pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Kdo získal Ceny programu MLÁDEŽ?

Autor: Radek Brož - Dětská tisková agentura | zařazeno: 11. 12. 2005 | přečteno 7471

Evropský týden mládežeV rámci Evropského týdne mládeže se konalo setkání účastníků českých mládežnických projektů YOUWENT. Několik desítek mladých lidí se v sobotu 10. prosince 2005 sešlo v pražském Rock Café. Byl pro ně připraven bohatý program v němž nechyběla prezentace projektů, kulturní program, workshopy nebo vyhlašování Cen programu Mládež.

YOUWENT pořádala Česká národní agentura MLÁDEŽ. Od čtrnácti hodin mohli zájemci navštívit Burzu inspirací, která prezentovala dvanáct nejúspěšnějších realizovaných projektů v letech 2003-2004. V Koncertním sále pak probíhal program Dobrovolně do Evropy. V něm různé organizace ukazovaly, co všechno lze zažít během Evropské dobrovolné služby (EDS).

Vrcholem večera bylo předávání Cen programu MLÁDEŽ a vyhlašování výsledků soutěže Být při tom. Cena programu MÁDEŽ byla udílena celkem ve čtyřech kategoriích. Pořadí projektů určovali svými hlasy sami účastníci YOUWENTu. Vítězem v kategorii Největší přínos pro místní komunitu byl projekt s názvem Místo pro život. Pořádalo jej Salesiánské středisko mládeže Rumburk-Jiříkov a parta mladých dobrovolníků v něm pomáhala se zajišťováním volnočasových aktivit dětí a mládeže. Nejlepší výstup z projektu měl podle hlasujících projekt Vzneseme se balónem a překonáme rozdíly pořádaný Duhou Tangramem, Praha.Tato organizace se zaměřuje na aktivity do nichž zapojuje lidi se zvláštními potřebami. V třetí kategorii – projekty podporující integraci mladých lidí se zvláštními potřebami si cenu za první místo odneslo občanské sdružení Děti našeho světa za projekt Život venku. Nejoriginálnějším projektem se stala Židovská hudba a my iniciovaná sdružením Pomocná ruka.

V rámci soutěže Být při tom byly vyhlášeny tři vítězné projekty bez ohledu na pořadí. Jedním byl projekt Rádia Domino Lidé na zemi-Šťastné zprávy, další – Velkou školu malých novinářů – přihlásila Dětská tisková agentura a třetí projekt ohodnocený projekt byla Bambiriáda. Za každý z těchto projektů dostali jeho tvůrci mobilní telefon od společnosti Nokia.

Doprovodnou akcí byla také fotografická soutěž Ze života projektu očima účastníků. O nejlepší fotografii opět hlasovali přítomní návštěvníci a stal se jí obrázek Michala Novotného s názvem Společná práce účastníků photoworkshopu.

Slavnostního udílení cen se měla zúčastnit také ministryně školství Petra Buzková, která se ovšem kvůli pracovním povinnostem omluvila a poslala za sebe své spolupracovníky z MŠMT.


Fotoalbum z předávání cen si můžete prohlédnout ZDE.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+