pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

X. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Autor: Národní parlament dětí a mládeže - Ladislav Veselý, program Participace | zařazeno: 21. 11. 2007 | přečteno 8237

Národní parlament dětí a mládeže Výroční Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže proběhne v Praze od 23. do 26. listopadu 2007. Tématem volených zástupců české mládeže bude reforma školského systému a atlanticismus v naší společnosti.
Národní parlament dětí a mládeže (NPDM) je nejvyšší strukturou zastupitelské demokracie dětí a mládeže v České republice. Jeho členové jsou voleni prostřednictvím školních samospráv, městských zastupitelstev a krajských parlamentů dětí a mládeže. Díky unikátnímu mandátu může NPDM prezentovat stanoviska a doporučení českých dětí a české mládeže.

Na desáté zasedání se do Prahy sjede 60 mladých lidí ve věku 12 až 20 let. Budou zde přednášet postoje svých krajů, diskutovat o aktuálních problémech, budou se vzdělávat a volit své vedení, které NPDM povede během roku. Spolu s nimi dorazí i regionální koordinátoři, kteří projdou řadou školení.

Hlavním tématem letošního ročníku je školský systém České republiky. Účastníci prodiskutují současný stav ve školství, dozví se, jak přesně na sebe školy navazují a jak probíhá přijímací řízení. Vyhodnocen bude dosavadní přínos rámcových vzdělávacích programům, porovnány budou různé přístupy z různých koutů země.

Sekundární téma NPDM je velmi aktuální: atlanticismus v naší společnosti a americká zahraničně-bezpečnostní politika. V pátek 23. 11. proběhne kulatý stůl (diskuse) s paní Alexandrou McKnight, ředitelkou Amerického informačního centra a tiskovou mluvčí Velvyslanectví USA v Praze. Kromě představení amerického školského systému dojde i na témata spojená s umístěním amerického radaru na území České republiky.

V sobotu 24. a v neděli 25. listopadu proběhne řada workshopů a školení. Účastníci se dozví, jak získávat finanční prostředky na své aktivity, jak prezentovat sebe a své názory. Naučí se principy projektového PR a projdou i školením z oblasti práva. Bloky zaměřené na hlavní témata: školský systém a atlanticismus, povedou nezávislí odborníci.

Oficiální část zasedání se odehraje v pondělí 26. listopadu, od 10:00 do 14:00, v Lidovém domě, v Hybernské 7. Projednána budou hlavní témata, dojde na formulaci a schvalování usnesení, proběhne volba předsedy a 1. a 2. místopředsedy. Sladkou tečkou za desátým rokem existence bude narozeninový dort.Pro více informací se, prosím, obracejte na:
Ladislav Veselý
program Participace
724 506 983
vesely@participace.cz
(na těchto kontaktech můžete domluvit i svou osobní účast)vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+