|
RUBRIKA: soutěže
Brontosauři a Ekocentrum ocenili vítěze soutěže Máme rádi příroduAutor: Dalimil Toman - Hnutí Brontosaurus | zařazeno: 17. 5. 2007 | přečteno 2086
Slavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu a vernisáž výstavy z nejlepších prací proběhly 1. května odpoledne v Hodoníně. Programu vyhlášení a ocenění vítězů se zúčastnila stovka dětí a rodičů. Přes padesát oceněných prací vybírala komise z více než 1 300 děl od dětí, středoškoláků i mladých dospělých.
Letošní ročník soutěže vyhlásili společně Hnutí Brontosaurus - brontosauří dětské oddíly a Centrum ekologické výchovy Dúbrava Hodonín. Hlavní téma soutěže znělo „Společná cesta člověka a přírody“. Jako tradičně převažovaly výtvarné práce, ale sešlo se i téměř dvě stovky prací literárních a několik desítek fotografií. Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit děti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.
13. ročník Máme rádi přírodu proběhl pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí ČR.
Kontakt: Dalimil Toman |
|
Mapa stránek
Hlavní strana
Klávesové zkratky na tomto webu
Na obsah stránky