pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Uvítejte u vás doma zahraničního studenta!

Autor: Jitka Pozděnová - AFS Mezikulturní programy | zařazeno: 17. 5. 2006 | přečteno 11711

AFS Každoročně přijíždějí do České republiky strávit jeden školní rok nebo pololetí studenti z nejrůznějších zemí světa - účastníci programu AFS pro středoškolské studenty. Přijedou s cílem poznat důvěrně život v naší zemi, seznámit se s její kulturou, postupně se naučit jazyk a v neposlední řadě - navázat nová přátelství. Již 1. září 2006 do České republiky přicestuje 49 středoškoláků, pro které hledáme hostitelské rodiny. Pokud byste chtěli získat nového kamaráda, blíže se seznámit s cizí kulturou a podělit se o krásy České republiky, máte šanci již příští školní rok. V případě, že máte doma volnou postel a hlavně otevřené srdce a zájem o tuto celoživotní zkušenost, rádi o vás uslyšíme, podáme další informace a podělíme se o naše zkušenosti.

Pro podrobnější informace se prosím obraťte na naše webové stránky: www.afs.cz, kde lze nalézt stručné informace o studentech, kteří do ČR přijedou.

AFS Mezikulturní programy je mezinárodní, nezisková organizace s více než padesátiletou zkušeností se studentskými výměnami.

Kontakt: Jitka Pozděnová, 602 334427, jitka.pozdenova@afs.org


A tady je přehled těch, kteří se chystají zasednout v září do školních lavic v České republice, ale zatím netuší, kde budou bydlet...

Miguel Isaac Ramirez Casado, nar.1988, Dominikánská republika
Michuel pochází z velké rodiny, má 7 sourozenců z nichž je nejstarší. Maminka studenta má vlastní firmu, nevlastní tatínek je podnikatel. Student je věřící křesťan, ve svém volném čase se učí pravidelně angličtinu a sportuje /rád jezdí na koni/. O víkendu také pomáhá tatínkovi v jeho firmě. V budoucnosti by rád studoval ekonomii a stal se podnikatelem. Angličtinu studuje pět let.

Diego Holanda Zimermann, nar.1988, Brazílie
Diego žije s maminkou (učitelka), s tatínkem (inženýr) a má dva mladší bratry. V minulosti doma hostiti studenta AFS z Japonska. Mezi jeho koníčky patří házená, rád běhá, chodí do posilovny a také rád zpívá, čte a hraje na počítači. Nejraději má rád svého prostředního bratra a dobrovolně pracuje s malými dětmi. Naopak nemá v oblibě učení a v budoucnu by byla rád novinářem. Anglicky se učí 2 roky, stejně tak i španělsky.

Raphael Costa Ferreira, nar.1991, Brazílie
Raphael žije s tatínkem, který je lékař a maminkou, která pracuje jako psycholožka. Raphael má dvojče, bratra, který také tento rok vyjíždí s AFS do zahraničí. Má ještě mladšího bratra. Raphael si velmi přál jet do České republiky a tak už se začal učit česky. Má rád fotbal, volejbal, hraje na buben v kapele se svým bratrem. V budoucnosti by se rád stal diplomatem. Angličtinu se učí 5 let a Japonštinu 2,5 roku.

Caio Calheiros Parente, nar.1988, Brazílie
Caio žije s tatínkem, který je bankéř. Nemá sourozence a s maminkou, která je obchodnice, se stýká několikrát do roka. Jeho velkou rodinu tak tvoří několik bratranců a sestřenic. K tatínkovi má blízký vztah, chodí spolu do kina, cestují, hrají šachy a karetní hry. O domácnost se starají oba rovným dílem. Mezi jeho koníčky patří volejbal, kolo a fotbal, večer chodí plavat. Anglicky se učí jeden rok.

Lucas Heilmann, nar.1988, Brazílie
Lucasovi rodiče jsou oba obchodníci. Domácnost s ním sdílí ještě mladší sestra. Lucas se v týdnu věnuje studiu a sportu, o víkendu rád sleduje fotbal. Rád také pomáhá otci na zahradě a užívá si společné obědy s rodinou. Lucas je výborný student, chodí brzy spát a na první pohled se prý ostýchá. V budoucnosti by byl rád žurnalistou. Angličtinu a španělštinu studuje 3 roky, jeden rok se učí i německy.

Fábio Antonio Brandini de Silva, nar.1989, Brazílie
Rodiče studenta jsou obchodníci. Fábio má dva sourozence, bratra a sestru. Fábio je velmi dobrý student, je ambiciózní a disciplinovaný. Ve svém městě se rád účastní kulturních a školních aktivit. Rád je ve společnosti starších lidí a rád by měl i stejně staré sourozence. V budoucnosti byl se rád stal novinářem nebo inženýrem. Angličtinu studuje 2 roky.

