pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Národní parlament dětí a mládeže si k desátým narozeninám nadělí nové logo

Autor: Jana Votavová | zařazeno: 26. 6. 2007 | přečteno 13566

Národní parlament dětí a mládežeNárodní parlament dětí a mládeže vyhlašuje ve spolupráci se společností Corel soutěž o logo. K účasti jsou zváni profesionálové, nadšení mladí grafici, zkrátka každý, kdo dokáže svou kreativitou zaštítit ideu participativní demokracie.

„Jsem opravdu ráda, že si k desátému výročí může Národní parlament dětí a mládeže nadělit tak prestižní soutěž,“ říká koordinátorka NPDM a vedoucí programu Participace Jana Votavová a dodává: „podařilo se nám získat velmi silného partnera, vlastně jednu z největších softwarových firem.“

Společnost Corel do soutěže věnovala jeden ze svých klíčových produktů – oceňovanou sadu grafického softwaru CorelDRAW Graphics Suite X3; v doporučené maloobchodní ceně 16 000 Kč.

Tak tedy tvořte a vyhrajte!

Téma soutěže

Navržené logo bude vyjadřovat statut a poslání Národního parlamentu dětí a mládeže, jakožto voleného nositele vůle české, moravské a slezské mládeže. Nemělo by být přehnaně důstojné, ani zbytečně uvolněné. Originalita logotypu ale musí odrážet jedinečnost NPDM.

Doporučený text loga

„NPDM“ (primárně kapitálky)
„Národní parlament dětí a mládeže“ (kapitálka N)
pro doplňkový logotyp „www.npdm.cz“

Technické zadání1)

Základní varianta logotypu
- plnobarevná (4) verze pro bílý podklad, doplněná o negativní variantu
- možná bitmapová variace s „3D efektem“

Základní varianta jednobarevná
- kopíruje plnobarevnou variantu za použití jedné barvy, doplněná o negativní variantu

Základní varianta černobílá
- kopíruje plnobarevnou variantu za použití černé barvy, doplněná o negativní variantu

Základní varianta ve stupních šedi
- kopíruje plnobarevnou variantu ve stupních šedi

Doplňkový logotyp
- s adresou webových stránek (www.npdm.cz)

Technické podmínky

- vektorové logo2)
- případně bitmapa s „3D efektem“, doplněná o vektorovou verzi
- případná bitmapa 300 dpi, dodáno i ve vrstvách
- dodání znakové sady, případně i všech řezů daného písma (2)
- uvedení veškerých použitých barev – CMYK i Pantone (2)

Ostatní (1)

- navržení ochranného pásma
- doporučení jednotného vizuálního stylu
- logomanuál
- elektronická prezentace loga (Powerpoint apod.)

(1) Jedná se o ideální zpracování, které pro účast loga v soutěži není podmínkou
(2) Tyto podmínky je nutné splnit, aby mohl být návrh loga zařazen do soutěže

Odeslání a přijetí práce do soutěže

Hotovou práci budou účastníci zasílat poštou na adresu:
Jana Votavová
Duha – Participace
Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1

Grafické návrhy je nutné zaslat nejpozději do pondělí 1. 10. 2007 (rozhoduje razítko pošty). Práce na CD nebo DVD (mohou být doplněné o reprezentativní tištěnou verzi na A4) budou opatřeny kontaktem na svého tvůrce (jméno, adresa, e-mail, telefon). Přijetí prací bude účastníkům potvrzeno elektronickou poštou.

Podmínkou účasti v soutěži je rovněž podepsání prohlášení o přechodu vlastnických a užívacích práv ke grafickému řešení loga na program Participace (účastníkům soutěže bude zaslán formulář). Toto právo bude uplatněnou pouze u výherce celé soutěže.

Cena pro vítěze: Jaký je grafický software CorelDRAW Graphics Suite X3

Pomocí tohoto komplexního souboru grafických nástrojů se uživatelé mohou pustit do celé řady projektů, od vytváření loga a grafiky pro webové stránky po vícestránkové brožury nebo poutavé reklamní tabule.

Počínaje novým vektorovým trasováním rastrů v nástroji Corel PowerTRACE, novými funkcemi pro úpravu fotografií v nástroji PHOTO-PAINT, novými výukovými nástroji prostupujícími celou sadu a vylepšeními, pokud jde o ilustrace a rozvržení stránky, kombinuje tato sada návrhářské funkce a snadné použití při cenové dostupnosti, které se nevyrovná žádný jiný grafický software.

