pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

OSLAVY 120 LET KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ pod záštitou primátora Pavla Béma

Autor: Tisková zpráva - Klub českých turistů | zařazeno: 12. 6. 2008 | přečteno 6762

Klub českých turistů slaví 120 let V letošním roce slaví Klub českých turistů 120 let své existence. Od založení v roce 1888 se stará o rozvoj turistiky a cestovního ruchu. Současný Klub se prezentuje jako tradiční a zároveň moderní spolek, který prostřednictvím značených tras a turistických pochodů zve občany na cesty za zdravím a poznáním.
Mnohé aktivity Klubu českých turistů využívá i veřejnost všech věkových kategorií - např. turistické pochody nebo značené turistické trasy, kterými se KČT významně podílí na ochraně přírody.
Přijměte pozvání stodvacetiletého jubilanta a přijďte v sobotu 14. června ve 12 hodin na Staroměstské náměstí popřát Klubu k narozeninám. Přijďte se pobavit, zhlédnout kulturní program (kromě pražského folklorního souboru Kytice zahraje skupina Bůhví a Třehusk, zazpívá Dalibor Janda a exhibici s dlouhým bičem předvede mistr světa v této disciplíně Láďa Šín). Koupí turistické značky podpoříte úsilí KČT za lepší podmínky pro turistiku handicapovaných spoluobčanů.

Ve 14:14:14 hodin se stanete svědky pokusu KČT o rekord – vztyčení největšího turistického rozcestníku v ČR na ploše Staroměstského náměstí. Odtud pak odstartuje pěší pochod a cyklojízda. V cíli vystoupí folklorní soubor Čtyřlístek a účastníci pochodu-cyklojízdy obdrží pamětní list. Na průkaz člena KČT nebo na značku ze sbírky můžete po 18. hodině zdarma vystoupit na Petřínskou rozhlednu.
Tečkou za oslavami v Praze bude v neděli 15. 6. splutí více než stovky kanoí a raftů po Vltavě z Braníka do Tróje.
Od 11. do 15. 6. 2008 bude zájemcům k dispozici také příležitostné poštovní razítko s motivem 120 let KČT a to ve vestibulu pošty Praha 1, Jindřišská 909.

Vratislav Chvátal, předseda Organizačního výboru pro uspořádání oslav 120 let KČTDo programu oslav zakomponoval Klub českých turistů také méně obvyklou formou činnosti – veřejnou sbírku na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Z takto získaných financí realizuje vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře. Sbírka je povolena od 5. 5. 2008 a skončí 28. 2. 2009. Základní možností jak přispět na sbírku je převod (vklad) příspěvku na účet sbírky: 51-0938150237/ 0100. Druhou možností je zakoupit si turistickou značku. Papírová imitace turistům dobře známé pásové turistické značky je pozvánkou na oslavy 120 let KČT 14. 6. 2008 v Praze, volnou vstupenkou (pouze 14. 6. 2008) na 8 památek spravovaných Pražskou informační službou, startovním průkazem pro případnou účast na pochodu –cyklojízdě ze Staroměstského náměstí k Petřínské rozhledně a také originálním suvenýrem.Ústřední oslavy vyvrcholily v den 120. výročí založení Klubu 11. června 2008 v Praze. Již v 10.00 hod. se sešli zástupci KČT, předseda ČOV Milan Jirásek a starosta ČOS Jaroslav Bernard, na Olšanských hřbitovech a položili kytice ke hrobům několika zakladatelů KČT (Vilém Kurz, Čížek, Ladislav Valenta) a také ke hrobu Stanislava Gutha Jarkovského.

Ve 13.00 hod. přijal zástupce Klubu českých turistů primátor hl. m. Prahy Pavel Bém na Staroměstské radnici v Brožíkově sále a v 16.15 hod. se v historických prostorách Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur uskutečnilo slavnostní jednání předsednictva a ústředního výboru KČT (Vojta Náprstek byl prvním předsedou KČT). Na závěr slavnostního setkání položili předseda KČT Jan Stráský a čestný předseda KČT Jan Havelka kytici k pamětní desce Vojty Náprstka.

Od 19.00 hod. se čestní hosté a partneři Klubu setkali na slavnostním společenském večeru s koncertem v Betlémské kapli. Po zahájení večera, kdy byli mj. přivítáni hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, hejtman Pardubického kraje Ivo Toman, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Olga Kalčíková, náměstek ministra MMR Jiří Vačkář, ředitel CzechTourismu Rostislav Vondruška a ředitel Národního muzea Michal Lukeš, vystoupil s brilantním projevem předseda KČT Jan Stráský. Věnoval se především zmapování současné činnosti a aktivitám Klubu, vizím do budoucna s důrazem na nezastupitelnost Klubu českých turistů.

Poté proběhlo slavnostní vyznamenání činovníků z Čech i Slovenska, kteří se zasloužili o rozvoj turistiky, činnosti KČT, ale i těch, kteří dlouhodobě Klub podporují. Vyznamenání přijali Jiří Linhart, Milan Machovec a Jiří Drábek in memoriam, Dalimír Kubala, Vratislav Schaal, Milan Toman, Jiří Navrátil, Zdeněk Pšenica, Jiří Michal a Ladislav Friedrich, V závěru slavnostního večera vystoupil s projevem čestný předseda Jan Havelka, který se věnoval celé dlouhé historii Klubu. Ve svém obsáhlém projevu zmínil téměř všechna důležitá jména těch, kteří se o rozvoj KČT zasloužili. Jeho projev nadchl všechny přítomné a byl oceněn dlouhým potleskem. Celou slavnostní atmosféru společenského večera dokreslovalo kvarteto „Kapralova Quartet“, které mistrovsky zahrálo skladby F. X. Richtera, W. A. Mozarta a A. Dvořáka.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+