pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Armáda dětem

Autor: Kristýna Makovcová | zařazeno: 10. 7. 2006 | přečteno 8605

Tradičně velký zájem byl o nejrůznější dopravní prostředky.V horkých letních dnech 25. a 26. června 2006 se na pražském Vypichu uskutečnily dětské dny pod názvem „Armáda dětem a mládeži 2006“. Pořadatelem této tradiční akce pro veřejnost je Armáda České republiky ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. I přes tropické počasí se organizátoři mohli těšit z vysoké návštěvnosti. Nedělní program otevřelo vystoupení Posádkové hudby Praha. Slavnostnímu zahájení byl přítomen i náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Pavel Štefka a starosta městské části Praha 6 Tomáš Chalupa.

Nechyběla ani pódiová vystoupení.Po oba dva dny byl pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Neděle patřila především rodinám s dětmi, pondělní program byl určen školám. Návštěvníci mohli shlédnout ukázky vzletu a průletu vrtulníků, padákové seskoky výsadkářů, ukázky činnosti vojenské policie, záchranných a hasičských jednotek či výcviku služebních psů. Tisíce dětí a dospělých si měly možnost prohlédnout vojenské vrtulníky, tank T-72 či bojové vozidlo pěchoty. Velkému zájmu se těšila autogramiáda sportovců Dukly, které se zúčastnil například kanoista Ondřej Synek. Své vystoupení předvedli i příslušníci jednotky Čestné stráže Armády České republiky. Celé odpoledne doprovázely zábavné soutěže o ceny, v rámci kulturního programu vystoupila i zpěvačka Anna K., Vlasta Horváth, či mim Michal Nesvadba.

Podplukovníka Mgr. Petra Hladíka z Posádkového velitelství Praha jsme se zeptali:

Jak vlastně vznikl nápad na tuto akci a po kolikáté se koná?
V řadě případů bylo možné si poměřit své vlastní síly.Tento nápad vznikl již při založení Posádkového velitelství Praha, kdy jsme dostali za úkol zorganizovat dětský den. Po celé Praze tenkrát bylo asi pět akcí, organizovaných Armádou ČR ke Dni dětí, které jsme sloučili do jedné a přesunuli ji ke Dni ozbrojených sil České republiky, který připadá na 30. června. Hlavním organizátorem je Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s Ředitelstvím personální podpory a odborem podpory kvality života.

Jak jste spokojeni s letošní návštěvností?
Návštěvnost se rok od roku zvyšuje, zásluhu na tom má i lepší propagace této akce. Letos k ní přispělo i slunečné počasí.

Co všechno zde dětem nabízíte a na co se mohou těšit?
Orientace v terénu podle mapy se hodí nejen v armádě...Představuje se zde novodobá Armáda České republiky, která je již přes rok plně profesionální. Snažíme se veřejnosti ukázat jak pozemní, tak i vzdušnou techniku, kterou Armáda České republiky používá.

Domníváte se, že by spojení armáda a děti mělo fungovat?
Myslím si, že armáda a veřejnost spolu vždy souvisejí a jejich spolupráce by měla fungovat. Kromě této akce Armáda ČR a Posádkové velitelství Praha dlouhodobě spolupracuje při pořádání Bambiriády – přehlídky činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času, kterou organizuje Česká rada dětí a mládeže.


Víte, proč je 30. červen - Den ozbrojených sil České republiky?

Prezident České republiky svým rozkazem ze dne 7. 2. 2002 stanovil 30. červena jako Den ozbrojených sil České republiky. Jak praví rozkaz, stalo se tak v souladu s historickými tradicemi našich ozbrojených sil, neboť "v tento den v roce 1918 ve francouzském městě Darney při slavnostní přehlídce československé brigády spojenecká Francie jako první potvrdila právo Čechů a Slováků na samostatnost a vlastní stát".


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+