Júlia Salomáo Dias, nar. 1989, Brazílie
Maminka i tatínek Julie pracují jako podnikatelé. Julie má staršího bratra. Mezi její koníčky patří plachtění, čtení, ráda vaří, tančí, hraje šachy a chodí na ryby. Její bratr je její nejlepší kamarád. Ve škole má ráda historii, zeměpis a literaturu. Ráda také poslouchá klasickou hudbu. Jednou by se chtěla stát diplomatkou a angličtinu se učí 6 let.

Isabela Vicente de Oliveira, nar.1989, Brazílie
Isabela žije jen s maminkou, která je bankovní úřednice. S tatínkem se příliš nestýká, ale má nevlastní sestru, se kterou má dobrý vztah. Isabela je velmi sociální, má ráda své kamarády, má ráda sladké, reagge hudbu, pláže a tanec. Isabela se také ráda ve svém volném čase stará o druhé. Angličtinu se Isabela učí 2 roky.

Yin Pan Chu, nar.1988, Hong Kong
Yin Pan sdílí domácnost s rodiči /maminka je zaměstnána na částečný úvazek, tatínek pracuje jako kuchař/ a se starší sestrou. Yin Pan je velmi sportovní: ve škole hraje badminton, bowling, basketbal, tenis a fotbal. Dále se ve svém volném čase věnuje počítači, rád chodí do kina a poslouchá hudbu. Angličtinu studuje 11 let.

Shing Yan Law, nar.1988, Hong Kong
Studentka Shing má přezdívku Summer. Žije v rodině s tatínkem manažerem, maminkou v domácnosti a mladším bratrem. Mezi její koníčky patří zejména balet, populární hudba, vaření a filmy. Také ráda ve svém volném čase čte a dobře kreslí. Hraje badminton, volejbal, fotbal a basketbal. Protože otec pracuje často v zahraničí, je zvyklá pomáhat doma a jednou by ráda pracovala na letišti. Angličtinu se učí 11 let.

Chi Kuan Wu, nar.1989, Hong Kong
Studentka Chi má jednoho bratra a její tatínek pracuje jako prodavač, maminka je zaměstnána na částečný úvazek, většinu času se stará o domácnost. Studentka má velmi dobrý vztah s rodiči, tráví s nimi i svůj volný čas. Dále ráda čte, hl. cestopisy, poslouchá hudbu a sportuje /skok do dálky a výšky/. Na první pohled je spíše stydlivá a má ráda malé děti. Jednou by ráda studovala psychologii. Angličtinu se učí 11 let.

Yukari Yamazaki, nar.1989, Japonsko
Otec studentky pracuje jako lékař, maminka je v domácnosti. Studentka má 2 sourozence, bratra a sestru. Yukari je prostřední. Studentka hraje na basovou kytaru ve školní kapele, ráda čte komiksy a kreslí. V současné době se již učí česky a protože ráda kreslí má ráda českého malíře Muchu. V budoucnosti by se ráda věnovala umění. Angličtinu se učí 3 roky.

Kosuke Makishima, nar.1989, Japonsko
Student Kosuke má dvě starší sestry, jedna z nich byla AFS studentkou v USA, což Kosuke inspirovalo stát se také výměnným studentem. Otec studenta pracuje jako inženýr, maminka je v domácnosti. Kosuke má rád všechny sporty, které se hrají s míčem, nejraději fotbal. Jeho největším koníčkem je hudba – hraje ve školní kapele na trumpetu, umí hrát i na klavír. Je vedoucím této kapely a řídí její koncerty. Po konci programu AFS by byl rád dobrovolníkem. Angličtinu studuje 6 let.

Maik Polarek, nar.1990, Německo
Maikův otec pracuje jako řidič, maminka je zdravotní sestrou. Student má mladší sestru. Maik je z malého města, kde hraje v místním týmu fotbal a je kapitánem tohoto týmu. Vedle fotbalu také praktikuje judo. Kromě sportu má rád počítač a play station. Rád chodí se svým dědou na ryby a doma peče dorty. Angličtinu se učí 5 let a ruštinu 3 roky.

Joana Lösken, nar.1989, Německo
Tatínek Joany je v domácnosti a studovaný teolog. Maminka pracuje v místním kostele. Joana má dva mladší bratry. Ráda hraje na kytaru, trénuje jiu-jitsu /bojové umění/, má ráda své přátele, ráda čte a jezdí na kole. Joana je studijní typ, jednou chce být učitelkou nebo psycholožkou. Angličtinu se učí 5 let, francouzsky 3 roky.

Lukas Michael Dold, nar.1989, Německo
Lukas je nejmladším z pěti sourozenců. Maminka se stará o domácnost, tatínek pracuje jako učitel na gymnáziu. Rodina již několikrát hostila zahraničního studenta, stejně tak členové rodiny se účastnili programů AFS. Lukas zpívá ve sboru, hraje na kytaru, má rád vysokohorskou turistiku, podporuje sociální projekt v Indii, má rád přírodu, kolo, deskové hry. Anglicky se učí 6 let, francouzsky 4 a španělsky 2 roky.

