pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

OD BOBŘÍ ŘEKY DO STÍNADEL

Autor: redakce | zařazeno: 15. 5. 2007 | přečteno 16993

Jaroslav FoglarVýstava ke stému výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Rychlých šípů dr. Jana Fischera v budově Muzea hl. města Prahy bude pro návštěvníky otevřena již od středy 16. května.
Výstava představí bohatý a zajímavý život a dílo nejúspěšnějšího českého autora dětské dobrodružné literatury a pedagoga volného času dětí a mládeže, desítky let vedoucího oddílu pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky Jaroslava Foglara. Vystavena bude rozsáhlá sbírka autorovy knižní, časopisecké i novinové tvorby od nejstarších vydání po současnost doplněná o množství souvisejících exponátů.

Známý hlavolam „ježek v kleci“ má mnoho podobChybět nebudou ani ukázky z Foglarových kreslených seriálů, především legendárních Rychlých šípů, včetně zajímavých souvislostí a kuriozit. Expozice představí též Foglarovu pedagogickou činnost - jednak vedení vlastního chlapeckého oddílu včetně desítek letních táborů, jednak řízení a motivování čtenářských klubů, tedy pedagogická činnost „na dálku“ prostřednictvím rubrik v dětských časopisech – především Mladý hlasatel a Vpřed. Vystaveny budou i zajímavé materiály z Foglarova osobního archivu.
Výstava potrvá do 2. září.

Jaroslav FoglarDoprovodné programy:
19. května 2007 od 13.13 do 16.00 hodin autogramiáda knihy „Stoletý hoch od Bobří řeky“ od Jiřího Zachariáše, který s Foglarem dlouhodobě spolupracoval při vedení skautského oddílu Hoši od Bobří řeky a díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků a deníkových záznamů.
23. května 2007 v 17.00 hod. promítání filmu „Rychlé šípy zakládají klub“.
30. května 2007 v 16.00 hod. křest nové poštovní známky s motivem Rychlých šípů hodnotě 7,5 koruny. Známku vydá Česká pošta v den 100. výročí Foglarova narození.
1. června 2007 v 18.00 hod. „Písně ztraceného ráje“ – pocta Jaroslavu Foglarovi a jeho skautským a trempským kamarádům.

Více na webu www.muzeumprahy.cz

Muzeum hl. města Prahy
Na Poříčí 52,180 00 Praha 8, poblíž aut. nádr. Florenc

Každý první čtvrtek v měsíci otevřeno až do 20.00 hodin a za symbolické vstupné 1 Kč. Symbolické vstupné 1 Kč platí i 19. 5., kdy slavíme Mezinárodní den muzeí.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Oceněni Cenou Přístav 2019 - příznivci a sponzoři organizací dětí a mládeže (zleva shora Jan Balloš, Hubert Křesťan, Petr Holeček a Petr Hlubuček, Markéta Fraitová, Dagmar Hrabovská a Renata Chmelová; foto Martin Hrouza)
29. 11. 2019, 361x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
11. 11. 2019, 434x
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+