pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Druhý den Bambiriády ve znamení „Koncertu pro kampaň“

Autor: ČRDM | zařazeno: 25. 5. 2007 | přečteno 10154

Bambiriáda 2007 - Praha - Koncert Dan BártaNa pražském Střeleckém a Dětském ostrově včera odstartoval devátý ročník Bambiriády – největší republikové přehlídky dětských a mládežnických sdružení. Bude probíhat až do neděle, kromě Prahy také v dalších 26 městech ČR. Pestrý program a slunečné počasí přilákaly dnes nejen v Praze už desítky tisíc mladých návštěvníků – rodičů s dětmi, školních tříd, dětí nejmladších i těch starších.

Velkému zájmu se tradiční akce, pořádaná Českou radou dětí a mládeže, těší i dnes. Děti i dospělí si přicházejí nejen hrát, ale také se seznámit se širokou škálou možností, jak trávit volný čas. Ukázkami své činnosti, zábavnými hrami i dovednostmi se na ostrovech prezentuje téměř třicet nejrůzněji zaměřených dětských organizací - celostátních, jako jsou např. skauti, pionýři, tomíci, mladí hasiči, ale i malých místních sdružení.

U stánku sdružení Liga lesní moudrosti se například lze seznámit s ukázkami života v přírodě a zahrát si indiánské hry, základům první pomoci se mohou návštěvníci naučit u stanoviště Mládeže Českého červeného kříže. Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr připravilo znalostní testy z oblasti přírody a ekologie, Dětská tisková agentura v rámci své prezentace pořádá konkurz na moderátora pořadů, sdružení Duha, YMCA a Letní dům připravily celou řadu výtvarných a řemeslných aktivit.

Hlavním bodem pátečního programu je odpolední koncert pro kampaň „Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní,“ pod jejímž mottem se letošní Bambiriáda koná. Vystoupí na něm například Dan Bárta, Ivan Hlas, skupiny Nightwork či 100°C. „Rádi bychom mladé lidi přilákali k tématům jako jsou lidská práva nebo rozmanitá společnost,“ říká koordinátorka kampaně „Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní“ Kateřina Zezulková. „Záměrně jsme vybírali interprety různých hudebních žánrů. A jsme rádi, že všichni nabídku vystoupit na tomto koncertě přijali,“ dodala.
„Chápu to jako způsob, kterým se naše euroamerická civilizace snaží dát pozitivní rámec této nově vznikající multikulturní společnosti, založené na míšení,“ podotkl před koncertním vystoupením zpěvák Dan Bárta ke kampani a jejím tématům. V souvislosti s pestrou nabídkou sdružení pak vzpomněl na léta, kdy navštěvoval pěvecký a fotografický kroužek. Každý den Bambiriády je provázen pódiovým programem, v rámci kterého se představují taneční, hudební či divadelní soubory a celá řada soutěží. Program je připraven i na Můstku na Václavském náměstí, kde se nachází pódium a informační stan, ve kterém se lze seznámit s nabídkami různých sdružení. Mezi Můstkem a Střeleckým ostrovem pravidelně jezdí bambiriádní vláček, u stanoviště Bambiriády pak zastavují i pravidelné linky tramvají. Veliké oblibě dětí se těší i plavba na parníku, který mezi ostrovy, stejně jako vláček zdarma, jezdí.

crdmPořadatelem Bambiriády 2007 je Česká rada dětí a mládež s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Hlavním partnerem, bez jehož podpory by se akce nemohla uskutečnit, je Generali Pojišťovna a.s. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize a dále Český rozhlas 1 – Radiožurnál, Český rozhlas 2 – Praha a Deníky.

Kontakt:
Martin Bělohlávek, ředitel Bambiriády – 777 248 721, predsedaadam.cz
Kristýna Makovcová, mediální komunikace – 774 885 787,
kristyna.makovcovacrdm.cz

Další informace najdete na stránkách www.bambiriada.cz.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+