pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Pražská rada dětí a mládeže?
Probíhá 2. kolo jednání o jejím vzniku - připojíte se?

Autor: Miloslav Fuček | zařazeno: 13. 10. 2007 | přečteno 6534

První schůzka zájemců o založení pražské rady dětí a mládeže se uskutečnila již v polovině května. Předcházelo jí oslovení několika desítek sdružení, která působí na území hl. m. Prahy. Do 1. kola diskusí, které probíhalo před prázdninami, se zapojilo asi 15 sdružení, a to velkých i malých.
Diskuse se znovu rozproudila v říjnu...

Velká sdružení nemají zatím velkou potřebu zakládat krajskou radu, ale přistoupili k této iniciativě konstruktivně a na úvodní schůzce byli jak zástupci Junáků, tak Pionýrů i Tomíků. Rádi by slyšeli požadavky a představy menších sdružení, která ale většinou spíše čekají, až někdo krajskou radu založí, s tím, že potom do ní rádi vstoupí.

Na úvodní a zatím jediné schůzce jsme se dohodli, že se chceme dohodnout. To je myslím důležitý základ. Další diskuse se přesunula do diskusního fóra na Internet. Zde jsme už předjednali, jaké by mělo být poslání rady dětí a mládeže a shodli jsem se na tom, že by mělo vyhovovat malým i velkým sdružením, protože jejich požadavky se liší. Zatímco menší sdružení by ráda, aby jim pražská rada poskytla i určitý servis, velká sdružení jej nepotřebují, protože jej mají od svých celorepublikových ústředí.

Přes prázdniny se diskuse přerušila s tím, že někteří zástupci byli zastánci toho, že poslání nemusí být plně definováno před založením rady, ale může se dle potřeby pružně rozšiřovat podle potřeb členů rady. Zazněly zde názory, že založení rady je třeba pořádně prosikutovat a neuspěchat - předpokládá se, že by mohla být ustanovena v průběhu tohoto školního roku, spíše asi v druhém pololetí.

Diskuse se znovu rozproudila v říjnu průzkumem, kdo má k práci v radě jaký postoj. U malých sdružení se potvrzuje, že by nejraději do již fungující pražské rady jenom vstoupila. Výjimkou mezi nimi je jedině Informační centrum oddílů a klubů, a to proto, že to vše inicovalo.

Tímto článkem bych chtěl hlavně oslovit další zájemce, o kterých dosud nevíme. Diskuse je moderovaná, a proto, pokud se do ní budete hlásit, uveďte prosím název vašeho sdružení, čímž urychlíte vaše schválení do diskuse. Diskuse je zatím na začátku a pražská rada, pokud se jí podaří založit, bude taková, jakou ji budeme chtít my. Proto je nyní vhodná doba se k této nezávazné diskusi připojit a napomoct tak formování rady.

Kdo zatím kolem pražské rady diskutuje? Jsou to Asociace malých Debrujárů, Asociace TOM, Dětská tisková agentura, Informační centrum oddílů a klubů, Junák Praha, Občanské sdružení Děti bez hranic, Pionýr Praha, Sdružení MOP, Sdružení TTO a T.T.O. Srub. Zájem přes prázdniny ztratilo Hnutí Brontosaurus, kterému vzníkla mezitím v Praze vlastní střešní organizace. Dalších 40 sdružení jsme v těchto dnech oslovili.

V Praze však určitě působí menších dětských sdružení mnohem více a proto je vyzýváme touto cestou, pokud mají o tuto aktivitu zájem, aby se do této nezávazné diskuse připojila.



Kontakt:
m.fucek@icok.cz
Diskuse:
http://groups.google.com/group/rmpraha/topics?hl=cs



vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory





MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+