pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Šestiletá Andělská slavnost

Autor: Letní dům | zařazeno: 21. 12. 2005 | přečteno 8271

Je tomu již šest let, kdy se v čase adventním otevírá všem lidem dobré vůle dokořán pohádkový, neskutečně skutečný čas andělský. Možná náhodou a možná nikoliv, v hlubokém zimním tichu, daleko od přeplněných měst, v nádherném koutu Lužických hor, v Krompachu… v místním kostele U čtrnácti svatých pomocníků, v dětském domově, na úzkých cestách, které sem pomalu dobíhají… je možné zahlédnout anděly, a nebo se s nimi dokonce potkat.

Andělská slavnost se nám narodila v roce 2000. Ve dnech 10. - 11. prosince 2005 oslavila své šesté narozeniny. Andělská slavnost nám letos přinesla zpívání, tančení, ohlížení se, okouzlení, pohádky, hodování, setkávání… Ale vezměme to pěkně po pořádku: Ještě než přijeli všichni hosté z blízka i z dáli, děti z dětského domova ochutnaly čokoládově andělský předkrm. V pátečním podvečeru jsme se podívali na film Karlík a továrna na čokoládu a na videonahrávku z Andělské slavnosti z roku 2003.

Dveře Andělské slavnosti byly otevřeny společným adventním zpíváním před kostelem U čtrnácti svatých pomocníků. Adventní koncert letos patřil skupině COMMODUM, ale i všem, kteří si zazpívali se zpěváky nebo se s nimi setkali ve svém naslouchání.
Před kostelem všechny čekalo mnohobarevné ohňostrojové překvapení.
Andělský večer pokračoval v síni plné stříbřitých a modravých barev. Více než sto andělů prošlo nebeskými branami a vyslechlo několik slavnostních přípitkových přání. A protože i andělé rádi hodují, dopřáli jsme si i tento rok dobrot a dobrůtek dosyta. Během andělské hostiny nás obsluhovali vlídní a trpěliví andělští číšníci.

Skupina COMMODUM zůstala i během andělského večera s námi a zpívala moc krásně. Své vystoupení měly i děti. Alžbětka, Láďa, Steven, Standa, Pepa, Lucka, Nikolka, Danka, Dominika, Větrnice, Romanka, Niky, Přemek… a další děti ukázaly, že umí recitovat, zpívat a tančit.
Až z pražských Vinohrad za námi přijeli přátelé z Malého Vinohradského divadla. Henos, Maruška a Petr nám přivezli Malou mořskou vílu. A tak se všichni andělé ponořili do mořských hlubin, byli okouzleni čistým srdcem malé mořské víly a možná trochu smutní z toho, že Andersenovy pohádky málokdy mívají šťastné konce.
Do hluboké noci, až k třpytivým hvězdám, a možná až k andělským bytostem se nesly adventní a vánoční písničky mnohohlasného sboru. Dveře sobotního andělského večera se pomalu uzavřely.

Třetí adventní neděle byla až do oběda naplněna tvořivými dílničkami. Děti i dospělí si mohli vytvořit novoročenku v grafické dílně, vyrobit si vánoční dárkový papír nebo hrou s barevnými nitkami vykouzlit vánoční přáníčko; ve waldorfské dílničce vznikaly hvězdy a květiny, i letos se malovali andělé, zdobily perníčky, z včelího vosku se vyráběly svíčky...

Po obědě přijeli naši další divadelní přátelé z holešovického Ty-já-tru z Prahy. Hudební pohádku Pověsti pro štěstí si s divadelníky zahrály i děti. Nebývá časté, že se celé publikum tolik směje, když se vypráví staré české pověsti. Tentokrát jsme se skoro všichni smáli téměř od začátku do konce.
Veselou hudební pohádku vystřídalo něžné a křehké taneční představení krompašských dětí. Děti zatančily "Studánky", zpívali a hráli jim k tomu Iva Bittová, Vladimír Václavek a dívčí sbor Lelky.
Veselé taneční vystoupení Nikol, Niky, Danky, Romanky, Ilonky a Ivety naplnilo čas Andělské slavnosti až po samý okraj.

V příštím roce bude naší Andělské slavnosti již sedm let a máte-li rádi pohádky, hluboké ticho, vlídná setkání… můžete se 8.-10. prosince 2006 vydat úzkými cestičkami do nádherného koutu Lužických hor, do Krompachu na Andělskou slavnost 2006.

Lucie Kokrdová
Foto Martin Andrle

Andělskou slavnost v roce 2005 vykouzlily:
Sodexho - Společné stravování a služby
COMMODUM
Ty-já-tr z divadla Radar
Malé Vinohradské divadlo
Dětský domov v Krompachu
Občanské sdružení Letní dům

Andělskou slavnost v roce 2005 podpořili:
Magistrát hl.m. Prahy
Ministerstvo práce a sociálních věcí
ČNA Mládež
Nadace Duhová energie
Nadace Naše dítě
a další dárcivytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+