pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

GO a REGIONTOUR – všechno, co chcete vědět o cestování

Autor: Tisková zpráva | zařazeno: 12. 11. 2007 | přečteno 7508

Go - logo veletrhu cestovního ruchuRegiontour - logo veletrhu cestovního ruchuOd 10. do 13. ledna 2008 bude brněnské výstaviště opět patřit největší středoevropské přehlídce průmyslu cestovního ruchu se zaměřením na regiony. Více než tisícovka vystavujících firem, zastoupení všech krajů i turistických regionů ČR, účast zahraničních turistických oblastí a významných cestovních kanceláří, kvalitní odborný doprovodný program a téměř 40 tisíc návštěvníků - to je jen výběr ze statistických údajů veletrhů GO a REGIONTOUR.

NOVINKA – M.I.C.E. (projekt kongresové a incentivní turistiky)
Kongresová a incentivní turistika patří jednoznačně k nejlukrativnějším segmentům cestovního ruchu. Nadcházející ročník mezinárodních veletrhů GO a REGIONTOUR si vytknul za jeden ze svých hlavních cílů napomoci realizaci většího počtu kongresů, seminářů a dalších akcí v České republice a následně v jednotlivých regionech. Jedním z hlavních předpokladů je zlepšení připravenosti jednotlivých regionů.
Projekt bude realizován ve dvou rovinách. První, edukativní částí bude odborná konference zaměřená cíleně na problematiku M.I.C.E. Tato konference se bude konat 11. ledna v prostorách pavilonu A. Odborným garantem konference je agentura CzechTourism.
Druhou rovinou bude soustředěná prezentace aktuálních možností realizace M.I.C.E. -akcí v jednotlivých krajích. Tato prezentace bude určena pouze pro odborné návštěvníky – zástupce tuzemských produkčních agentur. V dalších letech počítáme se zacílením projektu i na zahraniční subjekty.
Projekt úzce souvisí s přípravou ČR na předsednictví v Radě Evropy v I. polovině roku 2009 a se záměrem realizovat některá zasedání ve vybraných krajích ČR. Při realizaci projektu úzce spolupracujeme s agenturou CzechTourism a Asociací krajů České republiky.

Téma golfové turistiky
V návaznosti na úspěšný odborný panel golfové turistiky konané při veletrhu REGIONTOUR 2007 rozvíjíme nadále i tuto oblast. Prezentace proběhne formou odborného workshopu, jehož tématem bude marketing České republiky jako atraktivní golfové destinace v zahraničí a to za účasti odborníků i zahraničních golfových touroperátorů. Projekt je připravován ve spolupráci s agenturou CzechTourism a Czech Golf Travel Association (CGTA).

Turistické regiony lákají na aktivní dovolenou
Aktuální jsou již přípravy všech krajů a turistických regionů České republiky na veletrh REGIONTOUR. Na veletrhu se nově samostatně představí region Domažlicko, České Švýcarsko, město Svitavy, Rožmitál pod Třemešníkem a mnoho dalších. Regiony představí nejrůznější turistické produkty. Nabídka se zaměří především na aktivní trávení volného času. Nepůjde však jen o sportovní aktivity, ale také o propojení různých činností - například pěší turistiky s poznáváním historických památek a lidových tradic. Velmi častá je i prezentace cyklostezek v rámci jednotlivých regionů, nově přibudu témata venkovské turistiky či agroturistiky.

GO nabízí více než 80 turistických destinací
Na veletrzích každoročně prezentují svoje expozice všechny významné cestovní kanceláře a agentury, na letošním ročníku již potvrdily účast cestovní kanceláře jako Sunny Days, Vítkovice Tours, Shenko´s, Blue Style, Pressburg a další. Nově se na GO 2008 budou prezentovat např. ČD travel s.r.o., ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE. a řada dalších. Díky zvýšenému zájmu vystavovatelů a realizaci nových témat jsme nově veletrh GO přesunuli do většího a modernějšího pavilonu F, který nabídne lepší kvalitu služeb pro vystavovatele i návštěvníky.
Veletrhy se však nesoustřeďují jen na krásy České republiky, nechybí zde ani zahraniční vystavovatelé. Návštěvníci se budou moci seznámit s nabídkou zahraničních centrál z Tuniska, Egyptu, Chorvatska, Rakouska, Slovenské republiky, ale např. i Indie a dalších exotických zemí.Zastoupeny jsou také regiony z Itálie, Německa, Rakouska a dalších 30 zemí. Ze sousedního Slovenska se zde prezentuje více než 130 vystavovatelů.

NOVINKA – sklad katalogů a parkování přímo u pavilonů
Pro větší komfort odborných i laických návštěvníků obou veletrhů bude navíc nově zřízena parkovací plocha přímo u pavilonu F. Tuto plochu využijí díky její příznivé příjezdové dostupnosti zejména ti návštěvníci, kteří na veletrhy přicestují po dálnici z Prahy nebo Bratislavy, případně i ze směru od Svitav. V pavilonu F bude u východu na parkoviště také vymezen prostor pro skladování a výdej katalogů vystavujících cestovních kanceláří. Cílem je zajištění hladkého a bezproblémového „předání“ katalogů mezi vystavujícími touroperátory a cestovními agenturami – na jednom místě a navíc v ideálním termínu, kterým je začátek roku. Parkoviště bude sloužit široké veřejnosti také o víkendu.

GO Kamera již po jedenácté
Festival cestovatelských filmů GO KAMERA slaví v nadcházejícím ročníku příjemné jubileum. Přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, polárníky, horolezce, potápěče i další dobrodruhy již jedenáctým rokem. Festival není pouze doménou „cestovatelů“. Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest jsou zastoupeni i novináři, režiséři, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života. I tento rok se připravuje více než dvě desítky atraktivních besed spojených s promítáním filmů s cestovatelskou tematikou.
Zvláštním tématem 11. ročníku jsou HIMALÁJE. Představí se kompletní horolezecká elita, první liga horolezců z Čech i Slovenska. Festival je již tradiční význačnou součástí doprovodného programu veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Veřejnosti bude přístupný v Kongresovém centru na brněnském výstavišti.

GRAND PRIX REGIONTOUR
Soutěž o nejlepší produkt cestovního ruchu s důrazem na propagaci jednotlivých regionů České republiky letos vstupuje do svého 5. ročníku. Odborníci z oboru cestovního ruchu zde mají ideální příležitost představit své nejlepší turistické produkty a nabídky vysokému počtu odborných i laických návštěvníků, kteří se veletrhu účastní se záměrem vybrat si ty nejlepší partnery a nabídky - ať už pro komerční spolupráci nebo individuální využití.
Vyhlašovatelem a současně organizátorem soutěže je a.s. Veletrhy Brno, záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů České republiky a agentura CzechTourism.

Meeting Point – do Brna míří zahraniční touroperátoři
Stále pokračují přípravy dalšího ročníku workshopu se zahraničními touroperátory MEETING POINT, tradičně pořádaného v rámci veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Díky svému výjimečnému postavení v oblasti rozvoje cestovního ruchu má workshop oficiální podporu Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a agentury CzechTourism. Každoročně jsou zváni touroperátoři z celého světa, především však se zájmem o Českou republiku a střední Evropu. Samotný výběr touroperátorů probíhá do konce měsíce října, rezervace obchodních jednání pak proběhne během prosince 2007. Podrobné informace o vybraných zahraničních touroperátorech a možnostech rezervace obchodních jednání obdržíte od poloviny listopadu 2007 na adrese http://meetingpoint.bvv.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+