchovu dětí nahlédnout ze „zeleného“ soudku, přihlaste se na VEVP v Lednici, uprostřed Lednicko-Valtického areálu, v srdci biosférické rezervace Dolní Morava a kousíček od svahů pálavských vápencových bradel. Mrkněte na www.cev.palava.cz/veletrh a nechte se zlákat zajímavým programem.

Na shledanou se těší
Martin Kříž
Centrum ekologické výchovy Pálava a Zeměpisná společnost Moravavytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Oceněni Cenou Přístav 2019 - příznivci a sponzoři organizací dětí a mládeže (zleva shora Jan Balloš, Hubert Křesťan, Petr Holeček a Petr Hlubuček, Markéta Fraitová, Dagmar Hrabovská a Renata Chmelová; foto Martin Hrouza)
29. 11. 2019, 316x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
11. 11. 2019, 419x
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+