Píše se rok 2006 a již pošesté se sejdou ředitelé středisek volného času z celé ČR. Časy se mění a mohlo by se stát, že už bude pozdě chtít se ptát: „A co děti? Jak si chtějí hrát?“ Aktuálním úkolem je modernizovat současnou náplň volnočasových aktivit tak, aby dokázala zaujmout děti dneška.

    „Naším cílem je nejen umožnit všem účastníkům semináře výměnu zkušeností a konfrontaci názorů, ale také představit jim nové směry zájmového vzdělávání a přispět ke zkvalitňování tohoto typu výchovy prostřednictvím vzdělávání pedagogů volného času.“ říká Mgr. Jiří Veverka, ředitel Národního institutu dětí a mládeže.

    Máme moderní techniku a stále dokonalejší způsoby komunikace, ale rozumíme potřebám současných dětí a mládeže? Budou chtít navštěvovat stávající zájmové kroužky a jezdit na dětské tábory? Na tyto a další aktuální otázky budou hledat ředitelé odpověď. Držme jim palce.

    Setkání se uskuteční 24. – 25. listopadu 2006 v Praze v prostorách Středního odborného učiliště obchodu a služeb (Za Černým mostem 3/362, Praha 9, Hloubětín). Bližší informace najdete na http://seminar.nidm.cz

    Kontakt: Eva Knopová, NIDM MŠMT, tel. 739 510 016, knopova@nidm.cz