pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Sněm A-TOM ve Staňkově

Autor: Tomáš Novotný - Asociace TOM | zařazeno: 22. 1. 2008 | přečteno 7574

A-TOMPro výroční, desátý sněm našeho spolku jsme si vybrali Staňkov. Tedy přesněji: Staňkov se nabídl, a to ústy západočeského (plzeňského) krajánka Zdenka Strouska.
Volba to byla jistě dobrá! O víkendu 19. až 21. ledna zde proběhl klidný, organizačně zcela zvládnutý a příjemnými hostiteli doprovázený sněm.

Co na něm zaznělo?
Pozdravy hostí, kterými byli vicehejtman dr. Červený, staňkovský starosta pan Horák, šéf odboru pro mládež MŠMT Jaroslav Tuček, vicestarosta junáků, vždy vtipkující Jiří Navrátil, šéf Folklorního sdružení Zdeněk Pšenica, člen vedení Pionýra Petr Kubů a úřadující místopředseda ČRDM a náš dobrý spojenec Aleš Sedláček-Tokaheya. Mezi hosty „domácí“ počítejme Jana Stráského, předsedu KČT, a emeritního předsedu téhož klubu Jana Havelku.

Sympatie přítomných si získal na sněmu A-TOM ve Staňkově čestný předseda KČT Jan Havelka. Mluvili dobře, mile a vstřícně všichni, jak se na hosty sluší, ale jeden si přeci získal asi nejvíc našich srdcí - velký přítel tomíků, čestný předseda KČT Jan Havelka, který blok vystoupení hostí uzavíral.
Předseda asociace Tomáš Novotný přednesl středně obsáhlou zprávu o činnosti Asociace TOM v uplynulých dvou letech, zazněla zpráva revizní komise, informace o vztazích se zahraničím a také několik slov o základnách, které naše sdružení vlastní a spravuje po celé republice. Předseda ve své zprávě zdůraznil potřebu charitativních počinů v našem spolku, jakož i toho, že sevis pro oddíly musí být i nadále hlavní metou ústředí tomíků, zrekapituloval svou činnost ve skupině Stát (ČRDM, pozn. red.) a dotkl se i vztahů s KČT.

Po krátké diskusi bylo zvoleno (staro)nové vedení tomíků. V čele organizace budou v příštích letech stát Tomáš Novotný a Jiří Homolka ve funkcích předsedy a místopředsedy, v celkem devítičlenném předsednictvu zasednou dále Libuše Valentová, Radka Šumerová, nováček - pardubický krajánek David Šimek, Mojmír Nováček, Zdeněk Rolinc a Vítek Madron. Radu závodů bude i v dalším období zastupovat Tomáš Fusek.
Revizní komisi povede Ilona Jaglová, členy budou Pavel Ebr a Vráťa Jagla. Volba proběhla veřejně, za dohledu notáře, všichni jmenovaní byli zvoleni drtivou většinou přítomných.

Nejvyšší spolkové vyznamenání, totiž Stříbrný hořec, převzal letos nadšený vodák a drsný instruktor jízdy na všem, co jen trochu po vodě jezdí, vsetínský Jaroslav Česnek. Na vyznamenání ho nominovalo náčelnictvo jako jediného.
Zajímavé bylo vystoupení našeho člověka v národní radě (ČRDM, pozn. red.)- místopředseda ČRDM Ondřej Šejtka stručně vysvětlil smysl národní rady a naše angažmá v ní.

V druhé části následovaly prezentace oddílových základen, stručné představení několika oddílů a jejich programu, pozvánky na letní táborové školy a tzv. Frodův kurs (další typ možného vzdělávání u tomíků, pořadatelem je mj. František Serbus z Brna). Zlatým hřebem druhé části dne byl film Matěje F. Choura (s drobným přispěním J. Choura), který invenčně pojal problematiku táborových škol a ve které vyšla nová herecká hvězda našeho spolku, hvězda nečekaná a o to více blyštivá, totiž Vráťa Florian z Roudnice, vedoucí tamních tomíků, ve filmu pak poněkud zastydlý dogmatik, který svým svěřencům ne a nepřeje právě ony krásné táborové školy...
Sál se válel smíchy, sněm nebyl určitě posledním místem, kde se film promítal.
Večer byl ve znamení countrybálu, nedělní dopoledne pak šedesátka opravdových turistů :-) věnovala nedalekému Horšovskému Týnu, resp. tamnímu zámku a hradu, skvostům to gotiky a renesance.

A kam na příští sněm? Přece do Poděbrad, zval přítomné švihák lázeňský...Jel jsem na sněm v dobré víře, že bude šikovně zorganizovaný, že tam potkám známé tváře, že se tam bude líbit i nejmladším účastníkům, totiž budoucí námořnici Kačence Balcerové (rok) a námořnici Elišce Balcerové (skoro tři). A tak se i stalo.

Organizátorům dík, zúčastněným také.
Kam za dva roky na sněm? To je přeci jasné, pozval nás švihák lázeňský! A protože švihák Tadeáš je z poděbradských Robinsonů a Poděbrady jsou na srdce, je to, přátelé, myslím, jasné!

foto Svatka Pátkovávytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+