pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: myslím si

     QR kód této stránky ->

Jak vidí ČRDM její členská sdružení
1. část

Autor: redakce | zařazeno: 18. 7. 2007 | přečteno 10289

crdmU příležitosti 9. výročí vzniku České rady dětí a mládeže jsme oslovili členská sdružení s otázkou:
Co Vašemu sdružení přináší členství v ČRDM a v čem spatřujete její důležitost?

Petr Zapletal, Asociace malých debrujárů ČR
(členy ČRDM 5 let)

Asociace malých debrujárů ČR je středně velkým sdružením, působícím na celém území republiky v regionálním členění. Máme kolem 2 000 členů, kteří pracují ve více než 160 klubech. To jsou sice jenom běžně známé výčty, ale ve vztahu k ČRDM získají zcela jiný rozměr. Veškerá činnost asociace je řízena POUZE dvěma profesionálními pracovníky s minimalizovaným ústředím. Veškerou další potřebnou agendu obstarávají dobrovolníci ve svém volném čase. Tím na jedné straně šetříme nemalé finanční prostředky, ale na druhé straně disponujeme většinou s nadšenci po celé republice, Asociace malých debrujárů ČRkteří ovšem pro další organizační práci už jsou téměř nepoužitelní. No, a význam našeho členství je z tohoto pohledu „nabíledni“. Kdo by se nám staral o vztah občanských sdružení ke státu, zajišťoval významné republikové akce typu Bambiriády, pojištění, právní prostředí a nesporně i řadu dalších činností? Naše členství nechce být v žádném případě pasivní a pokud to jde a máme k tomu i lidské možnosti, rádi se zapojujeme. Nejsem si jistý, zda takto strohá odpověď vyjadřuje přesně význam vztahu AMD ČR a ČRDM, ale vlastním členstvím a příslušnými aktivitami jsme vždy poslání ČRDM podporovali.

Miloš Vraspír, Sdružení přátel Jaroslava Foglara
(členy ČRDM 3 roky)

Sdružení přátel Jaroslava FoglaraČRDM nám přináší kvalitní informovanost nejen o tom, co se děje v rámci mládežnického hnutí (viz texty na internetu aj.). Hájí zájmy jak mladé generace, tak i občanských a jiných sdružení (viz dotační řízení apod.). Bulletin Archa je dobré pojítko mezi organizacemi a vedením ČRDM. Z hlediska našeho foglarovského sdružení jsme spokojeni, texty o činnosti SPJF se tam objevují – což vždy potěšilo naši členskou základnu. Vážíme si i toho, že Pavel Trantina je naším členem.

Vladimír Srb, Projekt Odyssea
(členy ČRDM 3 roky)

Projekt Odyssea - logoDůležitost ČRDM vidím především v tom, že se jedná o zastřešující organizaci, která může jednat za mnoho malých (i velkých) sdružení. Zejména ve věcech, které se týkají legislativy a ve věcech, které se týkají výhodných hromadných podmínek pro pojištění (zdravotní a odpovědnosti). Členství v ČRDM nám přináší zejména:
1. Informace o některých legislativních novinkách, které se nás týkají.
2. Výhodné podmínky pro pojištění.
3. Možnost telefonické a emailové komunikace (již jsem toho několikrát využil a odpověď byla rychlá, profesionální a užitečná).
4. Odebírání časopisu Archa - sdílení zkušeností, informace o podobných sdruženích.

Jiří Hovorka, A-TOM
(členy ČRDM 9 let)

A-TOMZdravím a píši nikoli kritický (ba spíše naopak) ohlas na Vaši otázku. Pozitivní přínos ČRDM vidím v tom, že na schůzích představenstva ČRDM je dostatečná zásoba sušenek a náš zástupce Ondra Šejtka, jakožto milovník keksíků, z toho má značný užitek. Ten proměňuje v nemalou energii, kterou může využít při práci pro oddíl, potažmo celou asociaci, ČRDM samozřejmě nevyjímaje. Čili Česká rada dětí a mládeže je i z tohoto pohledu pro tomíky organizací jednoznačně pozitivní. :-)

Petr Walach, Royal Rangers v ČR
(členy ČRDM 7 let)

Royal Rangers v ČRČRDM je pro nás zdrojem informací a jistotou, že nejsme na vše sami. Rozhodně přispěla ke vzájemné spolupráci mezi dětskými organizacemi. Konference, Archa a především Bambiriády nastartovaly komunikaci mezi námi a toho si vážím nejvíce. Nevím, jak to chodí na nejvyšších úrovních, ale v našem městě to tak funguje a to je fajn. Najednou nejsme konkurenti, ale partneři, schopni spolupráci a vzájemné pomoci. V neposlední řadě jsme samozřejmě vděčni za to, co pro nás ČRDM dělá v oblasti pojištění a legislativy. ČRDM má své neocenitelné místo a jsme rádi, že patříme mezi její členy.

Slávek Hrzal, Klub Domino, Dětská tisková agentura
(členy ČRDM 8 let)

Dětská tisková agenturaPro Klub Domino, DTA jako malou organizaci je ČRDM nepostradatelnou a užitečnou „střechou“, která ho nejen chrání před „nepříznivým počasím“, ale zároveň pomáhá při prosazování toho, co potřebuje sdružení dětí a mládeže ke své činnosti. My umíme zorganizovat akce pro děti - v tom vidíme náš hlavní smysl a přínos, ale už nezvládneme například jednání se státními institucemi, zahraničními organizacemi, pojišťovnou atd. Žádné malé sdružení by asi nedokázalo uspořádat něco tak velkolepého, jako je například Bambiriáda. Na druhé straně by asi ČRDM nemohla existovat bez členských organizací.
„Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc“ - tento citát ze známého filmu podle mého názoru vystihuje smysl ČRDM a našeho členství v ní.

Chcete se s námi podělit o Váš názor? Své postřehy můžete poslat do redakce Adama na zprava@adam.cz, nebo přidat zde.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+