pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Navrhni svou poštovní známku!

Autor: Ing. Jan Neubauer | zařazeno: 16. 3. 2008 | přečteno 11267

Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008 Opět po letech se bude konat Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008. Při této příležitosti se budou konat různé doprovodné akce. Jednou z nich je soutěž, kterou vyhlásila Česká pošta: o nezdařilejší grafický návrh poštovní známky „Navrhni svoji poštovní známku!“ . Autory se mohou stát děti do 16 let.
Uspořádáním dětské soutěže se snaží pořadatelé především vzbudit a podpořit mezi dětmi zájem o filatelii.

Soutěž při Světové výstavě poštovních známek PRAGA 2008Soutěž je nekomerční, ale za dobrá umístění (nejen za 1. místo) jsou připraveny pěkné ceny. Tři vítězné návrhy budou použity v rámci Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2008 (Výstaviště Praha, 12. – 14. 9. 2008) a jejich autoři se stanou standardními partnery České pošty vč. autorských honorářů.

Hledáme školy, učitele výtvarné výchovy, výtvarné pedagogy, vedoucí výtvarných kroužků a zájmových sdružení, kteří by měli chuť např. v rámci běžné hodiny výtvarné výchovy, kroužku nebo schůzky se této soutěže s žáky účastnit. Soutěž bude oficiálně vyhlášena na stránkách časopisu ABC číslo 7/2008, 26. března 2008, ale přímá forma oslovení je nepochybně tou nejlepší cestou ke kvalitním návrhům.

Soutěž je pro jednoduchost vyhlášena pro jednotlivce. Lze však zaslat grafické návrhy např. celé třídy v jedné poštovní zásilce. Není třeba se nikde přihlašovat ani registrovat, stačí zaslat návrh/návrhy do uvedeného termínu – uzávěrka soutěže je 30. 4. 2008.

Podrobnosti najdete v soutěžních podmínkách níže.Staň se partnerem České pošty, navrhni svou poštovní známku!

Česká pošta, s.p. vyhlašuje k příležitosti Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2008
Soutěž o nejkrásnější návrh poštovní známky

Jak se soutěže účastnit?
Je to velmi snadné. Přečti si pozorně níže uvedené podmínky, z čeho má obrázek s návrhem tvé známky vycházet a co musíš udělat, aby byl návrh do soutěže zařazen. Také můžeš vzít tyto podmínky s sebou do školy a poradit se s učitelkou z výtvarky – účastnit se mohou i spolužáci. Podmínkou je jen tvůj věk – musí ti být méně než 16 let. Držíme ti palce a těšíme se, až nám jednou přijde dopis s „tvojí“ známkou!

Podmínky soutěže
„Návrh poštovní známky pro Světovou výstavu PRAGA 2008“

Téma návrhu známky:
Pošta v minulosti nebo Pošta v současnosti nebo Pošta v budoucnosti.

Kdo se může soutěže účastnit:
každý, komu 30. dubna 2008 bude méně než 16 let.

Jak a čím malovat:
kresba nebo malba klasickými prostředky a materiály (např. pastelky, fixy, uhel, tužka, vodové barvy, tempery atd.).

Na co malovat:
karton nebo kreslící čtvrtka nebo kancelářský papír.

Velikost návrhu:
papír o rozměru A4, t.j 296 x 210 mm (běžný rozměr kancelářského papíru), na šířku nebo na výšku.

Důležité doporučení:
Nekresli ani nevystřihuj zoubky. Nevpisuj do obrázků hodnotu známky ani „Česká republika“. Můžeš použit text „Dětská pošta“. Maluj velké postavy i předměty, protože pokud tvůj návrh zvítězí, musí být čitelný např. i na poštovní známce.

Kolik mohu do soutěže poslat návrhů:
nejvíce 3 soutěžní návrhy za osobu.

Jak musím svůj návrh podepsat
Na zadní stranu návrhu napiš:
• jméno a příjmení toho, kdo návrh namaloval
• datum narození toho, kdo návrh namaloval (den, měsíc, rok)
• celou adresu, také PSČ
• telefon

Kam svůj návrh známky poslat:
návrhy vlož do vhodné obálky – nepřekládat! – a pošli nejpozději 30. 4. 2008 na adresu:
Dětská pošta - soutěž
P.O. Box 97
170 00 Praha 7
(za větší skupinu možno poslat hromadně, v jedné obálce)

Kdo vybere nejlepších 20 návrhů:
Porota složená ze zástupců České pošty s.p.,
a Svazu českých filatelistů.

Podle čeho bude porota vybírat:
Hodnotí se dodržené téma, nápad a grafické zpracování. Podmínkou zařazení tvého návrhu do výběru je dodržení „Podmínek soutěže“.

Vyhlášení výsledků:
v časopisu ABC v čísle 13/2008, 17.6. 2008, současně na internetové adrese www.praga2008.cz vč. vystavení vítězných návrhů.

Ceny:
1. cena: návrh Česká pošta použije pro vydání oficiální příležitostné dopisnice k výstavě PRAGA 2008 a za autorský honorář si pořídíš např. digitální foťák.
2. cena: návrh Česká pošta použije na propagační známku „Dětská pošta“ k výstavě PRAGA 2008 a za autorský honorář si pořídíš např. mobil.
3. cena: návrh Česká pošta použije na propagační dopisnici „Dětská pošta“ k výstavě PRAGA 2008 a za autorský honorář si pořídíš např. MP3 přehrávač.
4. – 20. cena: senzační zásobník s výběrem českých poštovních známek a filatelistických specialit k výstavě PRAGA 2008.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+