pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Úspěch folkloru v centru Prahy

Autor: Dušan Macháček - FoS ČR | zařazeno: 4. 9. 2007 | přečteno 7307

K největším překvapením festivalu Pražský Jarmark 2007 patřila bravurní prezentace tance s 25 metrovým čínským drakem, kterou převáděly tanečníci a tanečnice východočínského souboru LIN´ AN.Pražskému jarmarku přálo počasí i diváci.
V neděli 2. září 2007 večer skončil na Ovocném trhu, za velkého zájmu diváků, 4. Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark. V šesti dnech se Pražanům a zahraničním návštěvníkům Prahy představilo 15 souborů z Čech, Moravy a Slezska a 13 souborů ze zahraničí. Festival zahájil předseda české vlády Mirek Topolánek a záštitu převzali i předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček. Festival osobně pozdravil i místopředseda vlády Slovenské republiky Dušan Čaplovič.

V rámci odpoledních programů se předvedla i desítka dětských a mládežnických skupin včetně dětských tanečních párů z Čech, Slovenska a Polska, účastníků mezinárodní taneční dílny. Na festivalu se představili i vítězové letošního ročníku Zpěváček.
Součástí Jarmarku bylo i 35 stánků, ve kterých řemeslníci a lidoví umělci předváděli ruční výrobu dárkových i užitných předmětů, které spolu s řadou sladkostí, dobrot i koření si návštěvníci mohli zakoupit.

Mezinárodní folklorní festival Pražský Jarmark 2007 zahájil předseda české vlády Mirek TopolánekObyvatele a zejména zahraniční návštěvníky Prahy zaujalo rovněž středeční vystoupení patnácti souborů a skupin na Staroměstském náměstí a následný průvod Celetnou ulicí. Některé soubory pak v neděli viděli i obyvatel Městké části Praha 17 - Řepy, v rámci akce Babí léto.
Slavnostnímu zakončení Pražského jarmarku předcházelo výborné vystoupení souboru OLŠAVA z Uherského Brodu s cimbálovou muzikou, kterou primášoval Luboš Málek.
K oficiálnímu aktu pak moderátor p. Gross pozval členy prezídia festivalu Petra Hejmu starostu Městské části Praha, Jana Mužátka, jednatele společnosti BACARE, Jana Šlajse předsedu sdružení Tradice a Zdeńka Pšenicu, předsedu FoS ČR, kteří poděkovali účinkujícím souborům za výborná vystoupení a návštěvníkům za velký zájem o tento folklorní festival pořádaný v historickém centru Prahy, který navštívilo v průběhu šesti dnů více než 80.000 diváků.

Sympatickou premiéru v úvodním průvodu i na pódiu měl na MFF Pražský Jarmark i pražský (modřanský) soubor Betty s pásmem českých tanců.Zdeněk Pšenica pak veřejně poděkoval těm, kteří se přímo podíleli na organizaci a zajištění celého festivalu - Vlastě Cibulové, Miroslavu Ekartovi, Jarmile Zorbićové, Jaroslavu Mikundovi, Petru Krupičkovi, Radovanu Myslíkovi. Rovněž vyjádřil poděkování všem partnerům a sponzorům, zejména Nadaci ČEZ, mediálním partnerům. Osobně vyjádřil dík za výbornou mediální podporu ze strany Českého rozhlasu generálnímu řediteli ČRi Václavu Kasíkovi.
Výbornou náladu posledního večera před dvoutisícovou diváckou kulisou podtrhlo následující a poslední vystoupení souboru IRTYŠ z Uralského Omsku.
4. ročník MFF Pražský jarmark skončil, těšíme se všichni na 5. ročník v roce 2008 ! Dušan MacháčekFoSPořadatelé festivalu:
Folklorní sdružení České republiky
Městská část Praha 1
Restaurace Pizza Coloseum
Tradice o.s. Česká republika

Finanční podpora:
Hlavní město Praha

Hlavní partner festivalu:
Nadace ČEZ

Partneři festivalu:
Less & Forrest, s.r.o.
Pilsner Urquell
Palladium

Oficiální dopravce:
Dopravní podnik HMP

Mediální partneři:
Český rozhlas, Mediatel – Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, Borovice.cz, Centrum.cz, KORZO.cz, Rádio Blaník, Vltava-Labe Press, 24 hodin, Pražský deník, ACR Alfa.

Spolupráce:
Progresa, MŠMT ČR, Mezinárodní Visegrádský fond, OSA – Ochranný svaz autorský, ČA Sport pro všechny, 96. PO Veselí medvědi, Korzo.CZ, DDM Karlín, Maitrea, RM promotion and production, České dráhy, a.s., Gordion, Broker Consulting, Belbog, Johny servis, Kamikaze, Hasičský záchranný sbor ČR, MČ Praha 17.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+