pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Brontosauři a Ekocentrum ocenili vítěze soutěže Máme rádi přírodu

Autor: Dalimil Toman - Hnutí Brontosaurus | zařazeno: 17. 5. 2007 | přečteno 7151

logo Hnutí BrontosaurusSlavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu a vernisáž výstavy z nejlepších prací proběhly 1. května odpoledne v Hodoníně. Programu vyhlášení a ocenění vítězů se zúčastnila stovka dětí a rodičů. Přes padesát oceněných prací vybírala komise z více než 1 300 děl od dětí, středoškoláků i mladých dospělých.

Letošní ročník soutěže vyhlásili společně Hnutí Brontosaurus - brontosauří dětské oddíly a Centrum ekologické výchovy Dúbrava Hodonín. Hlavní téma soutěže znělo „Společná cesta člověka a přírody“. Jako tradičně převažovaly výtvarné práce, ale sešlo se i téměř dvě stovky prací literárních a několik desítek fotografií.
Ve svých pracích děti ztvárňovaly své představy o životě přírodních národů, tvořily překrásné amulety a talismany z přírodnin, zamýšleli se nad vztahem člověka a přírody kdysi i dnes, psali rozhovory člověka s přírodou apod.
Ve všech pracích se zrcadlilo, jak nadšení mladých tvůrců, tak čistota jejich myšlení. Jasné postoje mladých autorů v literárních pracích ostře kontrastují s realitou mnohých dnešních kauz, kdy příroda musí ustupovat zájmům člověka.
Výsledkové listiny a více se o soutěži lze najít na http://brdo.brontosaurus.cz/

Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit děti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.

13. ročník Máme rádi přírodu proběhl pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí ČR.
Organizátoři připravují webovou galerii soutěže s možností hlasování, další výstavy, publikování vítězných partií i vydání propagačních materiálů s využitím vítězných obrázků.

Kontakt: Dalimil Toman
Hvězdová 10, Brno, 602 00
tel. 544 215 585, 605 763 112
E-mail: sekce.brdo@seznam.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 450x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 646x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+