pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: myslím si

     QR kód této stránky ->

Děti nehrají jen fotbal

Autor: Martin Kříž | zařazeno: 2. 12. 2005 | přečteno 13506

Martin Kříž - MarťasČlověk, který se pár let pohybuje v Mikulově, snaží se sem tam sehnat peníze na to, na co si myslí, že by měly jít. Člověk, který se snaží být veřejně činný a aktivní, si nemůže nevšimnout, že město Mikulov nežije hlavně kulturou, jeho prioritou není turistický ruch ani zaměstnanost či mládež, ale všechno se tu točí kolem fotbalu. A kdo fotbal nehraje, nefandí mu nebo do něj alespoň nevráží peníze, jako by nebyl.

Fotbalisté chtějí nové šatny, nový stadion, novou umělou trávu (a všechno dostanou), ale Dům dětí (který navštěvuje asi dvojnásobek dětí než FC) pomalu chátrá, na akce pro děti se peněz nedostává. Pravda, s velkou pompou radnice převedla Domu dětí harampádí z roku 1980, které konečně může paní ředitelka zlikvidovat.

Dětská hřiště v nedohlednu, veřejná prostranství, mobiliář, příměstské rezervace v dezolátním stavu. Peněz pro sdružení, která se výchovou dětí ve volném čase zabývají, je nemnoho (případně nic). A děti nehrají jen fotbal, věnují se i jiným sportům, skautingu, malují, tancují, věnují se dokonce i ochraně životního prostředí.

Pomůžeme dětem – dáme peníze do fotbalu, to je věta, při které se mi ježí vlasy. Pomoci potřebují i jiná odvětví, aniž by chtěla přispívat na ošatné či výživné, prostě jen na to, aby se ve městě lépe žilo, a to nejen na stadionu FC Pálava, ale i jinde – na sídlišti, v centru, v okolí.

Vítám příspěvek města na práci s dětmi (ale pak ať jde všem bez rozdílu stejně). A ať jdou dětem, ne funkcionářům a vedoucím. My to děláme, protože nás to baví (doufám), ne proto, že bychom očekávali finanční ohodnocení (větší než dotace na činnost). Pokud mají být přerozdělovány i moje daně, rozhodně nechci, aby v Mikulově skončily v podobě fotbalového míče či metru čtverečního umělé trávy.
Doufám, že po volbách dohlédne nové zastupitelstvo dál než za brankovou čáru.

S pozdravem Ing. Martin Kříž,
povoláním ekopedagog, člen produkčního štábu Dne Země
dobrovolně vedoucí dětského oddílu, člen Komise pro prevenci kriminality města Mikulova, strážce ochrany přírody a vášnivý lyžař (bohužel nikoliv fotbalista).Související články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+