pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

SOUZNĚNÍ 2007 – Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

Autor: FoS ČR - Helena Skálová a Zdeněk Tofel | zařazeno: 19. 12. 2007 | přečteno 6644

z festivalu adventních zvyků Souznění 2007 Ve dnech 13. - 16. prosince 2007 proběhl v Ostravě a v Kozlovicích už 9. ročník festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2007. Tradice, která byla založena v roce 1999 se rozrostla na čtyřdenní festival, spojený s ukázkami lidových řemesel i s mezinárodní výstavou Betlémů a vánočních pohlednic vyrobených dětmi.

Souznění tentokrát začalo už ve čtvrtek koledováním a koncertem duchovní a sváteční hudby v klubu TEMPL na pověstné Stodolní ulici v Ostravě, kde vystoupily soubory Valašský vojvoda z Kozlovic a soubor Kralytsia z Ukrajiny spolu s finalistou soutěže Superstar 2006 Martinem Ševčíkem.

V pátek pak byl koncert duchovní hudby a pravoslavných zpěvů v kostele Sv. Václava v Ostravě, kde se představil opět soubor Kralytsia z Ukrajiny a Societas Incognitorium z Brna s uměleckým vedoucím Eduardem Tomaštíkem.

Sobotní program pak putoval do Kozlovic, domovské obce hostitelského souboru Valašský vojvoda. Celodenní program začal v 8.00 hod. Vánočním jarmarkem s bohatou ukázkou řemesel a specialitami domácí kuchyně. Na třech scénách a v kostele sv. Michaela a sv. Barbory se postupně představili – sbor Kralytsia z Ukrajiny, soubor Vycpálkovci s lidovou hudbou Rozmarýnek z Prahy a finalisté soutěže Zpěváček 2007 – Kristýna Daňhelová, Aneta Ručková, Barbora Šedivá a Tadeáš Hoza, dále účinkující z našeho regionu DFS Hurčánek z Palkovic, DFS Valášek z Kozlovic , SPV z Kozlovic, Pěvecký sbor ZŠ Kozlovice, Klávesová škola Lenky Lepíkové a SLPT Valašský vojvoda.

Neděle pak uzavírala festival Souznění nejprve společnou Mší svatou v chrámu Panny Marie Královny v Ostravě – Mariánských Horách a pak galakoncertem, který se konal v Domě kultury Města Ostravy. Zde se k folklorním hostům z Ukrajiny, Prahy, dále Zpěváčkům a Petře Klementové s cimbálovou muzikou souboru Valašský vojvoda, připojili jako hosté zpěvák Janek Ledecký spolu s Nosticovým kvartetem. Koncert slovem provázel herec národního divadla Moravskoslezského Vladimír Polák.

V rámci festivalových koncertů byly předány dary potřebným, na které se v průběhu celého festivalu pořádala sbírka. Jmenovitě: Oblastní charita Frenštát pod Radhoštěm, Charita sv. Klára v Hrabyni a sdružení mentálně postižených Čtyřlístek Ostrava - Muglinov.

9. ročník Souznění je za námi, Vánoce 2007 před námi. Tak ať jsou krásné a plné porozumění mezi lidmi tak, jak se to podařilo všem účastníkům Souznění 2007.

A úplně závěrem ještě jednou vyslovujeme velké díky všem našim partnerům, bez jejichž pomoci by nemohl festival být tím, čím je!

Všichni jsou umístěni na webu www.souzneni-festival.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+