Turistický závod byl zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje. V sobotu 29. března 2008 se uskutečnil v Kralupech nad Vltavou Turistický závod, který byl nejen Mistrovstvím Středočeského kraje a závodem krajského poháru, ale zároveň i závodem pro veřejnost.
    Zúčastnilo se 8 oddílů, což obnášelo 131 závodníka. S nimi přijelo asi 20 vedoucích a okolo zabezpečení závodu a na kontrolách se pohybovalo 34 lidí.

A-TOM Závod se vydařil, počasí „ušlo“, nikdo se nezranil. Samozřejmě zvítězit mohli jen ti nejlepší, ale spokojeni odcházeli domů všichni.

A takhle závod prožíval jeden z vítězů:

V sobotu 29. 3. 2008 proběhlo mistrovství Středočeského kraje, jako již tradičně, v Kralupech nad Vltavou. Pro mě osobně to byla zkouška, jestli mé „nové“ koleno vydrží. Se startovním číslem 115 jsem se vydal na trať v 11:25 a po absolvování lanové lávky a míčků, kde jsem se k mé radosti všemi trefil, jsem vyběhl ze základny obtěžkán příjemnou myšlenkou na nulu trestných. Turistický závod byl zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje. Čekala mě 2 velká kolečka po rovině podle řeky. Počasí se slitovalo a ve chvíli, kdy se do mých zad opíralo sluníčko, jsem byl rád, že nemám košili. Na kontrole uzly jsem měl vázat rybářák a další zastávkou byly azimuty. Všechny 4 úseky se mi podařilo najít v pohodě, ačkoli mě les zarostlý bezinkami vcelku nepříjemně překvapil. Čekal jsem, že bude víc vidět. Inu jaro přišlo dřív. Následovala otočka a hurá do lesa k odhadu. Tady už mě vítá (jako vždy) Zdeňka Čiperová, odhaduji 18 m a běžím dál. Při náběhu do 2. kola předbíhám Lic a více méně spolu určujeme KPČ. Taky nás tu fotí Fusoš a Zbyněk.
    Turistický závod byl zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje. Podruhé probíhám loukou s romantickým pohledem na zámek Nelahozeves, který zdravím, a blížím se k velké neznámé – dřevinám. První je v pohodě, břízu musí poznat každý, druhý strom je tak vysoký a štíhlý, že to musí být topol. Třetí dřevinu jsem si tipl už při prvním kolečku. Podle šišek na listnáči je to olše. Čtvrtý kousek je dle zbylých 2 listů dub, pátý je krásný ptačí zob a šestá je jasná thuje. Tak to nakonec byla pohoda, říkám si, když se podruhé otáčím do lesa a čeká mě už „jen“ poslední rovina. Probíhám znovu přes odhad a Zdeňka volá: „Bedna!“ Odpovídám: „Nevím, nevím.“ Mám totiž pocit, že Tomáše Fúska dnes nepřekonám, má nulu a běžel za 25. A já mám pocit, že od prvních metrů se plazím jak šnek.
    Klub českých turistů Ale to už jsou tu značky, a to pěkně rozházený značky. Dvakrát vyplňuji na přeskáčku, pak už to jde. Zbývá dosprintovat do cíle… Michal Bolek mi počítá čistý čas na trati a říká něco o 24,5 minutách. To by bylo super! Franta se směje mým slovům na startu o zkoušce a tréninku. Já v podstatě taky, protože koleno nebolí. Nakonec jsem první o 41 vteřin, druhý je Fusoš a třetí k mé radosti Jiřina. Všichni máme 0 trestných. Zuzka je trochu smutná – 7. běžecký čas a 6 trestných ji posunuje na 12. místo. Na postup však šance určitě ještě je a já jsem na ni pyšný! Jen ta alergie, kdyby ji už pustila. Vždy po doběhu začne kýchat a do druhého dne posmrká 3 balíčky kapesníků.
    Po závodě jsem zjistil, že běhání se nezapomíná a že víc než roční pauza, kterou jsem si zavinil sám, mi na sportovních schopnostech snad nic neubrala.