pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Zásadou Zlatých Ámosů je nezklamat žáky

Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | zařazeno: 12. 12. 2007 | přečteno 10475

Zlatý Ámos 2008 - anketa o nejoblíbenějšího pedagogaNa trůn nejoblíbenějšího učitele České republiky usedlo již čtrnáct Zlatých Ámosů. Kdo může být tím patnáctým, o tom se rozhoduje právě teď. Nominace budou totiž ukončeny poslední den tohoto roku. Kdo nepošle přihlášku do 31. prosince 2007, nebude mít v patnáctém ročníku ankety naději na vítězství.

„Nominace do ankety Zlatý Ámos je pro nás kantory to nejhezčí ocenění,“ říká Ivana Krumplová, třináctá panovnice na pomyslném kantorském trůnu. Ve stejném smyslu hovoří všichni, kteří byli v průběhu čtrnáctileté existence ankety o nejoblíbenějšího učitele na titul Zlatý Ámos navrženi. A jedním dechem dodávají, že rozhodování, zda přihlášku podepsat, není jednoduché. „Nejsem fandou takových soutěží, ale uvědomil jsem si, že je nemůžu zklamat,“ vzpomíná Libor Sládek, Zlatý Ámos roku 2000, na chvíli, kdy mu žáci přinesli přihlášku se stovkou svých podpisů. „Teprve později jsem si uvědomil, že tato anketa má smysl,“ dodává.
„Jsem na studenty tvrdý, jsem na ně náročný, nic jim neodpustím, nic jim neprominu, žádné švindlíky nestrpím, přesto jsem byl jimi nominován,“ řekl nedávno v televizním rozhovoru současný Zlatý Ámos Ivan Sedlák. Ze své dlouholeté pedagogické praxe (v době korunovace mu bylo 80 let a učí téměř půl století) věděl, že nemůže žáky odmítnout.
„Za čtrnáct let přihlášky do ankety Zlatý Ámos potvrzují, že děti jsou tou nejpřísnější porotou,“ dokládá slova Ivana Sedláka ředitel ankety Slávek Hrzal. Podle statistiky vlastností, které žáci u svých pedagogů oceňují, je evidentní, že požadují především spravedlivost a smysl pro humor. Pak jim nevadí náročnost, přísnost, důslednost.
„Účast v anketě vás hodně s žáky spojí, budete mít k sobě nějak blíž,“ vzkazuje nově nominovaným Ámoska Ivana Krumplová. Zlatý Ámos Libor Sládek navíc doporučuje „Pevné nervy“.

Zlatý ÁmosNávod, jak oblíbené učitelky nebo učitele přihlásit
Nominovat pedagogy do ankety mohou pouze žáci a studenti základních a středních škol. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, popis jedné společné příhody a podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. Přihlášku musí podepsat také navrhovaná učitelka nebo navrhovaný učitel. K přihlášce přiložte i fotografii nominovaného. Adresa, kam přihlášku poslat: Klub Domino, Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4.
Formulář přihlášky i další informace jsou k dispozici na www.zlatyamos.cz . Přihlášku je možné poslat také mailem na zlatyamos@zlatyamos.cz.
Poslední termín na odeslání přihlášky je 31. prosince 2007.

Co bude následovat?
V lednu a únoru 2008 proběhnou regionální kola ankety. V nich budou zástupci žáků a studentů své návrhy obhajovat. Vítězové regionálních kol postoupí do semifinále, kde porota vybere šest finalistů. Veřejné finále ankety se uskuteční v Praze přesně na Den učitelů, tedy 28. března 2008. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose proběhne na Kantorském bále v sobotu 29. března 2008.

(DTA, Praha, tel 603 426 422, zlatyamos@zlatyamos.cz)vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+