pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Pojeďte do Jičína na jedinečný dobrovolnický festival Make a Conection – Připoj se - ZDARMA !

Autor: Tisková zpráva | zařazeno: 31. 8. 2007 | přečteno 7340

Program Make a Connection - Připoj seA navíc - pro zájemce z Chrudimi a z Pardubic je tu nabídka i cesty do Jičína zdarma!
Prvního září v deset hodin ožije Valdštejnská lodžie v Jičíně zcela originálním jednodenním multižánrovým festivalem s názvem Make a Connection.

Návštěvníky festivalu neláká „pouze“ hudební zážitek v podobě předních českých a zahraničních kapel jako například Support Lesbiens, United Flavour nebo Sunshine, ale také divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Prostě celodenní zážitek, kde si každý najde to svoje. Vstup na festival je zdarma, stejně jako možnost stanovat přímo v prostoru Valdštejnské lodžie.

Na festivalu se představí i dobrovolnické týmy z Pardubického kraje. Mezi nimi nebudou chybět pardubické rómské tance a zpěv pod vedením Lucie Horváthové, dobrovolníci s kapelou ze Stříteže u Poličky či mladí lidé z pardubického skateparku Rudá hvězda.

Na organizačním zabezpečení budou vypomáhat dobrovolníci z Občanského sdružení Altus, které zde bude mít i svoji prezentaci. Sdružení navíc organizuje hromadnou dopravu.

„Zájemcům o festival můžeme nabídnout volná místa v autobuse. Ten pojede na místo již v pátek dopoledne a zpět v neděli v poledne. Zájemci, nechť se přihlásí na telefonu 724 311 725 a nezapomenou si stan a spací pytel,“ říká jednatel sdružení Miroslav Beránek a hned doplňuje: „Kapacita autobusu je omezena, nicméně doprava je zdarma, stejně jako vstup a možnost stanování na festivalu.“

Na festival za mladými lidmi v sobotu pojede i podporovatel dobrovolnického programu a dnešní chrudimský místostarosta Roman Málek. „Velmi rád uvidím po delší době stovky nadšených mladých lidí, kteří dělají plno aktivit pro svoje okolí bez nároku na honoráře. Myslím si, že tento jedinečný festival bude velmi pestrý a bombastický,“ netají se nadšením Málek.

Festival nese stejný název jako program Make a Connection – Připoj se, který v České republice realizuje už od roku 2002 Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnost Nokia. Tento program je zaměřený na mladé lidi – na podporu jejich dobrovolnictví a vztah ke komunitě, ve které žijí. „Mlaďoši“ mohou z programu získat finanční podporu na své vlastní projekty, kterými nějako pomohou svému okolí. Během festivalu Make a Connection se různou formou představí právě tyto projekty, kterých bylo od r.2002 podpořeno na 300. Festival má být odměnou pro mladé dobrovolníky, kteří se do programu zapojili a zrealizovali své skvělé nápady, tak také zajímavou zkušeností pro širokou veřejnost, která bude mít možnost osahat si projektové aktivity „na vlastní kůži“.

Ve skutečnosti to znamená, že návštěvník bude mít možnost například ochutnat lahůdky africké kuchyně a na workshopu poznat něco z afrického života, bude se také tančit, hrát divadlo a improvizovat, žonglovat. Příchozí budou moci poznat a vyzkoušet různé výtvarné techniky od sprejů až po výrobu koláží, malování kamínků nebo se třeba zvěčnit svou kresbou na vzpomínkovou zeď. Připravena je také ukázka z multimediálního a 3D umění. Další část programu bude z oblasti living history a fantasy, jejíž příznivci najdou v rámci areálu historický stan s vlastním programem, semináři a exhibicemi v historickém šermu a mnoho dalšího. Pro sportovce bude k dispozici U rampa, kde budou navíc celý den probíhat exhibice na bruslích. V programu nechybí ani čtyřnozí miláčci, představí se canisterapeutičtí psi a hypnoterapeutičtí koně. I děti mají v rámci festivalu své místo. Je pro ně připraveno tajemné sklepení s pohádkovými bytostmi z knížek, maňáskové divadlo nebo cirkus.

Hudba bude hrát celý den, celkem na dvou stagích. V programu festivalu nalezneme opravdu různorodé kapely jako United Flavor, Support Lesbiens, Khoiba, Ohm square, Sunshine, Hypnotix, Prowizorium, One nigt band, Cale, Calathea, Six In, Cantio Antiqua Praha, Tua Borta. Přivítáme také zahraničního hosta, reggae orchestru z Německa - King Banana. Představí se i kapely, které byly podpořeny v rámci projektů mladých lidí z programu Make a connection jako například Budoár staré dámy, Jazzykolam, Waklaf, The Pervers Animals nebo První pomoc.

„Tento festival je v ČR unikátní a první svého druhu,“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka NROS. „Jeho cílem je ukázat široké veřejnosti jaké různé konkrétní podoby může mít dobrovolnictví a představit skvělé a mnohdy velmi inovativní nápady mladých lidí podpořených programem Make a Connection – Připoj se.“

„Chceme ukázat, jakými způsoby mohou mladí lidé pomáhat ostatním, a seznámit je s myšlenkou dobrovolnictví,“ vysvětluje Šárka Baronová, manažerka marketingu a komunikace společnosti Nokia Česká a Slovenská republika. „Lidem od 16 do 24 let nabízíme možnost zrealizovat svůj vlastní projekt, na který jim poskytneme podporu až 50 000 korun. Jedinou podmínkou je, že projekt musí být zaměřen na pomoc nebo pozitivní změnu v komunitě, v níž mladí lidé žijí. Festival je určen jak pro samotné účastníky a absolventy programu, tak pro širokou veřejnost,“ doplňuje Šárka Baronová a dodává, že festival dává zároveň absolventům a účastníkům programu příležitost, aby navzájem poznali sebe i své realizované projekty.

Takže připojte se i Vy a přijeďte se podívat prvního září do Jičína – Valdštejnské lodžie, užít dobré hudby, bohatého doprovodného programu a zážitků.
Více informací se dozvíte na www.pripojse.cz/festival.Vstup na festival ZDARMA a bezpečnostní opatření

Upozorňujeme, že vstup na festival a také možnost stanování přímo v místě je ZDARMA. Jedinou podmínkou vstupu je tedy Váš zájem o program a také respektování základních bezpečnostních pravidel, která jsou:
- do areálu festivalu je zákaz vstupu se psy (kromě těch pejsků, kteří na festivalu vystupují;)
- do areálu je zakázáno vnášet a používat zbraně, drogy a skleněné předměty (např. lahve)
- areálem festivalu vede železniční trať! Prosíme proto návštěvníky, aby tomuto faktu přizpůsobili své chování; v místě bude zajištěna základní bezpečnostní služba, nicméně vstup do kolejiště je na vlastní nebezpečí!
Věříme, že tato bezpečnostní opatření pochopíte a budete respektovat, protože jsou důležitá pro klidný a bezproblémový průběh celé akce.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+