pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ČLÁNKY

     QR kód této stránky ->

S Dominem na Mars

Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | zařazeno: 1. 9. 2008 | přečteno 6103

Loňští účastníci simulovaného letu na MarsRedakce rozhlasového pořadu pro děti Domino společně s Dětskou tiskovou agenturou připravila pro své posluchače již pátý ročník konkurzu do dětské vesmírné posádky. Na úspěšné řešitele zadaných úkolů čeká o vánočních prázdninách pobyt v EURO SPACE CENTER (ESC) v Belgii a simulovaný let do vesmíru. Akce se jmenuje EXPEDICE MARS 2008.

Logo Expedice Mars 2008V pátek 26. prosince 2008 odjede z Prahy auto, které poveze členy dětské kosmické posádky do Belgie, do evropského vesmírného centra. Jejich jména zatím nemůžeme prozradit. Neznáme je. Může to být kdokoli, komu není méně než 10 a více než 17 let, domluví se anglicky a má smysl pro hru a dobrodružství.

Jak se přihlásit?
Je to velmi snadné. Stačí od 1. září 2008 poslouchat rozhlasové Domino (Český rozhlas 2 Praha od 19:10 hodin) a do konce září pečlivě vyplnit a poslat přihlášku (je na rozhlasových webových stránkách www.rozhlas.cz/praha). To slovo pečlivě ještě jednou zdůrazňujeme. Při vesmírném letu i malá chyba nebo malé opomenutí může stát posádku život. Proto i malá chyba nebo malé opomenutí při vyplňování přihlášky může zavinit vyřazení z konkurzu.

Co na přihlášené čeká?
Stanou se kandidáty na členy dětské vesmírné posádky, která uskuteční simulovaný let na Mars. V posádce bude pět odborností: palubní inženýr - počítačový expert, palubní lékař - psycholog, letec dokumentarista, letec biolog, letec architekt - geolog. Je třeba si vybrat jednu z nich.
V prvním internetovém kole budou přihlášení vyplňovat test, který najdou na webových stránkách expedice. V pořadu Dominu budeme pravidelně napovídat.
V druhém kole budou účastníci vypracovávat projekt činnosti na Marsu ve zvolené odbornosti. I tady bude pro všechny připravená pravidelná nápověda prostřednictvím rozhlasového pořadu Domino.
Třetí kolo – semifinále – bude víkendové. Členové řídícího centra a velitelé jednotlivých odborností na základě osobních pohovorů vyberou 10 účastníků simulovaného letu ke hvězdám.
Čtvrté kolo – finále. O vánočních prázdninách vyjede vesmírná posádka do výcvikového centra v Belgii a podnikne simulovaný let do vesmíru.

Kde hledat další informace?
Dětská tisková agenturaV pořadech Domino (Český rozhlas 2 Praha, každý všední den od 19:10 hodin). Startujeme 1. září! Každý den bude řídící centrum radit, jak vyplnit přihlášku a úvodní test. Hosty pořadů budou naši přední odborníci na výzkum vesmíru.
Na internetu. Odkaz na webové stránky Expedice Mars 2008 bude na www.rozhlas.cz/praha nebo na www.dta.zde.cz. Řídící centrum a velitelé jednotlivých odborností jsou připraveni všem účastníkům pomáhat a odpovědět na každou otázku.

Kdo Expedici Mars 2008 pořádá?
Hlavním pořadatelem je Český rozhlas 2 Praha a občanské sdružení Dětská tisková agentura. Spolupořadatelem je Česká kosmická kancelář, Planetárium v Brně a další organizace.
Záštitu nad akcí převzal generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, patronem expedice je europoslanec a kosmonaut Vladimír Remek.
Těšíme se na vás!

Řídící centrum Expedice Mars 2008

http://expedice.kosmo.cz.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+