pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Praha se dočkala své rady dětí a mládeže

Autor: Miloslav Fuček | zařazeno: 2. 5. 2008 | přečteno 7372

Po dlouhém úsilí byla konečně založena Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy.

Jednání o založení krajské rady dětí a mládeže v Praze začala zhruba před rokem. Podnět padl na jedné z přípravných schůzek k pražské Bambiriádě. První schůzka k jednání o pražské radě se konala 10. 5. 2007 a sešli se na ní zástupci šesti sdružení z původních 14 sdružení, která o záměru jejího založení začala diskutovat. A z těch šesti po necelém roce zástupci čtyř stáli u založení rady 14. 4. 2008.

Diskuse o krajské radě dětí a mládeže hlavního města Prahy se po květnu 2007 na několik měsíců přesunula na Internet, kde se na diskusním fóru rozebíraly nejprve cíle, které by měla rada naplňovat, a pak také, jakou jim dávají jednotlivá sdružení důležitost.

V žebříčku cílů je největší zájem mezi sdruženími:
• o společné hledání dalších zdrojů peněz, např. z EU či jiných různých grantů (78 bodů ze 100 možných),
• o vytvoření databáze ubytování na vícedenní akce (72 bodů),
• o informace o tom, co se v Praze kolem dětí a mládeže děje (65 bodů),
• o participaci v ČRDM zejména pro malé členy, kteří nejsou přímo členy ČRDM (60 bodů),
• o vzájemné sbližování, bourání anonymity mezi sdruženími v Praze (54 bodů),
• o informovanost a inspirace – výměna informací a námětů (hry apod.) (53 bodů),
• o zprostředkování spojení mezi pražskými organizacemi, Magistrátem hl. m. Prahy a ČRDM (52 bodů),
• o servis a pomoc s dotacemi (49 bodů),
• o pořádání aspoň jedné akce ročně, která by ukázala pestrost pražských sdružení dětí a mládeže (48 bodů),
• o celopražský kalendář akcí pro veřejnost (48 bodů),
• o podporu akcí – společné TZ a další společná propagace (45 bodů).

Když už začala internetová diskuse ustávat, padlo rozhodnutí svolat další schůzku, která se konala 2. 4. 2008 a původně měla být ustavující. V diskusi před touto schůzkou bylo pět kandidátů do představenstva a dva do revizní komise. Na této schůzi byl zvolen přípravný výbor, který dostal za úkol připravit ustavující schůzi. Do něj byli zvoleni čtyři zástupci z původních pěti navržených kandidátů, kteří se dostavili.

Přípravný výbor se sešel již v pátek 9. 4. 2008. Tam padlo rozhodnutí, že ustavující schůze nebude volit představenstvo, ale svolá 1. valné shromáždění, které jej zvolí.

Přípravný výbor se sešel ještě před ustavující schůzí, přičemž už od rána řešil některá právní stanoviska kolem stanov, registrace a hlavně smlouvy o součinnosti, kterou zástupci sdružení slavnostně podepsali v závěru ustavující schůze.

Ustavující schůze ustavila Radu dětí a mládeže hl. m. Prahy, schválila stanovy a přípravný výbor ve složení, v němž dosud pracoval, a který nyní zastupuje radu až do doby, než valné shromáždění zvolí představensto.
Valné shromáždění bylo svoláno na 27. 5. 2008.

Dále byl schválen členský příspěvek na rok 2008 ve výši 200,- Kč na člena (sdružení). Přípravný výbor byl pověřen nezbytnými úkony, jako podáním registrace stanov na MV ČR, výrobou razítka, zahájením přípravy internetové stránky, zakoupením účetních dokladů a výběrem členských příspěvků, založením běžného účtu, připravením propagace rady v rámci pražské Bambiriády mezi zástupci zúčastněných sdružení, příjmem dalších přihlášek do rady a kandidátek do představenstva a revizní komise rady.

Delegáti ustavující schůze dále schválili podání přihlášky rady za člena České rady dětí a mládeže. Téměř všechna hlasování byla jednomyslná, s výjimkou hlasování o členských příspěvcích, čtyři hlasy však k jeho schválení stačily.

Schůze byla zakončena podepsáním smlouvy o součinnosti, čímž se zakládajícími členy Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy stávají: Asociace TOM, Klub Domino - Dětská tisková agentura, Informační centrum oddílů a klubů o.s., Občanské sdružení Děti bez hranic, Pražská organizace Pionýra a S.T.T.O. Praha.

Rada je otevřená pro další zájemce, kteří se mohou připojit.
Přihlášky, které bude schvalovat 1. valné shromáždění v závěru května, je možno podávat pověřenému jednateli přípravného výboru Miloslavu Fučkovi (informace tel. 242 487 716, nebo emailem: m.fucekfucek.cz)

Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy
Podpis smlouvy o součinnosti Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+