pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Pestré léto aneb S tomíky se děti nenudí

Autor: Asociace TOM | zařazeno: 19. 7. 2007 | přečteno 13490

Tábor TOM Chippewa 2007Každý tábor tomíků je jiný. Asociace včetně náčelníky podporuje smysl pro humor a recesi, a tak i hry a program tomíckých táborů nepostrádají šťávu a barvitost.

Začátkem července se českolipští tomíci Chippewa nastěhovali do indiánských stanů týpí na krásnou louku nedaleko řeky Sázavy.
První dva prázdninové týdny prožili jako Galové a pod vedením Asterixe, Obelixe a Panoramixe hráli vypečené hry o kouzelný lektvar a bojovali proti lstivým Římanům. Tábor TOM Chippewa 2007Hřáli se na sluníčku nebo v indiánské sauně, za velmi chladných nocí byli vděční za ohně ve stanech, u kterých se nádherně usínalo.
Tábor utekl kosmickou rychlostí, zapomenout se na něj ale nedá.
Zdeněk Šmída, TOM CHIPPEWA 1007

Tábory ATOM 2007V úterý 10. července se z Roztok vydala dvoučlenná delegace ve složení náčelník a vrchní příborník. Vydali se na „kontrolu“, spíše to ale nazývejme přátelským pozdravením dvou vybraných oddílových táborů. Šťastnými vyvolenými se staly TOM S.T.A.N. vedoucího Ondry Šejtky a dívčí oddíl TOM Arachné Markéty Kučerové. Oba oddíly rozkládají svá tábořiště již tradičně v kraji Švandy dudáka.
Více na http://www.a-tom.cz/1/novinky/

Prázdniny v 3nci - prázdninová hra pro děti, které se přijdou podívat právě dnes...V hutnickém městě Třinci pokračuje celoměstská hra „Prázdniny v 3nci“. Děti se sešly v loděnici TOMíků. Třinecký turistický oddíl mládeže (TOM) pro zájemce na nedaleké louce připravil čtyři disciplíny s létajícím diskem frisbee. Pořadatelé se kvůli obavám z tropických veder rozhodli pro fyzicky méně náročný program. „Původně jsme chtěli děti rozdělit do skupin, v nichž by po dobu dvou hodin plnily namáhavější úkoly,“ uvedl Martin Strnad z organizace TOM. Frisbee si vyzkoušelo celkem 89 dětí, některé z nich doprovázeli rodiče nebo starší sourozenci. „Není to tak jednoduché,“ poznamenala maminka tříletého Tomáše Tomíčka, jednoho z nejmladších účastníků soutěže.

A-TOMHra Prázdniny v 3nci se letos koná potřetí. Pro děti je připraveno 47 akcí, na všechny je vstup zdarma. Hlavními organizátory soutěže jsou město Třinec, dům dětí a mládeže a městská knihovna, na přípravě se však podílí hned 21 třineckých organizací. Novinkou letošního ročníku je jiný systém hodnocení – zatímco v předchozích letech děti sbíraly body, během letošních prázdnin jde o písmenka.
(lew, Frýdecko-Místecký deník, foto Marek Cholewa)vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
16. 11. 2020, 424x
ADAM.cz
15. 11. 2020, 381x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+