pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Poplatky ve zdravotnictví a tábory

Autor: Michaela Přílepková - ředitelka Kanceláře ČRDM | zařazeno: 8. 2. 2008 | přečteno 11910

Tábor Klubu Pathfinder Většina státních orgánů, zejména pak ministerstva, nelení a produkuje velké množství zákonných a podzákonných norem, které nám pak (většinou aniž by si to tvůrce vůbec uvědomoval) komplikují běžný život v oddíle. Také proto se pracovní skupina Stát ČRDM celoročně vůbec nenudí a dělá vše, co je možné, aby některé předpisy pozměnila k lepšímu či získala příznivý výklad pro jejich aplikaci ve sdruženích.
Od letošního roku se zavádějí regulační poplatky ve zdravotnictví. Podle zákona se vztahuje placení poplatku i na děti do 18 let, přičemž jako plátce v něm figuruje zákonný zástupce dítěte.

Tábor Společenství Romů na Moravě Tolik teorie, ale jak se tenhle paragraf promítne do praxe? Na začátku roku se v ČRDM sešlo několik podnětů a úvah od Petra Molky (ČRDM), Miloslava Fučka (ICOK) a Michaela Erdingera (YMCA), kteří začali vážně přemýšlet o tom, jak se bude placení poplatků realizovat při organizaci táborů.

Tábor občanského sdružení Filadelfia Zejména zajímavá je otázka, kdo bude plátcem poplatku v případě, že dítě využije služeb veřejného zdravotnictví během tábora? Zákonný zástupce s ním k praktickému lékaři nebo do lékařského zařízení asi nepůjde. Navíc je zde také otázka, jak to bude v případě dětí z dětských domovů, se kterými řada sdružení pracuje?
Poslali jsme tedy dotaz tiskovému mluvčímu Ministerstva zdravotnictví, aby nám osvětlil správný postup z pohledu zákona. O odpovědi budeme sdružení dětí a mládeže informovat.

Tábor o.s. Rokrští Zajímá nás názor praktiků a metodiků ve vašich řadách. Už jste přemýšleli, jak by se dala tato věc řešit?
Vybírat od rodičů předem zálohy pro případ nutnosti, nebo pak vysvětlovat a od rodičů poplatek vyžadovat zpětně?
Nebo ho zahrnout do vyúčtování?
Těšíme se na vaše názory…

Ilustrační snímky z archivů sdružení ČRDMvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+