pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

TEN SING – Teenager´s Singing
aneb
Však my se z té puberty nějak vyzpíváme

Autor: YMCA - Julie Nepustilová | zařazeno: 23. 1. 2007 | přečteno 9587

Při TenSingu si lze vyzkoušet třeba sólový zpěv do mikrofonu.Zpívat písničky svých oblíbených interpretů, vystupovat na koncertech, v zádech mít dvacetičlenný sbor a po boku kapelu, hrát divadlo, zkoušet sestavy moderního tance, a ještě se u toho všeho dobře pobavit, získat nové kamarády a zkušenosti… Že to nejde mít všechno najednou?
Ale ano, důkazem je TenSing, jedna z aktivit organizace YMCA (Young Men's Christian Association - Křesťanské sdružení mladých lidí) v ČR.

TenSing (TS) je určen pro všechny mladé lidi ve věku od 13 do 20 let (ale i starší, záleží na tom, jak starý se kdo cítí). TenSing je amatérská, hudebně-sociální záliba nadšených teenagerů. Samozřejmě, že každý TS chce být co nejlepší, ale nejdůležitější je příjemně a užitečně strávený čas, při kterém mají zájemci možnost dostat se k tomu, co by si třeba jinde nezkusili (sólový zpěv na mikrofon, hra na bicí, elektrickou kytaru apod.).

Základní ideje této ymkařské aktivity se dají vyjádřit pomocí tří „K“:
TenSing je určen pro všechny mladé lidi.Kultura - vedoucí se snaží vyjít vstříc současné kultuře mladých lidí (v praxi jsou vedoucími sami teenageři).
Kreativita - vše je koncipováno tak, aby byli „náctiletí“ co nejméně pasivní, a co možná největší část programu si vymysleli a připravili sami.
Kristus - TS je otevřený pro všechny - jak pro věřící, tak i pro nevěřící. TenSing je místem, kde se mladý člověk seznámí s křesťanstvím zblízka, v praxi a na příkladu „živých“ křesťanů, aniž by jejich přesvědčení musel přijmout. Logo YMCA Je místem pro diskusi a společná zamyšlení nad životem.

Skupina se dělí do menších skupin - dílen (workshopů). Každá dílna se zabývá svojí zvláštní aktivitou - tancem, divadlem, zpěvem (a capella) a hraním v kapele. Každý může zjistit, co mu jde nejlépe, co ho nejvíc baví, a najít tu své uplatnění.

Základní myšlenky TenSingu: kultura, kreativita, Kristus. TenSing vznikl v roce 1967 v Norsku jako výsledek hledání nových cest k mladým lidem. V osmdesátých letech, okolo roku 1985, se začíná TenSing pomalu šířit i do ostatních evropských zemí. V současnosti je jen v Norsku okolo 200 tensingových skupin a v ostatních zemích ještě minimálně jedenkrát tolik. Další prudký rozmach zaznamenal TS v Evropě po pádu železné opony v roce 1989.

V současnosti u nás působí rovný tucet tensingových skupin.Historie českého TenSingu začala po listopadu 1989 za vydatné pomoci TenSingu Norsko. První skupiny v roce 1992 vznikly v Krnově a v Praze. V současnosti funguje v České republice dvanáct tensingových skupin. Společně se vídají na celorepublikových festivalech, táborech a seminářích.

Více na www.tensing.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+