pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Zeměpisná společnost Morava slaví narozeniny

Autor: Martin Kříž - Zeměpisná společnost Morava | zařazeno: 10. 5. 2006 | přečteno 12136

ZS MoravaV pondělí 8. května 2006 tomu bylo přesně 35 let od doby, kdy u rybníku Pyšelák vznikla tradiční brněnská dětská turistická organizace, kterou za tu dobu prošlo víc jak 1 000 dětí. Na stovkách akcích (výletech, pochodech a expedicích) její členové poznávali českou krajinu, její historii i půvab, zkoumali a bádali, ale také si hráli, sportovali, učili se ohleduplnosti, spolupráci a rozvíjeli své schopnosti a dovednosti.

ZS Morava Svých 35 let zatím „Zeeska“oslavila na místě svého vzniku v kruhu (a to doslova - táborovém) svých současných členů. Chystá na letošní rok i akce pro rodiče, bývalé členy i veřejnost a oslavy vyvrcholí podzimní výstavou z 35 let činnosti. Více se dozvíte na webových stránkách zsmorava.cz.

ZS Morava Zeměpisná společnost Morava je občanským družením, které sídlí v centru Brna. Snaží se dál u svých členů pěstovat ideály, které v dnešní společnosti čím dál tím rychleji mizí. Pomocí pestrého programu, zaměřeného na všestranný rozvoj osobnosti, nabízíme dětem alternativu konzumního života.

ZS Morava Zájmová činnost, kde je na prvním místě výchova k přírodním a kulturním hodnotám, poznávání okolí i sebe sama, jen těžce konkuruje vrcholovému sportu a nabídce kroužků, kurzů a komerčních aktivit. Ať už zájmem rodičů, možností propagace a finančních dotací. Přitom správně vychovat mladého člověka by mělo být prioritou každého rodiče i společnosti.

ZS Morava Pětatřicetiletá „Zeeska“ ale není ve svém úsilí sama. Jak široká škála dětských organizací v Brně působí, se můžete přesvědčit na brněnské Bambirádě. Ta se koná tradičně 27. a 28. května v Lužánkách, a ani my na ní opět nebudeme chybět.

Ing. Martin Kříž
Vedoucí ZS Morava


Poznámka redakce:
Protože vedoucí ZS MOrava, Ing. Martin Kříž patří mezi nejpilnější dopisovatele serveru Adam, zvolili jsme poněkud netradiční dárek k výročí "zéesky": zapátrali jsme v archivu Adama (www.adam.cz/archiv) a přidáváme odkazy i na starší články.
Pozvání na palubu Zeměpisné společnosti - archivní článek z roku 2002 nabízí nahlédnutí do historie "Zéesky".
Nejpalčivější problém Paluby - ohlédnutí za nemilými následky požáru, kterým prošla budova brněnské "Zéesky".
Máme střechu, ale nejsme pod střechou. - výhody i nevýhody vlastnictví klubovny sdružením.


Související články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+