pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Hledáme cesty i podesáté

Autor: Kateřina Podaná - Středisko Ichthys Plzeň | zařazeno: 26. 4. 2006 | přečteno 8408

Hledejme cestyJedinečná skautská akce „Hledejme cesty – Verbindung (er)fahren X“, která spojuje partnerská města Plzeň a Regensburg (Řezno) se letos uskuteční již podesáté. Organizátory akce jsou plzenští skauti ze střediska Ichthys a skauti sv. Jiří z Regensburgu. Desátá jízda probíhá pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje, pana Petra Zimmermanna, a za podpory města Plzně, Česko-německého fondu budoucnosti a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM.

Desátý ročník akce bude opravdu slavnostní. Na louce u sv. Jiří v Plzni Doubravce vyroste stanové městečko pro účastníky akce. Postaví se zde také podium, na kterém během slavnostního Open-Air, v pátek - 28. dubna od 18:00 hodin, přivítáme významné hosty, paní Olgu Kalčíkovou, náměstkyni hejtmana Plzeňského kraje a pana Pavla Rödla, starostu Městského obvodu 4 a zahrají zde plzeňské kapely Slyšíme ryby a Gumová duše. Během slavnostního večera se bude také soutěžit o nejlepší logo akce a nejlepší tričko za celých deset let. Budeme mít možnost rekapitulovat celých deset let.

Z malé akce pro 40 lidí v roce 1997 se stala akce pro 110 lidí v roce 2006. Za deset společných let jsme překonali hranice jazykové i bariéry národnostní. Mezi českými a německými skauty vznikla pevná přátelství, mnozí účastníci se navštěvují také během roku. Během předchozích devíti ročníků jsme vyzkoušeli jízdu z Plzně do Řezna i v opačném směru. Oficiální cyklostezka z Prahy do Regensburgu probíhá právě po „naší“ trase. Měli jsme možnost poznat města Regensburg i Plzeň, odhalit specifičnost českých a německých skautských schůzek. Jízda vychovala stovku mladých lidí s dobrými organizačními schopnosti a bez předsudků vůči druhému národu. Desátá jízda je zatím nejdelší jízdou, trvá 6 dní. Výjimečná je také tím, že probíhá „od chrámu (sv. Bartoloměj v Plzni) ke chrámu (sv. Petr v Regensburgu)“. Je pro nás velkou ctí, že se k nám na kole přidají také významní hosté.

Cyklojízda bude začínat tentokrát u katedrály sv. Bartoloměje, v sobotu - 29. dubna v 8:00 ráno. Na cestu s námi vyrazí také významní hosté, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje, paní Olga Kalčíková, zástupkyně Česko-německého fondu budoucnosti, paní Eva Winklerová a Eva Dederová, ředitel Tandemu v Plzni, pan Jan Lontschar a v neposlední řadě plzeňský biskup, Mons. František Radkovský. Letošního ročníku se účastní přes 110 skautů i neskautů ve věku od 7 do 60 let. Celý peloton bude projíždět Plzni po Klatovské třídě směrem na Valchu, kde se rozdělí do menších skupin, ve kterých pak budou účastníci pokračovat.

Během cesty čeká na cyklisty tradiční náročný výstup na Koráb nad Kdyní, oběd ve Kdyni a v odpoledních hodinách společný přejezd hranic ve Všerubech. V sobotu podvečer dorazí všichni účastníci do Furth im Waldu. Zde máme možnost se ubytovat v místní tělocvičně a odreagovat se v přilehlém bazénu. Město Furth im Wald pro nás také zajišťuje snídani na nedělní ráno. V neděli absolvujeme druhou polovinu cesty. Jedním z vrcholů nedělní jízdy je oběd s tradičním grilovanými klobáskami a typickou řezeňskou hořčicí. Těsně před městem Regensburg se peloton opět spojí a dojede až ke chrámu sv. Petra. V pondělí bude pro účastníky připraven pestrý program v Regensburgu a večer oslava desátého výročí v centru mládeže. Program v Regensburgu bude probíhat ještě v úterý dopoledne, po obědě odjedou čeští účastníci zpět do Plzně.

Akce probíhá pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje a za podpory města Plzně,
Česko-německého fondu budoucnosti a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM.


O plzeňském skautském středisku ICHTHYS
Naše skautské středisko má celkem čtyři dětské oddíly a jeden roverský kmen, dohromady 140 členů. Pro výklad slova ICHTHYS existují dva různé způsoby. "ICHTHYS" znamená řecky ryba, znak prvních křesťanů. A ryba je také znakem našeho střediska. Druhý možný výklad je Iesos CHrestos THeu Yios Soter, což řecky znamená Ježíš Kristus Boží Syn Spasitel. Většina našich členů se také hlásí ke křesťanské katolické víře.
(Zdroj - webové stránky střediska ICHTHYS).


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 595x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+