pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Humanitární pomoc směřuje do záplavami postiženého Kurnoolu v Indii

Autor: Jarmila Kabátová | zařazeno: 14. 8. 2007 | přečteno 15204

Arcidiecézní charita PrahaRozvojové středisko Arcidiecézní charity (ADCH) Praha uvolňuje částku ve výši 9000 amerických dolarů na naléhavou humanitární pomoc lidem postižených monzunovými záplavami v distriktu Kurnool, v jihoindickém státě Ándhrapradéš, ležícím při pobřeží Bengálského zálivu. Ve dnech 22. – 23. června 2007 jej zasáhl silný monzunový déšť, který rozvodnil místní řeky a protrhl velké přehrady. Silné deště a voda z přehrad a rozvodněných řek zaplavila města, vesnice, pole s úrodou a desetitisíce lidí připravila o střechu nad hlavou, téměř tři desítky lidí přišlo o život.

Záplavy v Indii, léto 2007Mezi nejpostiženějšími oblastmi je také Kurnool se stejnojmenným distriktním městem. Zde sídlí diecézní vzdělávací společnost Diocesan Educational Society Kurnool, se kterou Rozvojové středisko ADCH Praha spolupracuje na projektu Adopce na dálku. Diecézní charitní jednotka Kurnool Diocese Social Service Society se ihned zapojila do záchranných prací a začala organizovat pomoc pro lidi postižené záplavami.

V prvé řadě bylo třeba zajistit pitnou vodu, stravu a lékařskou péči. Organizace soustředila svoji pomoc do oblastí, kam se nedostala pomoc od vlády. Rozdávala balíčky s jídlem, pitnou vodou, ošetřovala zraněné, rozdávala léky a organizovala preventivní lékařské prohlídky. I více než měsíc po povodni pomoc nekončí. Lidé z postižených oblastí zatím stále nemají přístup k pitné vodě, lékařské péči a potravinám.
Naléhavou potřebou je také co nejrychlejší návrat dětí do škol, úklid zaplavených oblastí a asistence postiženým lidem při žádosti o finanční pomoc od státu. Uvolněný příspěvek z rozvojového fondu je určen jednak na vzdělání (300 dětí z postižených rodin dostane jednorázový příspěvek ve výši 200 rupií na školní pomůcky) a dále na pomoc rodinám z města Kurnool. Pět set nejpostiženějších rodin dostane balíček s jednou přikrývkou, kuchyňským nádobím a sadou nerezového nádobí (dva talíře, kalíšky na pití, mističky).

Záplavy v Indii, léto 2007Monzun přichází do Indie každý rok na začátku června a období dešťů trvá zpravidla až do konce září. Rok co rok monzunové deště způsobují záplavy nejen v Indii, ale i v sousedních státech, letos nejsilněji v Pákistánu, Nepálu a Bangladéši. V Indii letošní monzun vyhnal z domovů dosud na 12 milionů lidí, v Bangladéši zůstalo bez střechy nad hlavou 5,5 milionu osob a v Nepálu ke dni 9. 8. 2007 postihly monzunové deště a záplavy více než 750 000 Nepálců.

Následky monzunových záplav v distriktu Kurnool, Ándhrapradéš (jižní Indie):
26 mrtvých
56 000 lidí muselo opustit své domovy
86 804 postižených rodin
563 000 postižených osob
7 243 zcela zničených domů
27 312 částečně poškozených obydlí
53 132 zaplavených domů

Děkujeme tímto všem za příspěvky do rozvojového fondu (v.s. 799), ze kterého hradíme rozvojové projekty našich partnerů v Indii, Ugandě, Zambii, Kongu a Thajsku. V naléhavých případech jsme připraveni z fondu uvolnit prostředky i na okamžitou humanitární pomoc.

Více o záplavách:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/6927389.stm
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/6233426.stmvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+