pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Čekáme vás v pavilonu V

Autor: Pavel Hofrichter | zařazeno: 5. 1. 2006 | přečteno 12522

Debrujárské pokusy přitahují.Česká rada dětí a mládeže na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně připravila již tradičně rozmanitý program pro děti a rodiče. V termínu veletrhů cestovního ruchu – od 12. do 15. ledna 2005 se v pavilonu V představí zajímavé aktivity sdružení dětí a mládeže. Vedle osvědčených programů, které jsou každoročně nejoblíbenější mezi návštěvníky, tedy pokusů, hlavolamů, výtvarné dílny či ochutnávky přírodních čajů letos poprvé na veletrhu bude fungovat poradna „Jak vybrat opravdu dobrý tábor“. Rodiče se mohou přijít informovat nejen jak vybírat tábory, ale také na co si dát pozor, jaké je na tábor potřeba vybavení atd.

Expozice ČRDM na brněnském výstavišti. Česká rada dětí a mládeže představí největší akci pro děti a mládež v ČR – Bambiriádu, které se každoročně účastní přes 200 tisíc dětí. Zájemci u stánku ČRDM najdou informace o Ceně Přístav, která je oceněním pro zástupce veřejné správy a samosprávy za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Spolehlivým informačním portálem sdružení je www.Adam.cz, jehož tvůrci na veletrhu budou rovněž přítomni. O krůček dál se setkáte s informačním centrem pro dětskou rekreaci, cestování skupin a volný čas www.Borovice.cz , které ve spolupráci s portálem Hryahlavolamy.cz připravilo ukázku několika zajímavých hlavolamů. Přijďte vyzkoušet Edisonovo vlákno nebo ježka v kleci.

Sdružení Pionýr prezentuje širokou nabídku táborů, akcí a otevřených soutěží i pro neorganizované děti a mládež. Dále pořádá celorepublikové akce a soutěže jako Pionýrský Sedmikvítek, Tábornická, Pionýrská či Přírodovědná stezka. Mezi jednu z dominant aktivit Pionýra patří letní tábory. Jim je věnována i akce „Opravdu dobrý tábor“, díky které mohou zájemci získat praktické návody, jak hledat tábor a další informace, které je dobré znát při výběru toho správného.

Chrudimské sdružení ALTUS připravilo sedm sloupů a sedmero programů. Pro dobrou náladu chystá výstavku kresleného humoru Jana Honzy Lušovského.

Debrujáři nemají o zájemce nouzi.Mezi nejoblíbenější atrakce expozice ČRDM je každoročně přehlídka zajímavých a zábavných fyzikálních pokusů Asociace malých Debrujárů. Debrujáři jsou chlapci a děvčata ve věku 7 – 15 let a jejich starší kamarádi , sourozenci, rodiče, učitelé, kteří mají zájem o vědu a techniku a snaží se stále něco vymýšlet, experimentovat a vytvářet. Snaží se společně objevovat zákonitosti přírody, poznávají sami sebe, své okolí a to všechno hrou. AMD ČR vznikla na základě zkušeností z Kanady a přes Francii se dostalo hnutí až k nám, kde působí od roku 1992.

Ekostánek Hnutí Brontosaurus svou činnost zaměřuje na pořádání akcí pro děti a mládež k ochraně přírody a památek, k environmentální výchově a k rozvoji osobnosti. Tábory, víkendovky, kluby i ostatní akce jsou otevřeny široké veřejnosti, probíhají po celé ČR a jejich hlavním cílem je vytváření lepšího životního prostředí. Pro návštěvníky letošního veletrhu Regiontour si Brontosauři připravili přírodovědné hádání pro děti a Ekokvíz pro starší. Vedle toho samozřejmě také nabídku akcí a široké spektrum informací k problematice životního prostředí, zejména k domácí ekologii.

Junák – Svaz skautů a skautek představuje ORBIS 2006, tedy osmé Středoevropské Jamboree, které se uskuteční na louce v Mariánském údolí poblíž Brna. Akce se zúčastní až 3000 skautů a skautek z celé Evropy.

RADAMOK - Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje je letošním pořadatelem Celostátní velké výměny zkušeností, která se uskuteční v listopadu v Ostravě za účasti více jak 1300 vedoucích dětských kolektivů. Na veletrhu představíme soutěž ve sběru víček z PET lahví, do které se v roce 2005 zapojilo přes 12 tisích dětí z celého Moravskoslezského kraje, které nasbíraly přes 24 tuny tohoto domovního odpadu. Na stánku RADAMOK si děti vyzkoušejí třídění víček z PET lahví jako soutěž. Dalším zastavením na stánku České rady dětí a mládeže bude expozice Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Pokud patříte mezi příznivce autora Rychlých šípů, jistě se zde dozvíte celou řadu cenných informací. Ochutnávku bylinných čajů připravilo sdružení INEX – SDA.

Poradna jak vybrat opravdu dobrý tábor, hry a soutěže, hlavolamy, pokusy, ochutnávka bylinných čajů, třídění víček, výtvarné hrátky - to je jen malý zlomek připraveného programu.

Program doplňuje prezentace táborového vybavení, táborů s indiánskou tématikou a vybavení do přírody brněnské společnosti SKAUT – GINKGO, s.r.o. která je partnerem akce.

Všem rodičům nabízí ČRDM poradenství a informační servis o členských sdruženích. Pomůže s výběrem vhodné zájmové činnosti, kvalitního letního tábora, dětského oddílu, poskytne kontakty a materiály. Partnerem České rady dětí a mládeže je Pojišťovna Generali, která bude prezentována propagačním materiálem v rámci informačního centra České rady dětí a mládeže. Ceny do soutěží poskytuje také Pojišťovna Generali.


výstavní pavilonPrezentaci České rady dětí a mládeže najdete v pavilonu V.
Informace o veletrhu naleznete na www.bvv.cz/regiontour
Informace o ČRDM na www.crdm.cz

Workshop ŠKOLA V POHYBU se uskuteční v pátek 13. ledna od 14 hodin.

Další informace vám ochotně sdělí v kanceláři ČRDM, Senovážné nám. 24, Praha 1, tel. 234 621 209 , email crdm@adam.cz.
Koordinátor akce: Pavel Hofrichter, tel. 603 840 883, hofrichter@rain.cz.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 453x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 647x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+