pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Blahopřání nově zvolenému předsedovi ČRDM

Autor: Tomáš Novotný | zařazeno: 18. 4. 2008 | přečteno 8896

Aleš Sedláček, nově zvolený předseda České rady dětí a mládeže Svůj pozdrav, blahopřání a přesvědčení, že spolupráce s novým šéfem národní rady bude stejně bezproblémová, jako tomu bylo s dosavadním, vyjádřila první náměstkyně ministra školství ing. Eva Bartoňová a ředitel odboru pro mládež Mgr. Jaroslav Tuček.

Třetím předsedou České rady dětí a mládeže se stal woodcrafter Aleš Sedláček.

Pavel Trantina, odstupující předseda ČRDM uvádí volbu nového předsedy. Dělné a nekonfliktní, což oceňuji zejména, bylo včerejší (17. dubna 2008 konané) valné shromáždění naší národní rady.
Bylo bezvadné nezdržovat se procedurálními otázkami – touto částí auditorium promptně provedl končící předseda ČRDM Pavel Trantina.
Pominu své lehké rozpaky z toho, že ze dvou malých, cca stohlavých sdružení, se jedno hlasováním přítomných delegátů členem národní rady stalo, a druhé ne, byť si společky jsou podobné rozsahem činnosti i motivací ke vstupu; rád napíšu, že k zásadnímu bodu, totiž volbě nového šéfa České rady dětí a mládeže, jsme „pluli“ opravdu v klidné a dělné atmosféře.

Hanka Konopiská představuje návrh na mimořádné vyznamenání pro ty, kteří se před 10 lety zasloužili o vznik ČRDM. Houstl poněkud vzduch, to díky nebývalému množství zájemců o čtvrteční spektákl. Stačilo však otevřít okna! Musely se taky nahonem sehnat nějaké židle, ale i to se zvládlo...
Smírně proběhla i debata o mimořádném ocenění deseti osobností, které nějak (pozitivně) zasáhly do chodu národní rady za deset let její činnosti. Návrh, který jako mimořádný podal Pionýr spolu s mladými hasiči a Duhou, byl schválen drtivou většinou hlasů, na představenstvu bude jen určit, kde se předání výroční ceny odehraje, totiž zda na Bambiriádě či v Roztokách při oslavě deseti let.

Valné shromáždění České rady dětí a mládeže 17. 4. 2008 Na volbu jsme byli všichni zvědaví, i když počet nominací pro stávajícího místopředsedu národní rady mohl výsledek napovědět. Stalo se. Krátce před 19 hodinou usedl do pomyslného křesla předsedy po Janě Vohralíkové a Pavlu Trantinovi Aleš Sedláček-Tokaheya, mateřským přístavem v Lize lesní moudrosti. Do představenstva si přivedl jako statutárního zástupce Jana Cieslara (Junák), řadovým místopředsedou se stal Ondřej Šejtka, tomík.
Alešovo vítězství bylo přesvědčivé a dává mu silný mandát do dalších tří let.

Jiří Let, kandidát na předsedu ČRDM, se představuje. Vlevo Michaela Přílepková, ředitelka kanceláře ČRDM. Svému vítěznému sokovi popřál mnoho zdaru i kandidát Pionýra Jiří Let.
Nový předseda, ale třeba i šéf Pionýra Petr Halada, udělili ve svých proslovech absolutorium končícímu (leč v představenstvu nadále přítomnému) Pavlu Trantinovi a silný potlesk napověděl, že sál se s jejich hodnocením Pavlova předsednictví většinově ztotožnil.
Martin Paclík, předseda Krajské rady dětí a mládeže Vysočina O špetku vzruchu se možná postaral nový člen představenstva Martin Paclík-Koudy z Vysočiny svým návrhem zmapovat české a moravské tábory v dosud největší míře, jakou tato země pamatuje. O návrhu se bude debatovat, jistě to není věc k rychlému rozhodnutí. S tím se, myslím, bez problémů smířil i Koudy, který slíbil tuto debatu iniciovat a zřídit příslušné fórum na Adamovi.

Aleš Sedláček, kandidát na přesedu a dosavadní místopředseda ČRDM, se představuje. Vlevo Pavel Trantina, dosavadní předseda, vpravo Jiří Let, druhý kandidát. Přeji novému vedení České rady hodně nadšení, času, pevných nervů a nám, kdo vnímáme zcela správně národní radu jako servis, přeju... hodně tolerance. Žádal o ni i nový předseda ve své sympatické a lidsky hluboké řeči. Vedení národní rady, kancelář, všichni jsou tu pro nás. Je nás hodně, jsme netrpěliví, mnohdy puntičkářští a nepříjemní, jsou mezi námi lidé, pro které je forma často víc, než obsah. Spojuje nás ale společná idea a cíl. Připomínám to drobně pateticky v roce desátého výročí založení České rady dětí a mládeže, spolku spolků, pro který stojí za to pracovat.

Tomáš Novotný
předseda Asociace TOM a koordinátor pracovní skupiny Stát

foto Michala K. Rocmanová

crdm


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
16. 11. 2020, 409x
ADAM.cz
15. 11. 2020, 369x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory





MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+