pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Prázdninová škola Lipnice

Autor: Lucie Škáchová, Prázdninová škola Lipnice | zařazeno: 8. 4. 2008 | přečteno 12964

Prázdninová škola Lipnice Členem České rady dětí a mládeže se v roce 2007 stala Prázdninová škola Lipnice o.s. Outward Bound ČR. Za tímto dlouhým názvem se skrývá nezisková organizace, jež letos oslaví 31 roků své úspěšné činnosti.
Posláním PŠL je prostřednictvím výchovy zážitkem pomáhat lidem v hledání hlubšího vztahu k sobě, druhým lidem i okolnímu světu. Hlavním cílem její činnosti je podpora aktivního přístupu k životu, výchova k odpovědnosti, společenské angažovanosti a podněcování osobního růstu.

Prázdninová škola LipnicePŠL pořádá kurzy osobního rozvoje v přírodě, založené na metodě zážitkové pedagogiky. Ty jsou především jedinečnou příležitostí, jak prožít příjemné, ale i užitečné a obohacující prázdniny či dovolenou. Každý kurz připravuje tým zkušených a vyškolených instruktorů.

PŠL je od roku 1992 členem mezinárodní vzdělávací organizace Outward Bound – International.
Prázdninová škola LipniceV posledních letech se Prázdninová škola Lipnice zabývá i aplikací metody zážitkové pedagogiky do různých oblastí vzdělávání a výchovy všech generací prostřednictvím projektů Klíč, 6Ka, Metodické centrum, a další.
Pro pedagogy připravuje kursy akreditované MŠMT, s tématy jako: nástroje a dovednosti k vytváření mezipředmětových, týmových či školních projektů, lepší schopnost zvládat a řešit kázeňské problémy nebo konfliktní a stresové situace, pochopení skupinové dynamiky ve třídě, zvýšení efektivity výuky, kursy pro výchovné pracovníky v oblasti prevence závislostí, atd.

Prázdninová škola LipniceČinnost Prázdninovky přesahuje každoročně hranice České republiky pořádáním mezinárodních kurzů Intertouch, Ad fontes, Bueno Camino a mnoha dalších. PŠL v letech 1977 – 2007 připravila pro veřejnost na 400 kurzů, jichž se zúčastnilo celkem asi 10 000 účastníků.
Publikační činnost PŠL spočívá ve vydávání odborného časopisu pro zážitkovou pedagogiku Gymnasion a dalších titulů - Lipnický zlatý fond her I – III, kniha Fenomén Foglar atd.

Těšíme se na vás, budoucí účastníky našich kurzů,
Vaše Prázdninovka

foto Zdeněk Beneš 2006vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+