pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Jihočeská Lomnice opět ožije hudbou, tancem a lidovými kroji

Autor: Marcela Božovská | zařazeno: 13. 6. 2006 | přečteno 8526

Soubor Javoráček z Lomnice nad Lužnicí.Město Lomnice nad Lužnicí pořádá ve dnech 23. až 25. června 2006 Setkání rodáků a přátel Lomnice. Součástí slavností bude sobotní Mezinárodní festival folklórních souborů pořádaný domácím folklorním souborem Javor.
Bohatý kulturní program, ve kterém se vystřídají téměř všechny hudební a taneční žánry, zahájí páteční vernisáž výstavy fotografií Dobrá vůle na téma Víra - láska - naděje, spojená s koncertem Třeboňských pištců. Současně budou otevřeny výstavy Lomnici nad Lužnicí živá, které osloví převážně rodáky a pamětníky.

Sobotní dopolední promenádní koncert dechového orchestru z rakouské partnerské obce Bad Grosspertholz a folklorní okénko s krátkými vstupy jednotlivých souborů budou pozvánkou na Mezinárodní festival folklórních souborů.

Soubor Javoráček z Lomnice nad Lužnicí.Starosta města zahájí na Farské louce hlavní festivalový program, ve kterém se představí FS Šarvánci z Prahy, dětský soubor Jitřenka z Českého Krumlova, Bechyňská Duha, Soubor písní a tanců Trnávka z Lukavce, domácí FS Javor spolu s dětským souborem Javoráček a rakouské soubory z Weitry a Langschlagu. Na lomnickém festivalu se záměrně vystřídají dětské a dospělé soubory, aby měl folklórní "dorost" motivaci pro další činnost, protože bez nové mladé generace by se lidové zvyky a tradice pomalu vytratily z našeho života.
V dalším programu vystoupí pražská taneční skupina Gejzír a milovníky jihočeských písniček určitě potěší koncert dechové hudby Budvarka z Českých Budějovic. O večerní zábavu se postará hudební skupina FACE a po ohňostroji se všem návštěvníkům představí Boney M GROUP.

Pro zájemce o výuku typického jihočeského či slovenského tanečku bude během večera připravena taneční půlhodinka.

V neděli se v 10:15 koná v kostele sv. Jana Křtitele mše svatá a děti se mohou pobavit na dostupných pouťových atrakcích.

Další informace najdete na stránkách: www.lomnice-nl.cz a www.souborjavor.cz.
Snímky nejmladšího lomnického folklorního dorostu jsou z českobudějovické Bambiriády. Na své první bambiriádní vystoupení vzpomínají lomničtí takto: "Byli jsme účastníky poprvé a všem našim 18 dětem se nejen dobře vystupovalo před dobře naladěným publikem, ale všechny také využily možnosti zapojit se do všech soutěží které byly rozmístěny kolem sportovní haly. Užili jsme si společně příjemné odpoledne."


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+