pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Posádkové velitelství Praha udělilo Blance Liškové z ČRDM Pamětní odznak

Autor: Jiří Majer | zařazeno: 2. 4. 2008 | přečteno 10851

Blanka Lišková (ČRDM), dekorovaná bronzovým Pamětním odznakem Posádkového velitelství Praha„Útvare, pozor! K uvítání zprava – k poctě zbraň…!“
Rázné vojenské povely, vzorně vyrovnané řady nastoupené jednotky, její dunivý krok na prostranství před kasárnami Na Julisce a pak tóny známé melodie husitského chorálu… Atmosféru slavnostního nástupu příslušníků Posádkového velitelství Praha u příležitosti oslav čtvrtého výročí jeho vzniku spoluvytvářelo kromě přítomnosti významných hostů i předání Pamětních odznaků zmíněného útvaru. Mezi těmi, kteří je v přívětivém jarním dopoledni 31. března 2008 na prostranství před tribunou převzali, stála i Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže (ČRDM).

Pohled na tribunu během slavnostního nástupu příslušníků Posádkového velitelství PrahaPamětní odznaky jako výraz poděkování předal jejich čerstvým držitelům a držitelkám – ať už pracují v rámci resortu obrany, nebo mimo něj – velitel útvaru plukovník Ing. Jan Černík. V přečteném rozkazu k jejich udělení stojí: „Za podíl na rozvoji vztahů a spolupráci v rámci resortu obrany s civilní veřejností a s orgány státní správy a významnou spolupráci s Posádkovým velitelstvím Praha“.

Příslušníci Posádkového velitelství Praha při slavnostním nástupuPodobně jako projektová manažerka známé Bambiriády Blanka Lišková převzali bronzový Pamětní odznak například velitel ochranné služby vojenské policie plukovník Ing. Oskar Šverdík, předseda Československé obce legionářské Prahy 6 Stanislav Husa nebo zástupce starosty Městské části Praha 6 Václav Širl. Příslušníci Posádkového velitelství Praha při slavnostním nástupuZávěrem ceremoniálu se ke gratulacím všem takto vyznamenaným připojil krátkým blahopřáním i čestný příslušník Posádkového velitelství Praha generálporučík Ing. Tomáš Sedláček, čestný občan Prahy 6 a čestný předseda Československé obce legionářské.
Po skončení zhruba půlhodinové oficiální části následovalo ještě neformální setkání organizátorů akce s jejich hosty.

Poté nastal čas i na tři otázky pro oceněnou Blanku Liškovou:

Plukovník Jan Černík připíná Blance Liškové (ČRDM) Pamětní odznak Posádkového velitelství Praha S jakými pocity jsi dnes přebírala Pamětní odznak Posádkového velitelství Praha?
Asi před čtrnácti dny jsem obdržela dopis s oznámením, že mi bude předán Pamětní odznak Posádkového velitelství – a musím popravdě říct, že jsem byla hodně překvapená i nervózní. Dnes už jsem odznak přebírala s příjemnými pocity a velmi si toho vážím.

Od kdy se zhruba vlastně datuje Tvá spolupráce s armádou – a v čem spočívá především?
S Posádkovým velitelstvím Praha komunikuji od samého začátku, takže opravdu celé čtyři roky. Kdo alespoň trošku zná Bambiriádu, ví, že Posádkové velitelství se na ní nejen prezentuje, ale že nám vychází vstříc i po organizační stránce, a to skoro v každém bambiriádním městě.

Pamětní odznaky Posádkového velitelství PrahaJe tato spolupráce s vojáky v něčem jiná než například se soukromými firmami nebo různými organizacemi z prostřední nestátních neziskových organizací, s nimiž jako projektová manažerka Bambiriády jednáš? A pokud ano, tedy v čem?
Nechci, aby to teď vyznělo, že musím jen chválit, ale myslím si, že spolupráce je opravdu jiná. Spolehlivost, ochota, dodržování veškerých termínů je naprostou samozřejmostí, U jiných organizací je to někdy dost bolestivé místo – a je jedno, jestli je to organizace komerční, nebo nezisková.

Barmbiriáda je celorepublikovou přehlídkou činností dětských a mládežnických sdružení – největší u nás – která se letos uskuteční již podesáté. Klade důraz především na účelné, a přitom programově bohaté a pro děti přitažlivé využívání jejich volného času, respektive na mimoškolní výchovu nejmladší generace.

O tom, že Armáda ČR tuto akci významně podporuje, svědčí i pamětní stuha, kterou v roce 2006 u příležitosti zahájení Bambiriády na vrchu Vítkově připevnil k bojovému praporu Posádkového velitelství Praha předseda ČRDM Pavel Trantina. Velitel ochranné služby vojenské policie plukovník Ing. Oskar Šverdík, Blanka Lišková (ČRDM) a v popředí generálporučík Tomáš Sedláček„Jsem pevně přesvědčen, že tato spolupráce se bude dále rozvíjet, že budeme společně zabezpečovat tuto akci – a bude-li třeba, i jiné – a že vztah armády a dětí bude ještě hezčí, než je nyní," pronesl tehdy plukovník Jan Černík. Nakolik se jeho slova vyplňují, se budou letos od 22. do 25. května moci přesvědčit návštěvníci většiny z 28 bambiriádních měst – a v Praze v rámci doprovodných programů navíc i při plánovaném setkání u „kulatého stolu“ s hrdinou druhé světové války a politickým vězněm komunistického režimu, výše zmíněným generálporučíkem Tomášem Sedláčkem.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+