Porota

Vítěze vybere jedenáctičlenná porota složená z vedoucí programu Participace, předsedy NPDM, 1. a 2. místopředsedy NPDM, čtyř zvolených členů předsednictva NPDM, nezávislého grafika, zástupce dobrovolníků NPDM a zástupce společnosti Corel.

Systém hodnocení a další pravidla

Výběrové řízení proběhne v Praze, v sobotu 6. 10., za účasti všech členů poroty, s vyloučením veřejnosti. Každý porotce má celkem tři hlasy: v hodnotách tři, dva a jeden bod (všechny musí být využity). Hlasování probíhá tajně, písemnou formou.

Výběrové řízení bude mít dvě kola, přičemž do druhého – finálního – postoupí tři loga ze všech řádně doručených3), která v prvním kole obdrží nejvyšší počet bodů (při nerozhodném počtu bodů má rozhodující extrabod předseda NPDM). Z nich poté porota stejným systémem vybere vítěze.

Loga budou porotcům představena najednou, v tištěné podobě všech barevných variant (kalibrovaný barevný inkoustový tisk na A4). Loga budou posléze promítnuta digitálním projektorem na plátno (v pořadí, ve které byla doručena) a garant soutěže slovně ohodnotí technickou zdatnost každého loga, porotci se veřejného hodnocení zdrží.

Vítěz bude telefonicky kontaktován a pozván k předání ceny.

3) Rádně doručeným logem se rozumí práce, která splňuje všechny nutné podmínky.

Předání ceny

Slavnostní předání ceny – sady grafického softwaru CorelDRAW Graphic Suite X3 – proběhne na Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže v Praze, v pondělí, 22. října. Konkrétní místo bude upřesněno. Cenu vítězi předá zástupce společnosti Corel.

Konzultace prací

Pro konzultace prací a dotazy týkající se výběrového řízení kontaktujte, prosím, garanta soutěže, Ladislava Veselého na e-mailu: vesely@participace.cz, nebo telefonicky na +420 724 506 983.O společnosti Corel

Společnost Corel patří mezi špičkové výrobce grafického softwaru, softwaru pro zvýšení produktivity a softwaru pro digitální zpracování obrazu. Její produkty používá více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Portfolio produktů společnosti Corel zahrnuje oblíbené a celosvětově uznávané produkty, jako je CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Paint Shop Pro®, Corel® Painter™, Corel DESIGNER®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip® nebo iGrafx®. V roce 2006 společnost Corel koupila společnost InterVideo, výrobce programu WinDVD®, a společnost Ulead, která se zabývá vývojem softwaru pro zpracování videa, vytváření obsahu DVD a zpracování digitálního obrazu. Software společnosti Corel je navržen tak, aby uživatelům umožňoval zvýšení produktivity a vyjádření vlastního tvůrčího potenciálu, nabízí také vyšší standard ovládání. Dokladem této skutečnosti jsou stovky ocenění, které produkty společnosti Corel získaly za špičkové výkony v oblasti návrhu, inovace a využití softwaru.

Produkty společnosti Corel se nyní prodávají ve více než 75 zemích, a to prostřednictvím stabilní mezinárodní sítě prodejců, výrobců OEM (Original Equipment Manufacturer), poskytovatelů online a globálních webových stránek společnosti Corel. Ústředí společnosti sídlí v kanadské Ottawě. Další velké kanceláře jsou ve Spojených státech, Velké Británii, Německu, Číně a Japonsku. Akcie společnosti Corel jsou obchodovány na burze NASDAQ pod symbolem CREL a na burze TSX pod symbolem CRE. www.corel.com/cz© 2007 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, CorelDRAW, Paint Shop Pro, Snapfire, Painter, Corel DESIGNER, WordPerfect, WinZip, iGrafx, InterVideo, WinDVD, Ulead a logo společnosti Corel jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami společnosti Corel Corporation nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní produkty, písma a loga a názvy společností jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Pro více informací se, prosím, obracejte na:

Jana Votavová
Vedoucí programu Participace
votavova@participace.cz
Tel: +420 721 463 078vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2021 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> --> --> --> --> Google+