pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Ještě nyní lze žádat o příspěvek na tábory od VZP!

Autor: Michala K. Rocmanová | zařazeno: 22. 9. 2008 | přečteno 21048

crdmVšeobecná zdravotní pojišťovna přispívá dětem, které jsou u ní pojištěny, na tábory, a to nemalou částkou až 1000 Kč na dítě.
Ještě nyní je možné příspěvek získat na letos v létě pořádané tábory. Žádosti musí vyplnit rodiče jako zákonní zástupci dítěte. Neziskové organizace jakožto pořadatelé táborů mohou takto pomoci zlevnit pobyty na táborech svým členům a předat urychleně informace jejich rodičům.

Příspěvek je určen na pobyty v minimální délce 7 dnů nepretržitě (minimální délku 5 dní lze výjimečně akceptovat v případě, kdy je pobyt organizovaný formou škol a školek v přírodě, sportovního soustředění, lyžařského kurzu, letních táborů).
Dítě přitom však nesmí čerpat v témže roce jiný příspěvek na ozdravný pobyt. Podmínkou pro přiznání příspěvku je také pojištení a bezdlužnost obou zákonných zástupců dítěte.
Příspěvek na ozdravný pobyt lze čerpat v maximální výši 1000 Kč na dítě a uděluje se zpětně, tedy až po konání akce (tábora, soustředění apod.).

Informace přímo z VZP se podařilo získat ředitelce kanceláře ČRDM Michaele Přílepkové a Mojmíru Nováčkovi (Radamok, A-TOM).

„Pokud jsou splněny podmínky, je jedno, zda jde o sportovní soustředění, školu vpřírodě, tábor pořádaný občanským sdružením či lyžařský výcvik. Při poskytnutí příspěvku vycházíme z předpokladu, že změna prostředí umožní i zdravým dětem relaxaci, otužování, pohybovou aktivitu v přírode… a pobyt plní soucasne funkci zotavovacího pobytu,“ odpovídá na dotaz paní PhDr. Tereza Květoňová, vedoucí oddělení veřejných záležitostí VZP.

„Žádná jiná pojišťovna neposkytuje příspěvky na naše tábory. Některé pojišťovny (RBP, ZPMV a HZP) poskytují příspěvek na školy v přírodě nebo lyžařské kurzy, ty ale musí být pořádány školským zařízením. OZP a Česká národní pojišťovna nedávají podobné příspěvky vůbec,“ dodává Mojmír Nováček.

Zde najdete formulář žádosti o příspěvek VZP na ozdravný pobyt.
Podrobnější popis situací, za kterých je nebo není možno příspěvek poskytnout, jaké jsou podmínky přidělení příspěvku a jaké doklady je třeba přiložit – to vše vyplývá z dopisu PhDr. Terezy Květoňové, VZP, vedoucí oddělení veřejných záležitostí.
Můžete si zde stáhnout také brožuru VZP, z které vyplývají ještě další možnosti příspěvků, například na ozdravné pobyty dětí s postiženími a podobně.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+