Tobias Endrich, nar.1989, Německo
Tobias pochází z velké rodiny. Má tři mladší sestry a mladšího bratra, o které je zvyklý se starat /třeba i uvařit/. Maminka je vědeckou pracovnicí na Technické univerzitě v Mnichově, nevlastní tatínek pracuje jak manažer. Tobias má velmi rád hudbu, celá jeho rodina si ráda společně zahraje. Student hraje na violu a housle v orchestru, má i vlastní kapelu. Rád také hodně čte a píše, podílí se na organizaci studentských kempů pro české a německé studenty. Anglicky se učí 5 let, latinsky 6.

Milena Sarah Baur, nar.1989, Německo
Milena žije s nevlastním tatínkem, který pracuje jako manažer, maminka je učitelkou v mateřské školce. Studentka má nevlastního bratra a je humanitně zaměřená – má ráda hru na kytaru, zpěv, ráda maluje, fotografuje, čte. Ráda také hraje tenis a lyžuje. Je velmi dobrá studentka a v budoucnu by chtěla studovat jazyky. Anglicky se učí 5 let, francouzsky 1 rok, latinsky 3 a španělsky pul roku.

Filipe Korrodi Grevório, nar.1989, Portugalsko
Filipův tatínek pracuje jako návrhář interiérů, maminka je podnikatelka. Student má staršího bratra. Mezi jeho hlavní zájmy patří jízda na kolečkových bruslích, kde dosahuje velmi dobrých výsledků. Jeho vášní je také fotografování, počítač a jeho velká skupina kamarádů. Angličtinu se učí jedenáct let a francouzštinu tři roky.

Sitanan Pinsuwan, nar. 1990, Thajsko
Tatínek studentky, která má přezdívku Mint, pracuje jako zaměstnanec velké firmy, maminka je v domácnosti. Studentka ráda hraje na piano, tancuje, zpívá, ráda ve svém volném čase čte a pracuje na počítači. S rodiči ráda praktikuje sport. Ve škole nemá ráda matematiku. Anglicky se učí 10 let.

Saiphon Sampasneetamrong, nar.1989, Thajsko
Tatínek studentky s přezdívkou Fon pracuje jako obchodník, maminka je v domácnosti. Vedle nároční školní docházky studentka chodí na hodiny klavíru, hraje stolní tenis, badminton, ráda vaří a sbírá známky. V budoucnosti by ráda studovala jazyky a založila si vlastní živnost. Ráda pomáhá s domácími pracemi. Angůičtinu studuje 9 let a rok a půl se učí francouzsky.

Thofan Rodson, nar.1989, Thajsko
Studenka má přezdívku Fuse a její tatínek pracuje pro velkou mezinárodní firmu, maminka pracuje ve vládním sektoru. Je velmi dobou studentkou, poslouchá rodiče a vedle školy ráda zpívá, za což získala i ocenění, hraje na klavír, ráda čte a plave. Angličtinu se učí 10 let.

Prangchai Chanlongbutra, nar.1990, Thajsko
Studentka má přezdívku Pang. Oba její rodiče pracují jako prodejci léků. Studentka si vybrala Českou republiku, protože její maminka zde určitou dobu pobývala. Pang je výborná studenka a ve svém volném čase se věnuje kreslení, hře na klavír a badmintonu. V budoucnosti by se ráda věnovala interiérovému návrhářství. Angličtinu studuje 8 let.

Korawan Angkanarak, nar. 1989, Thajsko
Přezdívka studentky je Oey. Její tatínek i maminka pracují jako manažeři a má mladšího bratra. Její prarodiče již hostili studenta AFS. Oey si sama vybrala Českou republiku. Ve svém volném čase ráda čte, pracuje na počítači, hraje na piano a plave. V budoucnosti by ráda studovala politickou filosofii nebo lingvistiku. Anglicky se učí 10 let.

Songsak Russameeruttayadham, nar.1989, Thajsko
Studentova přezdívka je Kung. Maminka i tatínek pracují jako podnikatelé a student má dva mladší bratry. Mimo školní docházky ve svém volném čase rád zpívá, hraje na kytaru a bubny a hraje stolní tenis. Jeho maminka pochází z Taiwanu a tak se Kung učí třináct let čínsky. Angličtinu studuje také 13 let.

Purich Khingthong, nar.1990, Thajsko
Studentova přezdívka je Poom. Tatínek pracuje jako vládní úředník, maminka je zdravotní sestra. Poom má dvě sestry, jedna z nich byla s AFS v Americe. Poom rád čte, poslouchá muziku, hraje badminton a tenis. V budoucnosti by byl rád doktorem, třeba zubařem a pomáhal druhým, nebo by si rád otevřel vlastní kavárnu. Angličtinu se učí 13 let.

Pelin Dogrucan, nar.1990, Turecko
Studentka Pelin má jednu starší sestru. Maminka je v domácnosti, tatínek pracuje jako elektrikář. Studentka je velmi aktivní jak ve škole, tak ve svém volném čase. Ráda hraje volejbal, tančí salsu, je členkou studentské rady a školního multimediálního klubu. Byla účastnicí kempu organizace UNESCO v Řecku. V budoucnosti by se ráda stala lékárnicí a angličtinu studuje 7 let.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+