Tomíci připravili speciální kolotoč. V sobotu 7. října 2006 od 12.00 do 16.30 hodin se na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí uskuteční oslava 15 let Asociace turistických oddílů mládeže s názvem „Slavnost mezi hořci“. Setkání proběhne formou soutěžního odpoledne. K vidění bude mimo jiné ručně poháněný kolotoč, rekordní největší postel v ČR (server Adam informoval ZDE). Z Ostravy bude u této příležitosti vypraven historický vlak.

    Neobvyklé setkání proběhne 7. října 2006 od 12 hodin na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí, kde se chystá velká oslava k 15. výročí založení Asociace turistických oddílů mládeže.

    Na 400 členů z několika desítek oddílů z celé České republiky se sejde, aby si výročí Asociace dosyta užili. Zúčastní se i předseda asociace Mgr. Tomáš Novotný a další hosté. Mnozí z účastníků přijedou historickým vlakem, který pro ně bude vypraven z Ostravského nádraží a všichni se mají na co těšit.

    Připraven je pro ně bohatý program skládající se z 15 zábavných soutěží. Mezi největší lákadla bude bezesporu patřit replika avesanského ručně poháněného kolotoče a samozřejmě také rekordní největší postel v ČR. Ta díky svým rozměrům (délka 6,16 m, šířka 3,85 m, výška 3 m) poslouží v případě zájmu k uložení ke spánku až 60 nocležníkům. Tuto postel si bude moci přijít v klidu prohlédnout i široká veřejnost a to od 9 do 11 hodin téhož dne.

    Obří palanda tomíků byla zapsána do české knihy rekordů a kuriozit. A kdo jsou vlastně ti několikrát zmiňovaní tomíci? Jsou to členové oddílů sdružených v Asociaci turistických oddílů mládeže ČR (A-TOM). Je jich více jak devět tisíc a scházejí se na oddílových schůzkách, podnikají řadu tuzemských i zahraničních výprav, v létě pořádají tábory, lezou po horách, sjíždějí řeky, organizují akce pro veřejnost atd. Tomíci jsou těsně propojeni s Klubem českých turistů, historickou organizací, která pečuje o všestranný rozvoj turistiky v českých zemích již více než jedno století.

    A-TOM Jedná se již o druhou oslavu 15. výročí, první proběhla v červnu v Praze na parníku. Tentokrát tomíci vymění parník za parní vlak, Vltavu za Bečvu a přidají soutěžní zábavné odpoledne, které završí společné oslavy Asociace TOM. Pořadatelem setkání ve Valašském Meziříčí je TOM Zlaté šípy.