pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Together against Xenophobia – Společně proti xenofobii

Autor: INEX-SDA | zařazeno: 24. 7. 2007 | přečteno 7548

Z mezinárodního workcampu s názvem „Together against Xenophobia“ (Společně proti xenofobii) Ve dnech 8. - 21. července 2007 proběhl v Českém Krumlově za partnerské spolupráce Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov (CPDM, o.p.s.) a organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX – SDA) mezinárodní workcamp s názvem „Together against Xenophobia“ (Společně proti xenofobii).

Edukativního projektu, tematicky zaměřeného na aktuální témata rasismu a xenofobie, se zúčastnilo celkem 11 zahraničních mladých dobrovolníků (2 účastníci z Francie, 2 účastníci z Jižní Koreje, po jednom účastníku z Rakouska, Nizozemí, Kanady, Chorvatska a tři čeští mládežničtí koordinátoři projektu).

Z mezinárodního workcampu s názvem „Together against Xenophobia“ (Společně proti xenofobii) Během prvního víkendu se všichni účastníci sjeli do základny v Novém Spolí a připravili se na následující týden, kdy začala samotná tvorba programu. Od pondělí do pátku (9. až 13. 7.) probíhalo rozhodování o jednotlivých částech programu – nacvičovaly se krátké dramatické scénky s tematikou xenofobie, které problematiku zpracovávají pro děti přístupnou formou. Jedná se o jednoduché příběhy které v závěru akcentují nesmyslnost rasismu a xenofobie.

Zároveň probíhalo vymýšlení her, které budou následovat po představení a které dále velmi nenásilně vysvětlují hlavní myšlenky projektu. Vyráběly se také kulisy, střihala se hudba a cizelovala se herecká vystoupení. Poslední úpravy programu probíhaly ještě během víkendu (14. a 15. 7.), který byl ale především věnován odpočinku a výletům po okolí (na hrad Rožmberk a pěší výlet na Dívčí Kámen, díky horkému počasí spojený spíše s koupáním.

Z mezinárodního workcampu s názvem „Together against Xenophobia“ (Společně proti xenofobii) V pondělí (16. 7.) odpoledne účastníky čekalo první vystoupení, a to před 40 dětmi ve věku 6-11 let z dětského tábora DDM Český Krumlov v Zátoni. Představení i hry proběhly ke spokojenosti všech zúčastněných, děti reagovaly bezprostředně a hry je bavily.

Podobný scénář se odehrál I v úterý (17. 7.) na dětském táboře v Jaroměři u Kaplice, s tím rozdílem že se účastnilo širší věkové spektrum dětí a celkově jich bylo mnohem více, téměř 150.

Dopoledne před představeními bylo vždy věnované koupání nebo objevování krás Českého Krumlova. Středeční představení odpadlo a tak byl tento den věnován nabírání nových sil na představení čtvrteční (19. 7., letní dětský tábor v Borovanech).

V pátek 20. července večer se konalo představení v Českém Krumlově pro širokou veřejnost v prostoru městského parku, a hrála také českokrumlovská romská kapela. V pátek dopoledne účastníci spluli části řeky Vltavy z Českého Krumlova do Zlaté Koruny a následně si prohlédli klášter Zlatá Koruna. Večer pak proběhlo vyhodnocení celého projektu a v sobotu 21. července se účastníci rozjeli do svých domovů.

Kateřina Čechová, koordinátorka projektu
Vlastimil Kopeček, CPDM, o.p.s. Český KrumlovProjekt „Společně proti xenofobii“ je realizován jako společný příspěvek CPDM, o.p.s. Český Krumlov a INEX – SDA Praha k evropské kampani mládeže All Different – All Equal (Každý jsme jiný – Všichni rovnoprávní), jejímž mottem je právě podpora lidských práv, podpora tolerance k rozdílnostem mezi národy a národnostmi a posilování respektu a porozumění…

Mezinárodní dobrovolnický projekt Společně proti xenofobii je realizován za podpory města Český Krumlov

Mediální podpora projektu: mládežnické internetové Rádio ICMvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+