pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Nové multikulturní centrum YMCA v Krásném Březně

Autor: Pavel Hušek | zařazeno: 24. 11. 2007 | přečteno 7839

Krásnobřezenské multikulturní centrum YMCA - lezecká stěna (pohled z atria)YMCA v Ústí nad Labem ve čtvrti Krásné Březno vybudovala pro mladé lidi Multikulturní prostor pod jednou střechou, kde mohou všichni trávit volné chvíle prostřednictvím sportu – lezením na umělé stěně, vzděláváním – surfováním po internetu a nebo jen tak posedět u baru při šálku dobré kvalitní kávy, vína nebo nealko nápojů. V Multikulturním prostoru má návštěvník možnost využít novou lezeckou stěnu s jištěním (9m vysoká – rozloha 49 m2), která je zabezpečována proškolenými instruktory, a menší stěnu – tzv. boulder (3x7m) pro lezení bez jištění.

Logo YMCAVše se nachází v zastřešeném atriu budovy. Pro další sportovní vyžití mládeže je zde k dispozici stolní tenis, fotbálek, šipky a další doplňkové služby pro volný čas.
V 1. patře budovy pak do svých prostor láká internetová kavárna a bar nabízející mladým lidem kulturní a vzdělávací aktivity se zajištěním přístupu k informacím. Součástí multikulturního centra je i hudební studio.Dále zde mohou návštěvníci relaxovat a oddechnout si od starostí všedního dne. V celém prostoru však platí zákaz kouření, požívání omamných látek a podávání alkoholu lidem mladším 18 let. Další atraktivní nabídkou je hudební studio, jehož součástí je jednak nahrávací studio s technickým vybavením na špičkové úrovni, a jednak vybavená zkušebna pro amatérská hudební seskupení; nechybí ani mobilní ozvučovací aparatura s pódiem, která je používána pro ozvučení větších kulturních a charitativních akcí v regionu Ústí nad Labem.

Poslední nabídkou je tzv. nízkoprahový klub Orion, který představuje specifickou službu celého projektu a je nabízen sociálně slabým skupinám mladých lidí žijících v lokalitě Krásné Březno. Nízkoprahový klub nabízí zdarma sociální služby ve formě poradenství, informačního servisu, pomoci, individuální práce, kontaktu s úřady a organizacemi a další doprovodné služby.

Multikulturní prostor vznikl na podporou mladých lidí ve věku 13 – 30 let v ústecké čtvrti Krásné Březno, která nutně potřebuje dlouhodobou nabídku kulturně-vzdělávacích a sportovních aktivit. Projekt byl v roce 2006 finančně podpořen ze státního rozpočtu ČR částkou 8,2 mil. korun. Činnost je provozována v Domě kulturních a sociálních služeb Bílé světlo, kde sídlí nevládní neziskové organizace White Light 1 o.s. a YMCA o.s., dlouhodobě se zabývající preventivními a sociálními programy na podporu mladých lidí v regionu Ústí nad Labem.

Projekt Multikulturní prostor - MKP provozuje sama YMCA, která působí na Ústecku již od roku 1998. Multikulturní prostor je pro veřejnost otevřen pravidelně od úterý do neděle v odpoledních i večerních hodinách, o víkendech i po celý den. Zájemcům o lezení a další aktivity doporučujeme, aby si u nás návštěvu raději předem objednali (na www.usti.ymca.cz/mkp), abychom na každého měli čas.

Cíle a dopady projektu:

 • Změnit chování a vztah dětí a mládeže ke svému životu, okolí a trávení volného času.
 • Zlepšit mezilidské vztahy dětí a mládeže k sobě navzájem – ohleduplnost, ochota pomoci druhému apod.
 • Získat motivaci k rozvíjení svých zájmů, zvýšení jejich samostatnosti a osobní odpovědnosti.
 • Zlepšit efektivitu využívání internetu pomocí výukových kurzů pro děti a mládež.
 • Zlepšení vstupních podmínek pro expanzi ústeckých amatérských hudebních těles na hudební trh pomocí realizace kvalitních demonahrávek.
 • Rozvoj celoživotního vzdělávaní v hudební oblasti – muzikální kompetence (autorská práva, technika hry při nahrávání, re/mastering hudebních nahrávek, atp.)

  www.usti.ymca.cz
  www.ymca.cz • vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


  Nejčtenější články za posledních 7 dnů
  Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
  .

  Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

  · #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


  Představujeme


  Mezinárodní


  Pozvánky


  Rozhovory

  MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
  © 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
  Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

  --> --> --> Google+