pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Zapojte se i vy do esejistického klání na téma „Středoevropské město“

Autor: Tisková zpráva | zařazeno: 22. 7. 2007 | přečteno 7408

Essay it - literární soutěžBlíží se uzávěrka soutěže ESSAY IT!, kterou společně organizuje A2 kulturní týdeník a spřátelené středoevropské časopisy z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska. Jako téma soutěžních esejů bylo vybráno středoevropské město, jeho proměny, společné rysy a odlišnosti.

Vítány jsou příspěvky s různými tématy jako ghetta, cyklistika ve městě, paneláky, děti ulice, squaty, zdi a ploty, hypermarkety, předměstí, pryč z centra města, nová architektura, ochrana památek, životní prostředí, motorismus, bývalé továrny, zahrádkářství, sochy ve veřejném prostoru, bezdomovci, industriální zóny, parky, noví bohatí - noví chudí, graffiti, správa veřejných prostranství, město jako svědek historie, ztvárnění města v umění apod.

Soutěžní projekt ESSAY IT! organizují ve spolupráci český A2 kulturní týdeník, polský Tygodnik Powszechny, maďarská pobočka mezinárodní revue Magyar Lettre Internationale a slovenský měsíčník Knihy a Spoločnosť. Soutěž esejů by měla podpořit spolupráci a diskusi uvnitř středoevropského regionu. Vítězné práce budou publikovat všechny zúčastněné časopisy, soutěž je tedy příležitostí pro talentované autory proniknout k publiku v sousedních zemích.

Příspěvky do soutěže mohou být napsány česky, maďarsky, polsky, slovensky či anglicky a je třeba je zaslat do 27. července 2007. Vyhlášení soutěže ESSAY IT! proběhne v listopadu 2007 v Praze. Vítěz obdrží cenu 1 000 EUR.

Více informací a podrobná pravidla na www.essay-it.comPravidla soutěže

Organizátoři

A2 kulturní týdeník (Česká republika), Tygodnik Powszechny (Polsko), Revue K&S (Slovensko) a Magyar Lettre Internationale (Maďarsko)

Zadání eseje: Středoevropské město

Možná témata: ghetta, cyklistika ve městě, paneláky, děti ulice, squaty, zdi a ploty, hypermarkety, předměstí, pryč z centra města, nová architektura, ochrana památek, životní prostředí, motorismus, bývalé továrny, zahrádkářství, sochy ve veřejném prostoru, bezdomovci, industriální zóny, parky, noví bohatí – noví chudí, graffiti, správa veřejných prostranství, město jako svědek naší historie, ztvárnění města v umění apod.

Cena

– Autor vítězného eseje získá hlavní cenu 1000 €
– Vítězný esej bude publikován, stejně jako eseje vybrané pro finále soutěže, ve významných literárních a kulturních časopisech ve středoevropském regionu. Organizátoři také plánují vydat po ukončení soutěže knihu v angličtině s širším mezinárodním dosahem.

Podmínky účasti v soutěži

– Eseje mohou být přihlášeny v pěti soutěžních jazycích: angličtině, češtině, slovenštině, polštině a maďarštině. Občanství účastníků není omezeno.
– Publikované eseje a eseje, které byly přihlášeny do jiné soutěže, nemohou být do soutěže přijaty.
– Příspěvky do soutěže zasílejte poštou nebo e-mailem do 27. července 2007. Rozhoduje datum poštovního razítka. Rukopisy se nevracejí.
– Autoři oceněných esejů poskytují organizátorům soutěže neomezené právo na reprodukci přenosné i pro třetí strany. Toto právo zahrnuje právo na překlad a rozšiřování eseje v jakékoliv podobě nebo jakýmkoliv způsobem, ať už v celku anebo po částech, a ve všech jazycích.
– Autoři, jejichž eseje byli předložené hlavní porotě, ale nezískali ocenění, také propůjčují právo na reprodukci organizátorům soutěže.
– V případě, že eseje budou vydané v knižní podobě, jejich autoři obdrží dodatečný honorář, který je úměrný délce eseje vzhledem k obsahu celé knihy.
– Zaměstnancům organizátorů soutěže je znemožněna účast v soutěži.

Rozsah eseje

– Přihlášený esej nesmí překročit uvedené textové limity: minimum 9 000 znaků, maximum 14 400 znaků s mezerami.
– Eseje musí být zaslané v zapečetěných obálkách. Texty nesmí obsahovat odkaz na autorovo jméno nebo identitu. Jméno a adresa odesílatele by měla být zaslaná ve zvláštní zapečetěné obálce uvnitř. Eseje zaslané e-mailem musí být ve formě přílohy.

Úplná a a podrobná pravidla najdete na: www.essay-it.com.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+