pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Pomozte druhým, umyjeme vám sklo

Autor: Anna Voňavková - Junák - svaz skautů a skautek ČR | zařazeno: 14. 6. 2007 | přečteno 10513

Akce Kapka je zaměřena na charitu ve prospěch pacientů trpících nemocemi krvetvorby. Fotografie pochází z archivu brněnských skautů.Vážená paní řidičko, vážený pane řidiči,
o nadcházejícím víkendu 15. – 17. června budete moci potkat partu skautů v bílých tričkách, kteří vám nabídnou umytí oken Vašeho auta. Na benzinkách v padesátce měst a obcí celé ČR bude totiž už podeváté probíhat akce KAPKA, kterou pořádají skauti společně s Nadací pro transplantace kostní dřeně. Peníze, které skautům za umytí skel dáte do zapečetěné kasičky, pomohou lidem, kteří to opravdu potřebují. Jsou to lidé, kteří trpí nemocemi krvetvorby.

„Leukémie je nemoc, která přichází nečekaně a onemocnět jí může každý z nás. Nedílnou součástí při její léčbě je psychická pomoc blízkých, ale také pomoc materiální. A právě ta může přijít díky KAPCE,“ říká celostátní koordinátorka KAPKY a pracovnice v oblasti sociální péče Kamila Řeřichová.

Akci Kapka pořádají skauti ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeněNejvíce se KAPCE každoročně daří v Brně; loni tam skupinky skautů na benzinových pumpách dokázaly během tří víkendových dní získat téměř 200 000 Kč. Celkově loňská kapka přispěla Českému národnímu registru dárců dřeně na boj s leukémií téměř jedním milionem korun. KAPKA ale není jen o vybírání peněz, připraveny jsou také doprovodné akce:
„Letos se nám podařilo připravit výstavu o KAPCE, která je od začátku června k vidění v Knihovně Jiřího Mahena. Máme velkou radost, že nás podpoří členové kapely Gulo Čar – na páteční Koncert pro KAPKU zveme všechny zájemce z řad veřejnost i skauty, kteří se akce účastní. Koncert proběhne v kulturním centru Semilasso,“ popisuje brněnskou KAPKU organizátorka doprovodného programu Barbora Mrázková.

Junák - svaz skautů a skautek ČR„V Brně nás budete moci potkat na 22 čerpacích stanicích po celý víkend. A proč věnuji čas právě KAPCE? Vyhovuje mi, že není klasickou sbírkou. Nevybíráme peníze jen tak, nenabízíme k prodeji nepotřebné předměty. Nabízíme službu – umytí skla. A dobrý výhled ocení každý. Navíc je KAPKA a její doprovodné program pro účastníky, a hlavně koordinátory, výzvou: nové zkušenosti, možnost seberealizace a vědomí, že svou prací pomáhám zachránit lidské životy,“ doplňuje koordinátor KAPKY v Brně Daniel Šobáň.


Kontakty:
Celostátní koordinátorka:
Kamila Řeřichová, +420 776 718 199, www.skaut.cz/kapka
Brněnský koordinátor: Daniel Šobáň, +420 723 230 098, www.skaut.cz/kapka/brno


Skautská humanitární akce KAPKA
 • Pořádá ji Junák – svaz skautů a skautek ČR ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně.
 • Podílí se na ní téměř tisícovka dobrovolníků z řad skautů ve věku 15 – 30 let.
 • Dohromady odpracují cca 8 000 hodin při umývání skel automobilů na benzinových pumpách.
 • Skauti se sbírky účastní již podeváté; loni se podařilo získat 900 422 korun.
 • Nadace pro transplantace kostní dřeně podporuje zdravotnické programy ke zkvalitnění života nemocných s leukémií a jinými těžkými chorobami krve a nádory.
 • Junák – svaz skautů a skautek má 46 000 členů a je největší organizací dětí a mladých lidí v ČR.
 • Čtyři tisíce dospělých pracují jako vedoucí skautských oddílů. Další dva tisíce zajišťují podpůrné činnosti. Skauting má tedy víc pracovníků než například Česká televize (2500) nebo všechny české pobočky firmy McDonalds (3600). Činnost dospělých ve skautingu činí za rok minimálně dva miliony hodin dobrovolnické práce.
 • Skauting je největší výchovné hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu cca 40 milionů dětí a mladých lidí – z téměř všech zemí světa.
 • Skauting je zaměřen na všestranný rozvoj osobnosti mladých lidí. V kolektivu kamarádů a prostřednictvím zábavného programu lidé získávají široké spektrum důležitých dovedností – mimo jiné třeba sociální dovednosti, které škola rozvíjí spíš druhotně.
 • Skauting chybí pouze v šesti státech světa. Vznikl v roce 1907 v Anglii, odkud se rychle rozšířil do pěti kontinentů. Letos probíhají celosvětové oslavy 100. výročí založení skautingu.
 • Na přelomu července a srpna se uskuteční jamboree, setkání 40 000 skautů a skautek z celého světa v Anglii. Na jamboree se chystá také 400 skautů a skautek z ČR.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+